کد خبر:107332
پ
معاون وزیر بهداشت
معاون وزیر بهداشت:

وضعیت ذخائر دارویی کشور مطلوب است

معاون وزیر بهداشت وضعیت ذخائر دارویی کشور را مطلوب دانست.

معاون وزیر بهداشت وضعیت ذخائر دارویی کشور را مطلوب دانست.

 

*** وضعیت ذخائر دارویی کشور مطلوب است

 

به گزارش خبرگزاری سروش، محمدرضا شانه‌ساز درباره وضعیت ذخائر دارویی کشور، اظهار داشت:

اکنون ذخائر دارو و مواد اولیه دارویی کشور خوب است و برای چند ماه ذخیره داریم با توجه به پیگیری‌های چند ماه گذشته و حضور مستقیم وزیر بهداشت در قرارگاه دارو و تجهیزات پزشکی، ذخیره مناسبی انجام شده است.

وی ادامه داد: البته بسیاری از بیمارستان‌ها به علت بدهی به شرکت‌های دارویی و تجهیزات پزشکی، نمی‌توانند به صورت منظم دارو و تجهیزات پزشکی را دریافت کنند و کمبودهایی که گاهی مطرح می‌شود به این دلیل است.

معاون وزیر بهداشت گفت: بر اساس آنچه وزیر بهداشت گفت، تا تابستان ۹۹ تولید هیچ شرکت دارویی متوقف نخواهد شد البته به شرط اینکه نقدینگی به شرکت‌های دارویی برسد، زیرا اگر نقدینگی نباشد، امکان دارد در ماه‌های آینده با چالش جدی مواجه شویم که این موضوع به سازمان‌های بیمه گر و پرداخت به موقع مطالبات مربوط است.

 

***  طرح نسخه پیچی الکترونیک 

 

شانه‌ساز درباره طرح نسخه پیچی الکترونیک که بر اساس قول وزیر بهداشت قرار بود تا پایان آبان ماه ۹۸ در تمام داروخانه‌های کشور اجرایی شود نیز افزود:

پیشرفت طرح نسخه پیچی الکترونیک در داروخانه‌ها خوب بوده و این طرح در حال انجام است، زیرا این اقدام به صورت عملی از سال ۸۲ در داروخانه‌ها آغاز شده بود و فقط نیاز به استانداردسازی نرم افزارها و تعریف درگاه مشترک برای خروجی داشت.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، معاون وزیر بهداشت البته طرح نسخه پیچی الکترونیک برای داروخانه‌ها هزینه‌هایی داشت و با این حال داروخانه‌ها انجام این کار را از گذشته آغاز کردند، نرم‌افزارهای متفاوتی در داروخانه‌ها وجود دارد که با پیگیری وزارت بهداشت و هماهنگی شرکت‌های ارائه دهنده نرم افزارها در حال یکسان‌سازی است تا خروجی یکسانی ارائه شود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 + نوزده =

کلید مقابل را فعال کنید