کد خبر:107385
پ
حوزه رباتیک
معاون توسعه صندوق نوآوری ریاست‌جمهوری:

انعقاد تفاهم‌نامه ۳۰ میلیارد تومانی در حوزه رباتیک

معاون توسعه صندوق نوآوری ریاست‌جمهوری از انعقاد تفاهم‌نامه ۳۰ میلیارد تومانی در حوزه رباتیک خبر داد.

معاون توسعه صندوق نوآوری ریاست‌جمهوری از انعقاد تفاهم‌نامه ۳۰ میلیارد تومانی در حوزه رباتیک خبر داد.

 

*** گردهمایی فناورانه صنایع در حوزه رباتیک

 

به گزارش خبرگزاری سروش، گردهمایی فناورانه صنایع، شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت آپ‌ها در حوزه رباتیک و اتوماسیون صنعتی، از ۲۶ تا ۲۸ آبان ماه ۹۸ در حوزه‌ ربات‌های صنعتی، بازرس، امدادگر،پزشکی، آموزشی و سرگرمی در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برپا شد.

در این راستا مراسم اختتامیه گردهمایی فناورانه صنایع شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌های حوزه رباتیک و اتوماسیون صنعتی با حضور معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست‌جمهوری برگزار شد.

سیاوش ملکی‌فر با اشاره به اینکه این صندوق به‌منظور حمایت از شرکت‌های دانش بنیان ایجاد شده است، اظهار داشت:
خدمات این صندوق به شرکت‌های ذکرشده شامل سبدی از تسهیلات و خدمات است و با ارائه ‌ضمانت‌نامه‌ها کمک می‌کند تا شراکت در سود و زیان سرمایه‌گذاری‌ در طرح‌های فناورانه را سهولت بخشد.

 

*** هدف صندوق نوآوری و شکوفایی

 

وی با اشاره به هدف صندوق نوآوری و شکوفایی افزود:
این صندوق برای پیشبرد اهداف اتصال خدمات شرکت‌های دانش‌بنیان به متقاضیان فناوری است و به دنبال آن است که شرکت‌های دانش‌بنیان را به شرکت‌های بزرگ و صنعتی و خریداران محصولات و خدمات آن‌ها با هدف توسعه بازار و فروش شرکت‌های دانش‌بنیان متصل کند.

معاون توسعه صندوق نوآوری با بیان اینکه برنامه این صندوق بر اساس توسعه صادرات محصولات شرکت‌های دانش‌بنیان استوار است تصریح کرد:
در داخل کشور نیز سعی کرده‌ایم با برپایی چنین رویدادهایی شرکت‌های دانش بنیان را به صنایع و شرکت‌های بزرگ داخلی وصل کنیم.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه طرح فروش اقساطی محصولات شرکت‌های دانش بنیان در این صندوق آغاز شده است، گفت:
مشتریان شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانند تا ۸۰ درصد سقف قرارداد با این شرکت‌ها به صورت تسهیلات ۹ درصد با بازپرداخت ۳۶ ماهه از صندوق نوآوری و شکوفایی مطالبه کنند.

 

*** ارائه ضمانت‌نامه به شرکت‌های دانش‌بنیان

 

ملکی فر با اشاره به ارائه ضمانت‌نامه به شرکت‌های دانش‌بنیان گفت:
اگر این شرکت‌ها برای حضور در مناقصه‌ها نیازمند ضمانت‌نامه‌ باشند، می‌توانند آن را با سپرده کمتر و نرخ ارزان‌تر از صندوق نوآوری و شکوفایی دریافت کنند.

وی با اشاره به تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی به شرکت‌های دانش بنیان افزود:
اگر تیراژ تولید شرکت‌های دانش‌بنیان برای مشتریان‌شان کافی نباشد، این شرکت ها می‌توانند از تسهیلات تولید صنعتی این صندوق نیز استفاده کنند و همچنین اگر مشتری یک شرکت دانش بنیان استاندارد خاصی را مطالبه کند، شرکت دانش بنیان از ‎ حمایت بلاعوض صندوق برای اخذ استاندارد مربوطه بهره‌مند می‌شود.

 

*** انعقاد تفاهم‌نامه ۳۰ میلیارد تومانی در حوزه رباتیک

 

معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی در ادامه پیرامون تعداد شرکت‌کنندگان در گردهمایی فناورانه حوزه رباتیک، تصریح کرد:
این گردهمایی با حضور ۴۷۷ نفر شرکت کننده و ۳۰ رویداد ارائه نیاز فناورانه توسط موسسه شرکت برق حرارتی، برق منطقه‌ای، مدیریت منابع آب ایران و مهندسی آب‌ و فاضلاب و دو نشست ارائه توانمندی نیز برگزار شد و همچنین ۱۱۰ جلسه و نشست B۲B میان ۵۵ شرکت دانش بنیان و ۲۳ واحد صنعتی و غیردانش بنیان نیز در این رویداد تشکیل شد.

ملکی‌فر با اشاره به انعقاد ۵۳ تفاهم‌نامه در این رویداد از ارزش پولی آن به ارزش ۳۰ میلیارد تومان خبر داد و اظهار کرد:
امیدواریم تمامی این تفاهم‌نامه‌ها به قرارداد تبدیل شوند و صندوق نوآوری و شکوفایی نیز در این راستا به شرکت‌های دانش بنیان کمک خواهد کرد.

وی با اشاره به برگزاری سلسله رویدادهای بهم‌رسانی شرکت‌های دانش‌بنیان و صنایع مختلف در صندوق نوآوری و شکوفایی یادآور شد:
در تیرماه ۹۸ میزبان بیش از هزار نفر در رویداد فضایی بودیم و همچنین صندوق نوآوری در مرداد ماه سال ۹۸ رویداد تامین قطعات هواپیما را با حضور ۸۰۰ فناور برگزار و نمایشگاهی نیز در حاشیه این رویداد با حضور ۲۵ شرکت دانش‌بنیان برپا شد که امضاء ۳۷۰ میلیارد تومان تفاهم‌نامه را بدنبال داشت.

 

*** رویداد فولاد با حضور ۱۲۰ شرکت دانش‌بنیان

 

ملکی‌فر خاطرنشان کرد: در رویداد صنایع غذایی نیز که با حضور ۸۰ شرکت برگزار شد، ۴۳۱ میلیارد تومان، در رویداد فولاد با حضور ۱۲۰ شرکت دانش‌بنیان جمعا ۴۵۰ میلیارد تومان و در رویداد خودرو نیز با حضور ۹۰ شرکت دانش بنیان ۱۵۰۰ میلیارد تومان تفاهم‌نامه به امضا رسید.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، معاون توسعه صندوق نوآوری درپایان با تأکید بر اینکه این صندوق، شرکت‌های دانش‌بنیان را در همکاری با صنایع مختلف کشور تنها نمی‌گذارد، اظهار داشت:
در صورتی‌که محصولات آن‌ها در حوزه‌های صنعت و فناوری کاربرد داشته باشد حتما با این صندوق ارتباط گرفته تا بتوانند از انواع خدمات و تسهیلات صندوق بهره‌مند شوند.

 

 

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × 5 =

کلید مقابل را فعال کنید