کد خبر:107446
پ
اتحادیه اروپا
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تاکید کرد

ضرورت حفظ وحدت میان طرف‌های توافق هسته‌ای ایران

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بر ضرورت حفظ وحدت میان طرف‌های توافق هسته‌ای ایران تاکید کرد.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بر ضرورت حفظ وحدت میان طرف‌های توافق هسته‌ای ایران تاکید کرد.

 

*** ضرورت حفظ وحدت میان طرف‌های توافق هسته‌ای ایران

 

به گزارش خبرگزاری سروش، فدریکا موگرینی بر حفظ وحدت میان طرف‌های توافق هسته‌ای ایران موسوم به برجام تاکید کرد.

موگرینی در سخنانی در پارلمان اروپا ضمن اشاره به اغتشاشات اخیر در ایران، گفت که این موضوع هیچ ارتباطی با اجرای توافق هسته‌ای ایران، ندارد و نباید داشته باشد.

وی در خصوص آشوب‌های اخیر در برخی شهرهای ایران و همچنین نا آرامی‌ها در عراق و لبنان نیز اظهار داشت که اتحادیه اروپا هرگونه خشونت از تمام طرف‌ها را محکوم می کند.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در پایان، اظهار داشت: اتحادیه اروپا خواستار احترام به آزادی بیان و تحقیق در خصوص خشونت‌های رخ داده شده است.

 

*** توافق هسته‌ای

 

مذاکرات هسته‌ای ایران، رایزنی‌ها و تلاش‌های دیپلماتیک سلسله‌وار دولت جمهوری اسلامی ایران و گروه ۱+۵ برای بدست آوردن یک توافق جامع در خصوص چگونگی ادامه برنامه هسته‌ای ایران، است. مهلت این مذاکرات در توافق موقت ژنو بر روی برنامه هسته‌ای ایران، تا نوامبر ۲۰۱۴ بوده‌است و سپس تا اول ژوئیه ۲۰۱۵ تمدید گردیده است.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، در پی تفاهم هسته‌ای لوزان، در روز سه‌شنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۴ توافق برنامه جامع اقدام مشترک در وین اتریش بین ایران، اتحادیه اروپا و گروه ۱+۵ (پنج عضو ثابت شورای امنیت ملل متحد شامل چین، فرانسه، روسیه، پادشاهی متحد بریتانیا، ایالات متحده و آلمان) منعقد شد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 − 1 =

کلید مقابل را فعال کنید