کد خبر:107476
پ
نائب رئیس مجلس شورای اسلامی
نائب رئیس مجلس شورای اسلامی:

دولت بدون حکم قضایی حق کنکاش حساب‌های بانکی مردم را ندارد

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی کنکاش حساب‌های بانکی مردم توسط دولت را نیازمند حکم قضایی دانست.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی کنکاش حساب‌های بانکی مردم توسط دولت را نیازمند حکم قضایی دانست.

 

*** تکلیف دستفروشان سطح شهر یا جستجوگران زباله‌های شهری چه می‌شود؟

 

به گزارش خبرگزاری سروش، عبدالرضا مصری در ارتباط تصویری با رسانه ملی، اظهار داشت:

گروه‌هایی بسیاری هستند که در بانک اطلاعاتی یارانه‌بگیران جایی ندارند مانند اصناف جزء که کمتر از ۳ میلیون تومان درآمد دارند و متاسفانه از آنها اطلاعاتی در سامانه ثبت نیست.
 

وی ادامه داد: تکلیف دستفروشان سطح شهر یا جستجوگران زباله‌های شهری دراین سامانه مشخص نیست رانندگان و کارگران روزمزدی که بیمه نیستند ضمن اینکه کارگاه‌های غیربیمه ، کارمندان شرکت‌هایی که ماهانه ۴۰۰ یا ۵۰۰ هزار تومان دریافتی دارند و بیمه نیستند و جرأت شکایت نیز ندارند در این طرح دیده نشده‌اند.

 

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به کارمندان حق‌‌الزحمه صدا و سیما که کمتر از یک میلیون تومان در آمد ماهانه دارند افزود:

هیچکدام این کارمندان در هیچ سامانه‌ای ثبت اطلاعات نشده اند لذا متغیرهایی که ستاد مشمولان حمایت معیشتی می‌گوید درست نیست ضمناً بانک اطلاعاتی درستی در کشور نداریم و فقط شعار می‌دهیم، بانک اطلاعاتی هزینه‌ای که اصلا نداریم.

 

*** نبود بانک اطلاعات در آمدی جامع

 

مصری گفت: شخصی را سراغ دارم که کارمند بازنشسته است و ماهانه ۵ میلیون تومان از محل بازنشستگی دریافت می‌کند و نمایشگاه خودرویی نیز دارد که حدودا ماهانه ۱۵ میلیون تومان درآمد دارد و یارانه نیز می‌گیرد از سوی دیگر برادر همین فرد بازنشسته نیست و ماهانه ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان در آمد دارد ۲ بچه دانشگاه آزادی دارد اما یارانه نمی‌گیرد.
 

عبدالرضا مصری گفت: اگر بانک اطلاعاتی درستی داریم پس چرا ۳ سال متوالی است درخواست حذف ۳ دهک پر در آمد را داریم اما این اتفاق نمی‌افتد، زیرا بانک اطلاعات در آمدی جامعی نداریم.
 

وی ادامه داد: اگر خانه‌ای به لطف گرانی‌های متوالی از ۳۰۰ میلیون تومان به یک میلیارد رسیده تکلیف چیست؟ آیا باید صاحب این خانه به قصد یارانه‌گیر شدن خانه‌اش را بفروشد؟

 

*** بدون حکم قضایی دولت حق کنکاش حساب‌های بانکی مردم را ندارد

 

مصری تصریح کرد: نباید جملات متناقص در دولت گفته شود ما بدون حکم قضایی حق کنکاش دارایی‌ها و حساب‌های بانکی مردم را نداریم در حالی که ستاد مشمولان حمایت معیشتی می‌گویند که اطلاعات آماری دقیقی از دارایی و در آمدهای مردم داریم.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، نایب رئیس مجلس در پایان، اظهار داشت:

درحال حاضر طبق اطلاعات به روز ۱۵ گروه شغلی در کشور هیچ‌گونه اطلاعاتی در بانک اطلاعات ایرانیان ندارند دارایی نباید ملاک باشد زیرا ممکن است شخصی ۳ میلیون یا کمتر حقوق و در آمد داشته باشد اما به یمن گرانی‌ها خانه ۳۰۰ میلیونی اش به یک میلیارد ارتقاء یافته باشد نباید این فرد را از لیست یارانه‌بگیری حذف کرد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 3 =

کلید مقابل را فعال کنید