کد خبر:107727
پ
طرح ملی مسکن
معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی اعلام کرد

حذف تهران از طرح ملی مسکن/ ۱۶ آذر زمان ازسرگیری ثبت‌نام در سایر استان‌ها

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی با اشاره به حذف تهران از طرح ملی مسکن، ۱۶ آذر را زمان ازسرگیری ثبت‌نام در سایر استان‌ها اعلام کرد.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی با اشاره به حذف تهران از طرح ملی مسکن، ۱۶ آذر را زمان ازسرگیری ثبت‌نام در سایر استان‌ها اعلام کرد.

 

*** ۱۶ آذر زمان ازسرگیری ثبت‌نام طرح ملی مسکن

 

به گزارش خبرگزاری سروش، محمود محمودزاده درباره آغاز مجدد ثبت نام طرح ملی مسکن، اظهار داشت:

ثبت نام طرح ملی مسکن از شنبه ۱۶ آذر از سر گرفته می‌شود و قرار است در چند روز باقیمانده اطلاع‌رسانی شود که با توجه به وقفه‌ای که پیش آمده بود همه متقاضیانی که قصد ثبت نام دارند مطلع شوند.

 

*** اضافه‌شدن دو استان دیگر به سامانه  ثبت نام

 
وی درباره استان هایی که قرار است در ثبت نام طرح ملی مسکن در هفته آتی برای متقاضیان باز شود، گفت:
پیش از این قرار بود سه استان همدان، یزد و چهارمحال و بختیاری برای ثبت نام متقاضیان باز شود اما قرار است تا فردا تصمیم‌گیری شود که دو استان دیگر به سامانه اضافه شود.
محمودزاده تصریح کرد: تصمیم‌گیری در خصوص این موضوع بستگی به ظرفیت نرم‌افزاری سامانه دارد تا بر اثر ترافیک بالای متقاضیان ثبت نام اینترنتی، این سامانه از کار نیفتد با این حال سعی خود را می کنیم تا سرعت ثبت نام افزایش یابد و تعداد استان‌هایی که قرار است سامانه برای آنها باز شود افزایش یابد.
معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی ادامه داد:
سه استانی که پیش از قطع شدن اینترنت قرار بود ثبت نام آنها آغاز شود در ثبت نام جدید از شنبه ۱۶ آذر در اولویت خواهند بود.
 

*** ثبت نام تا پایان آذر

 
وی درباره اینکه پیش از این اعلام شده بود ثبت نام ها تا پایان آذر انجام خواهد شد، یادآور شد:
طبق برنامه‌ریزی ما قرار بود اتمام ثبت نام‌ها در پایان آذر باشد اما با اتفاقاتی که در دو هفته گذشته رخ داد قرار است در ثبت نام جدید تعداد استان‌ها در هر هفته افزایش یابد تا برنامه‌ریزی قبلی مبنی بر اتمام ثبت نام‌ها تا پایان آذر ماه اجرایی شود ؛  البته این موضوع بستگی به وضعیت فنی سامانه دارد که بتواند ظرفیت ورودی متقاضی را تحمل کند.
محمودزاده درباره آغاز زمان ثبت نام متقاضیان دریافت واحد مسکونی از استان تهران تصریح کرد:
در برنامه ریزی اولیه قرار بود استان تهران در یک گروه مانده به آخر در هفته پایانی آذر ماه گنجانده شود اما فردا جلسه‌ای برای برنامه‌ریزی جدید خواهیم داشت تا بر اساس ظرفیت سامانه، ثبت نام استان تهران زودتر انجام شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: در حال حاضر ۲۳ استان برای ثبت نام طرح ملی مسکن باقی مانده است که می توانیم یک جا همه آنها را ثبت نام کنیم اما علت تقسیم بندی استان‌ها برای ثبت نام در این طرح، ظرفیت فنی سامانه است. ضمن اینکه در ثبت نام متقاضیان هفت استان قبل، هیچ یک از متقاضیان گزارشی مبنی بر دچار مشکل شدن سامانه یا بالا نیامدن آن به دلیل ترافیک متقاضیان به ما ارائه نکردند.
 
*** حذف تهران از طرح ملی مسکن
 
وی با تاکید بر اینکه شهر تهران در این طرح واحد ثبت نامی ندارد، گفت: هیچ گاه اعلام نکرده ایم قرار است در شهر تهران هم طرح ملی مسکن اجرا شود.
 
محمودزاده درباره پروژه تهرانسر، بیان داشت:
این پروژه یک بحث دیگری است و به صورت مشارکتی ساخته می‌شود. پروژه‌هایی که در حال حاضر از متقاضیان ثبت نام می‌شود بر اساس فروش اقساطی است و با شرایط ایده‌آل واگذاری زمین به صورت اجاره ۹۹ ساله از متقاضیان ثبت نام می‌شود. بخش ثبت نام طرح ملی مسکن برای دهک‌های یک تا سه هنوز اجرایی نشده است فعلا برای دهک‌های متوسط در حال ثبت نام هستیم.
محمودزاده ادامه داد: با توجه به اینکه پروژه تهرانسر به صورت مشارکتی ساخته می شود هنوز نهایی نشده و باید سهم دولت و بخش خصوصی به عنوان سازنده این واحد تعیین شود و در حال حاضر نمی توانیم برای پروژه تهرانسر تصمیم گیری کنیم. طرحی که فعلا اجرا می شود یک طرح عمومی است و شرایط برای همه اقشار متقاضی یکپارچه خواهد بود.
 
*** آیا تهرانسر جزو طرح ملی مسکن است؟
 
معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در خصوص اینکه قرار بود پروژه تهرانسر و منطقه ۱۸ تهران در سامانه طرح ملی مسکن درج شود، اظهار داشت:
از ابتدا هم قرار نبود شهر تهران در طرح ملی مسکن قرار داده شود، ساخت تعداد محدودی در تهران پاسخگوی نیاز بسیار بالای متقاضیان نیست و فقط در شهرستان‌های استان تهران و شهرهای جدید پردیس، پرند و اندیشه ثبت نام انجام خواهد شد.
 

سامانه یکپارچه ثبت نام در شهرهای جدید و سایر شهرها

 
محمودزاده درباره همزمانی ثبت نام شهرهای جدید با سایر شهرها در سامانه طرح ملی مسکن تصریح کرد:
سامانه ثبت نام همین سامانه واحد بوده و ساز و کار مستقلی برای ثبت نام متقاضیان در شهرهای جدید تدارک ندیده ایم. همه دستگاه های تابعه وزارت راه و شهرسازی که مجری ساخت و ساز در طرح ملی مسکن هستند، ثبت نام واحدهای خود را در سامانه متمرکز وزارت راه و شهرسازی انجام خواهند داد.
وی اضافه کرد: هفت استانی که ثبت نام انجام شده، هیچ یک شهر جدید نداشته‌اند و در هفته های آتی که استان‌های جدید به سامانه اضافه می شوند واحدهایی که قرار است در شهرهای جدید این استان ها احداث شود در همین سامانه معرفی خواهند شد.
 
 
به گزارش خبرگزاری سروش، گفتنی است پیش از این وزیر راه و شهرسازی در حاشیه مراسم تقدیر از خیران حوزه راه و ترابری در جمع خبرنگاران اعلام کرده بود که ثبت نام تهرانی‌ها در طرح ملی مسکن از پایان آذرماه خواهد بود ضمن آنکه منطقه تهرانسر در استان تهران نیز در این سامانه لحاظ شده است.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × 1 =

کلید مقابل را فعال کنید