کد خبر:107720
پ
حسین سلاح ورزی
نائب رئیس اتاق ایران :

ابلاغ دستگاه قضا و سازمان ملی کارآفرینی ایران به استان‌های سراسر کشور

نائب رئیس اتاق ایران از ابلاغ دستگاه قضا و سازمان ملی کارآفرینی ایران به استان‌های سراسر کشور خبر داد.

نائب رئیس اتاق ایران از ابلاغ دستگاه قضا و سازمان ملی کارآفرینی ایران به استان‌های سراسر کشور خبر داد.

 

*** ابلاغ دستگاه قضا و سازمان ملی کارآفرینی ایران به استان‌های سراسر کشور

 

به گزارش خبرگزاری سروش، در راستای اجرای هرچه بهتر سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی و حمایت از کسب و کار‌های مبتنی بر نوآوری و فناوری نوین، نشست تخصصی مشترک ستاد‌های اقتصاد مقاومتی قوه قضاییه و کانون‌های کارآفرینی استانی برگزار می‌شود.  

حسین سلاح ورزی با اعلام این خبر، اظهار داشت:

براساس پیگیری‌های سازمان ملی کارآفرینی ایران در هفته جهانی کارآفرینی و عنایت دستگاه قضا، به منظور تعامل و تبادل نظر با مقامات دولتی و غیردولتی در کشور کلیه کانون‌های کارآفرینی استانی موظف شدند با هماهنگی دادگستری‌ها و دبیرخانه‌های ستاد‌های استانی اقتصاد مقاومتی و با حضور کارآفرینان، استارتاپ‌ها، شرکت‌های دانش بنیان و کسب و‌کار‌های مبتنی بر نوآوری نشست‌های تخصصی برگزار و با شناسایی و احصا موانع و مشکلات، نتیجه را بصورت مستمر به دبیرخانه مرکزی گزارش نمایند.

این تصمیم و اقدام مهم بصورت مکتوب توسط دبیر ستاد مرکزی پیگیری اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی قوه‌قضائیه به کلیه روسای کل دادگستری‌های  استان‌های سراسر کشور ابلاغ شده است.

 

*** مطالبات جدی کسب و کار‌های نوپا

 

رئیس سازمان ملی کارآفرینی ایران  افزود:

یکی از مطالبات جدی کسب و کار‌های نوپا، خلاق و دانش‌بنیان، مسائل مقرراتی، حقوقی و مجوز‌ها و استعلام‌های زائد و دست و پاگیر است  که این سازمان سعی بر آن دارد با تعامل با دستگاه‌های مرتبط و استفاده از ظرفیت‌ها، از جمله حمایت و همراهی قوه قضائیه برای حل این دغدغه جدی کارآفرینان و نوآفرینان اقدام نماید.  

رئیس سازمان ملی کارآفرینی ایران؛ ایجاد مراکز نوآوری تخصصی، برگزاری نشست‌های مشترک، جشنواره‌های مرتبط، سمینار و گردهمایی‌هایی در جهت حل مسائل نوآوران و فناوران کشور و شناسایی و ارائه راهکار‌ها و راه حل‌های تسهیل کننده  این کسب کار‌ها را به عنوان بخشی از اهداف این همکاری برشمرد.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، نائب رئیس اتاق ایران در پایان، اظهار داشت:

عملکرد قوه قضاییه در حمایت از بنگاه‌های تولیدی و حمایت از سرمایه گذاری بسیار موثر و قابل توجه بوده و تکرار این تجربه برای تقویت و حمایت از استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان نیز حتما اثرگذار خواهد بود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × دو =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول