کد خبر:107772
پ
دیدار دبیر شورای عالی امنیت ملی
در دیدار با وزیر خارجه عمان

واکنش دبیر شورای عالی امنیت ملی به تلاش ناکام آمریکا برای ایجاد ائتلاف دریایی در خلیج فارس

دبیر شورای عالی امنیت ملی در دیدار با وزیر خارجه عمان به تلاش ناکام آمریکا برای ایجاد ائتلاف دریایی در خلیج فارس واکنش نشان داد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی در دیدار با وزیر خارجه عمان به تلاش ناکام آمریکا برای ایجاد ائتلاف دریایی در خلیج فارس واکنش نشان داد.

 

*** واکنش دبیر شورای عالی امنیت ملی به تلاش ناکام آمریکا برای ایجاد ائتلاف دریایی در خلیج فارس

 

به گزارش خبرگزاری سروش، دریابان علی شمخانی در دیدار یوسف بن علوی ، با اشاره به تلاش ناکام آمریکا برای ایجاد ائتلاف بین‌المللی به بهانه برقراری امنیت در خلیج فارس، اظهار داشت:

تنها ائتلاف‌هایی در منطقه راهگشا، امنیت ساز و پایدار می‌ماند که بیگانگان در آن نفوذ و دخالتی نداشته باشند و کشوری که به هیچ یک از تعهدات خود نه در ارتباط با ایران و نه در مراوده با سایر کشورها پایبند نیست، نمی‌تواند قابل اعتماد باشد.

شمخانی بیان کرد: کشورهایی که بیشترین سهم را در ایجاد تنش و ناامنی در منطقه داشته‌اند و با به راه اندازی جنگ‌های متعدد و گسترش تروریسم، منطقه را به آشوب و نابودی کشاندند، هرگز به دنبال ثبات و امنیت خلیج فارس نبوده و صرفا تامین منافع خود و غارت منطقه را دنبال می‌کنند.

 

*** عربستان در برابر خواست مردم مقاوم یمن تسلیم شود

 

دبیر شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه ادامه جنگ در یمن یکی دیگر از نشانه‌های رویکرد جنگ طلبانه و امنیت سوز قدرت‌های سلطه‌گر و عوامل منطقه‌ای آنان است، تصریح کرد:

ادامه این نسل کشی جز در خدمت منافع دشمنان صلح و امنیت منطقه همچون آمریکا و اسرائیل نیست و عربستان باید با تسلیم در برابر خواست مردم مقاوم یمن بیش از این ثبات و امنیت منطقه را به خطر نیندازد.

 

*** آمادگی لبنان برای استفاده از ظرفیت‌های خود برای رفع تنش‌های منطقه‌ای

 

در این دیدار وزیر خارجه عمان با ابراز خرسندی نسبت به رایزنی مستمر دو کشور در موضوعات منطقه‌ای و بین المللی اظهار داشت: تنش در منطقه به نفع هیچ یک از کشورهای حوزه خلیج فارس نبوده و باید از توسعه آن به هر نحو جلوگیری شود.

علوی مواضع اصولی تهران و مسقط در مسائل منطقه‌ای و بین المللی را بسیار نزدیک و همگرا عنوان کرد و اظهار داشت: روابط گرم و صمیمی دو کشور در ابعاد سیاسی، اقتصادی و بازرگانی می‌تواند با برداشتن گام‌های جدید جهش قابل توجهی داشته باشد‌.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، وزیر امور خارجه سلطنت عمان در پایان، دستیابی به امنیت پایدار در منطقه را نیازمند توافق و تفاهم مجموعه کشورهای منطقه و رفع سوء تفاهم‌های موجود عنوان کرد و اظهار داشت: عمان همواره آمادگی دارد از مجموعه ظرفیت‌های خود برای رفع تنش‌های موجود و ایجاد زمینه گفتگوی سازنده بین کشورهای منطقه بهره بگیرد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × دو =

کلید مقابل را فعال کنید