کد خبر:108180
پ
برنامه موشکی ایران

نامه سه کشور اروپایی بر علیه برنامه موشکی ایران لاپوشانی بی‌کفایتی آنها در اجرای برجام است

وزیر امور خارجه ایران نامه سه کشور اروپایی بر علیه برنامه موشکی ایران را لاپوشانی بی‌کفایتی آنها در اجرای برجام عنوان کرد.

وزیر امور خارجه ایران نامه سه کشور اروپایی بر علیه برنامه موشکی ایران را لاپوشانی بی‌کفایتی آنها در اجرای برجام عنوان کرد.

 

*** واکنش وزیر امور خارجه به نامه سه کشور اروپایی بر علیه برنامه موشکی ایران

 

به گزارش خبرگزاری سروش، محمد جواد ظریف با انتشار توئیتی، به نامه اتهام‌آمیز تروئیکای اروپایی به سازمان ملل در مورد ایران واکنش نشان داد و این نامه را اقدامی باطل و از روی استیصال برای لاپوشانی بی‌کفایتی این کشورها در اجرای تعهدات برجامی‌شان دانست.

وی در صفحه توییتر خود نوشت: جدیدترین نامه تروئیکای اروپایی به دبیرکل سازمان ملل درمورد موشک‎های (ایران)، ‌اقدامی باطل و از روی استیصال است تا بی‌کفایتی خودشان را در اجرای حداقلی‌ترین تعهدات‌شان ذیل برجام را لاپوشانی کنند.

وی در ادامه این توییت آورد: اگر تروئیکای اروپایی درپی اندکی اعتبار جهانی است، ‌می‌تواند با اعمال حق حاکمیت به جای تسلیم‌شدن در برابر قلدری آمریکا، شروع کند.

 

*** موضوع نامه 

 

نمایندگان سه کشور آلمان، فرانسه و انگلیس در سازمان ملل روز چهارشنبه در نامه‌ای به آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل مدعی شدند که موشک‌های بالستیک ایران توانایی حمل کلاهک‌های هسته‌ای را دارد که این امر برخلاف درخواست شورای امنیت از تهران است. 

نمایندگان سه کشور اروپایی از گوترش خواستند تا در گزارش بعدی، به شورای امنیت در مورد اینکه فعالیت موشکی بالستیک ایران “ناسازگار” با قطعنامه این شورا در تأیید توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ است، اطلاع دهد.

 

*** خروج آمریکا از برجام 

 

به گزارش خبرگزاری سروش، به‌رغم آنکه دولت رئیس‌جمهوری آمریکا در سال ۲۰۱۸ در تصمیمی یکجانبه از توافق هسته‌ای خارج شد، اما پنج عضو دیگر شورای امنیت یعنی فرانسه، انگلیس، روسیه و چین همچنان از برجام حمایت می‌کنند.

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 + هفده =

کلید مقابل را فعال کنید