کد خبر:108219
پ
۲۵۲۸۸۴۶
رئیس دفتر رئیس‌جمهور:

ضرورت حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و استفاده از فناوری‌های نو / رونق اقتصادی کشور در گرو حمایت از بخش خصوصی است

رئیس دفتر رئیس‌جمهور ضمن تاکید بر ضرورت حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و استفاده از فناوری‌های نو رونق اقتصادی کشور را در گرو حمایت از بخش خصوصی عنوان کرد.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور ضمن تاکید بر ضرورت حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و استفاده از فناوری‌های نو رونق اقتصادی کشور را در گرو حمایت از بخش خصوصی عنوان کرد.

 

*** با اعتماد به مردم، بسیاری از مشکلات حل خواهد شد

 

به گزارش خبرگزاری سروش، محمود واعظی در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان خراسان رضوی که با حضور مدیران و فعالان اقتصادی بخش‌های خصوصی، عمومی و دولتی در مشهد مقدس برگزار شد، اظهار داشت:

بزرگترین سرمایه استان وفاق و همدلی در میان مدیران و مسئولان استان است و اگر اعتماد مردم را می‌خواهیم باید به مردم اعتماد کنیم.

وی در این گفتگو با فعالان اقتصادی که بیش از ۳ ساعت به طول انجامید، گفت:

با اعتماد به مردم، بسیاری از مشکلات حل خواهد شد. غائله و ناآرامی‌های اخیر در کشور با حضور حماسی مردم در صحنه پایان یافت و مردم نشان دادند برغم وجود مشکلات و سختی‌ها، همچنان به نظام خود پایبند بوده و به آن عشق می‌ورزند.

 

*** راه حل مشکلات امروز کشور

 

واعظی با اشاره به فشارهای اقتصادی بی‌سابقه دشمنان علیه ایران اسلامی و اثرات آن بر کشور، اظهارداشت:

تکیه بر توان داخلی، رونق تولید و مقاومت مردم، راه حل مشکلات امروز کشور و عبور از جنگ اقتصادی دشمنان است.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور هدف اصلی دشمنان از ایجاد مشکلات را فاصله انداختن میان مردم و نظام برشمرد و تصریح کرد:

همه باید تلاش کنیم و اجازه ندهیم چنین اتفاقی بیفتد و با تقویت تولید داخلی و انسجام و وحدت، دشمن را مأیوس کنیم.

وی افزود: البته همین امروز نیز دشمنان ملت ایران به این نتیجه رسیده و اذعان می‌کنند که راهی که برای فشار حداکثری به ملت ایران در پیش گرفته‌اند، جواب نمی‌دهد و آنها را به نتیجه مورد نظر نخواهد رساند.

واعظی با تشریح مزایای برجام برای کشور و فراهم شدن امکان تولید و توسعه بعد از امضاء برجام، تأکید کرد:

غیر از آمریکا و رژیم صهیونیستی و ارتجاع منطقه، هیچ کشوری از خروج از برجام حمایت نکرد.

 

*** با تدابیر رهبری از شرایط سخت عبور کرده‌ایم

 

رئیس دفتر رئیس‌جمهور با بیان اینکه امروز خوشبختانه با مقاومت مردم و هدایت‌ها و تدابیر رهبری معظم انقلاب و تلاش‌های مسئولان از شرایط سخت عبور کرده‌ایم، گفت:

امروز آرامش نسبی در کشور برقرار است و بازار نوسانات سال گذشته را شاهد نیست و همه اینها بخاطر این است که مردم به نظام خود اعتماد کردند که می‌تواند برای حل مشکلات راهکار پیدا کند و همچنین مشخص شد که ادعاهای مقامات آمریکایی شعاری بیش نیست.

واعظی خاطر نشان کرد: در شرایط سخت امروز باید همه تلاش کنیم با همدلی و انسجام و تکیه بر توان داخلی در مدت کوتاهی از این مرحله سخت عبور کنیم.

 

*** رونق اقتصادی کشور در گرو حمایت از بخش خصوصی است

 

رئیس دفتر رئیس‌جمهور با اشاره به اهمیت حضور بخش خصوصی و کمک دولت به این بخش تأکید کرد:

اعتقاد جدی داریم که دولت حتماً باید خود را از تصدی‌گری و بنگاه‌داری نجات دهد و پیگیری جدی سیاست واگذاری‌ها به بخش خصوصی در همین راستا است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شرایط استان خراسان رضوی، تأکید کرد:

خوشبختانه استاندار این استان فردی پرتلاش و سختکوش است که هدفی جز توسعه و پیشرفت استان ندارد و فارغ از نگاه‌های جناحی و حزبی برای تحقق این هدف تلاش می‌کند.

این دیدگاه از سوی رئیس‌جمهور و دولت نیز پیگیری می‌شود که هدف اصلی خود را توسعه کشور، رونق اقتصادی و حل مشکلات مردم می‌داند.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور با اشاره به طرح مهم مثلث توسعه استان، تأکید کرد:

تردید ندارم که با همدلی و انسجام موجود این طرح حتماً به نتیجه مطلوب خواهد رسید.

وی با تأکید بر توجه ویژه به مناطق محروم و شهرک‌های حاشیه‌ای مشهد در راستای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، خاطر نشان کرد:

خوشبختانه استان خراسان رضوی برای توسعه و پیشرفت یک راهبرد مشخص دارد و موفقیت‌های حاصل شده در استان بویژه در حوزه اشتغال آفرینی، نتیجه همین راهبرد است.

وی با بیان اینکه رئیس‌جمهور نسبت به کمک به تولیدکنندگان توصیه اکید دارد، افزود:

شبکه بانکی در ارائه تسهیلات و حمایت‌های خود، مشکلات تولیدکنندگان و بخش خصوصی را در نظر بگیرد و سختگیرانه عمل نکند تا شاهد رونق تولید در کشور باشیم.

 

*** اهمیت بالای موضوع صادرات در کشور

 

دکتر واعظی همچنین با اشاره به اهمیت بالای موضوع صادرات در کشور، افزود:

یکی از اهداف آمریکایی‌ها این است که بازارهای صادراتی را در مناطق مختلف دنیا از دست ما در آورد. باید تلاش کنیم تا کالاهای تولید ایران بازار بین‌المللی خود را حفظ کرده و از دست ندهد.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور با اشاره به موضوع مطرح شده از سوی یکی از فعالان اقتصادی در رابطه با ارتباط دانشگاه با صنعت، گفت:

اگر ارتباط دانشگاه با صنعت و بخش خصوصی برقرار شود، فرصت ارزنده‌ای برای ما خواهد بود. نقش دانشگاه فقط آموزش نیست، دانشگاه می‌تواند بهترین مشاور برای دستگاه‌ها در مسیر حل مشکلات آنها باشد و همچنین دانشگاه می‌تواند بزرگترین حامی صنعت در مسیر بهبود کیفی و کمی تولید باشد.

 

*** ضرورت حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و استفاده از فناوری‌های نو

 

واعظی در ادامه بر ضرورت حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و استفاده از فناوری‌های نو، تأکید کرد و گفت:

درگیر کردن جوانان در حوزه تولید دانش‌بنیان می‌تواند به حل مشکلات امروز بخش صنعت و تولید و رونق اقتصادی کمک کند. باید به جوان‌ها اعتماد کنیم و آنها را باور داشته باشیم و در این حالت حتماً خواهیم توانست مشکلات کشور را حل کنیم.

تأکید بر اهمیت معادن و توجه بیشتر به این بخش، اولویت دادن به تأمین آب کشاورزی و صنعتی و همچنین آب شرب مورد نیاز مردم از دیگر مواردی بود که رئیس دفتر رئیس‌جمهور آن را مورد تأکید قرار داد و گفت:

اولویت دولت این است که خدشه‌ای به روند تامین آب شرب مردم وارد نشود و تأمین آب کشاورزی و صنعتی مورد نیاز با شیوه‌های درست و علمی و صرفه‌جویی با روش‌های نوین آبیاری و کشت گلخانه‌ای محصولات باید در کشور تسرّی یابد.

واعظی افزود: در خصوص آب مورد نیاز بخش صنعت، کاری که برای استان‌های کرمان، یزد و دیگر استان‌های کم‌آب کشور در دستور کار قرار گرفته، می‌تواند در مورد استان خراسان رضوی و جنوبی نیز اجرایی شود.

 

*** پرداخت یارانه معیشتی به ۶۰ میلیون جمعیت کشور

 

رئیس دفتر رئیس‌جمهور در پاسخ به اظهارات یکی از فعالان اقتصادی استان، در خصوص پرداخت یارانه معیشتی به ۶۰ میلیون جمعیت کشور، گفت:

ما اعتقاد به پرداخت یارانه نداشتیم و نداریم، اما شرایط ایجاد شده کشور از سوی دشمنان و فشار اقتصادی بی‌سابقه ما را وادار کرده که برای اداره کشور و کمک به معیشت افراد نیازمند جامعه و رونق اقتصادی از درآمد حاصل از اصلاح قیمت بنزین، فشار بر طبقه ضعیف و متوسطه را تا حدی کاهش دهیم.

 

*** تقویت و ترویج فرهنگ استفاده از کالای ایرانی

 

به گزار خبرگزاری سروش، رئیس دفتر رئیس‌جمهور در پایان سخنان خود استفاده از کالای ایرانی را موجب رشد و توسعه تولید داخلی عنوان کرد و گفت:

برای تقویت و ترویج فرهنگ استفاده از کالای ایرانی همه باید تلاش کنیم و با فرهنگ‌سازی خوب در مورد استفاده از کالای تولید داخل به رونق تولید در کشور کمک کنیم.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 − 11 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول