کد خبر:108362
پ
مسعود سلیمانی
وزیر امور خارجه ایران خبر داد

مسعود سلیمانی پزشک و نخبه ایرانی از زندان آمریکا آزاد شد + عکس

وزیر امور خارجه ایران با توئیتی در صفحه شخصی خود از ازادی مسعود سلیمانی پزشک و نخبه ایرانی از زندان آمریکا خبر داد.

وزیر امور خارجه ایران با توئیتی در صفحه شخصی خود از ازادی مسعود سلیمانی پزشک و نخبه ایرانی از زندان آمریکا خبر داد.

 

*** مسعود سلیمانی از زندان آمریکا آزاد شد 

 

به گزارش خبرگزاری سروش، با تلاش‌ها و پیگیری‌های وزارت امور خارجه و همکاری نهاد‌های امنیتی و قضایی جمهوری اسلامی ایران و در یک فرایند دیپلماتیک با همکاری دولت سوئیس، مسعود سلیمانی استاد دانشگاه‌های ایران که به اتهام واهی دور زدن تحریم‌های غیرقانونی آمریکا بازداشت و بیش از یکسال در آمریکا زندانی بود آزاد شد و تا ساعات آینده وارد میهن خواهد شد.

در این روند همچنین با تصویب شورای عالی امنیت ملی و همکاری و موافقت نهاد‌های قضایی و امنیتی «ژائو ونگ» شهروند آمریکایی که به جرم جاسوسی در حال گذراندن دوران محکومیت خود در ایران بود با رافت اسلامی آزاد و تحویل مقامات سوئیسی برای بازگشت به آمریکا شد.

در همین رابطه وزیر امورخارجه کشورمان در صفحه شخصی توئیتر خود نوشت:

«خوشحالم که پروفسور مسعود سلیمانی و آقای “ژیو وانگ” به زودی به خانواده‌های خود ملحق خواهند شد. از کسانی که در این امر شریک بودند، مخصوصا دولت سوئیس، بسیار متشکرم».

 


*** وانگ کیست؟

به گزارش خبرگزاری سروش، وانگ که ظریف به وی اشاره کرده است شهروند آمریکا است، اما در چین (پکن) به دنیا آمده، در رشته تاریخ به مدت ۴ سال در دانشگاه پرینستون فعالیت کرده و در سال‌های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ مطالعات گروهی را در مورد ایران به همراه افرادی در موسسه شرمین و بیژن مصور رحمانی (موسسه‌ای با دستور کار پیچیده و البته روابط عنکبوتی با نهاد‌های سیاسی و امنیتی و اطلاعاتی کشور‌های آمریکا و انگلیس) انجام داده است.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 2 =

کلید مقابل را فعال کنید