کد خبر:108534
پ
صندوق ضمانت صادرات
مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات:

کاهش نرخ خدمات صندوق ضمانت صادرات در ۱۵ کشور همسایه علیرغم ریسک بالا / صادرکنندگان به متنوع‌سازی کالاها و مقاصد صادراتی اهتمام ورزند

مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات با اعلام اینکه این صندوق برای کمک به صادرکنندگان، علیرغم ریسک بالای صادرات به ۱۵ کشور همسایه، نرخ خدمات خود را کاهش داده است، از آنها خواست نسبت به متنوع‌سازی کالاها و مقاصد صادراتی اهتمام ورزند.

مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات با اعلام اینکه این صندوق برای کمک به صادرکنندگان، علیرغم ریسک بالای صادرات به ۱۵ کشور همسایه، نرخ خدمات خود را کاهش داده است، از آنها خواست نسبت به متنوع‌سازی کالاها و مقاصد صادراتی اهتمام ورزند.

 

*** همه با هم در خدمت صادرات

 

به گزارش خبرگزاری سروش به نقل از خبرگزاری صنایع، افروز بهرامی در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار این خبرگزاری با اشاره به شرایطی که تحریم برای کشور ایجاد کرده است، اظهار داشت:

در شرایط امروز کشور صادرات غیر نفتی اهمیتی بیش از پیش پیدا کرده لذا همه مسئولین و متولیان صادرات کشور باید تلاش کنیم تا با یک اجماع و همدلی همگانی بتوانیم به صادرکنندگان کمک کنیم تا موانع و مشکلات پیش روی آنها برطرف شود.
 
 

*** مشکلات صادرکنندگان

 
 
مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات در ادامه به مهم‌ترین مشکلات صادرکنندگان اشاره و گفت:
صادرکنندگان در شرایط فعلی کشور با مشکلات و چالش‌هایی از قبیل تأمین منابع مالی، مسائل زیرساختی و لجستیکی، تحریم‌های بین‌المللی و تحریم‌های بانکی که به‌تبع آن ایجاد شده، روبرو هستند ولی ما تلاش می‌کنیم که این مشکلات را حل کنیم.
 

*** متنوع‌سازی کالاها و مقاصد صادراتی

 
بهرامی در ادامه بیان کرد:
خود صادرکنندگان نیز باید برای متنوع‌سازی کالاها و محصولات صادراتی خود اهتمام بیشتری داشته باشند.
همچنین باید در خصوص متنوع سازی مقاصد صادراتی نیز تصمیات ویژه‌ای گرفته شود؛ زیرا در این صورت اثرات تحریم کمتر خواهد شد.
 
*** صندوق ضمانت صادرات و سیاست‌های حمایتی
 
مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران در ادامه به سیاست‌های حمایتی این صندوق از صادرکنندگان اشاره کرد و گفت:
صندوق ضمانت صادرات ایران تمام ریسک سیاسی و تجاری صادرکنندگان به تمام نقاط دنیا را پوشش می‌دهد و من امیدوارم که صادرکنندگان از خدمات این صندوق استفاده کنند.
 
*** کاهش نرخ خدمات علیرغم ریسک بالا
 
رتبه ریسک کشوری ۷ کشور از ۱۵ کشور همسایه ایران ۷ است که این نشان دهنده ریسک بالای صادرات به این کشورها است.
با این حال ما سعی کردیم در این کشورها علیرغم ریسک بالایی که دارند نرخ خدمات خود را کاهش داده و از صادرکنندگان کشور مخصوصاً بنگاه‌های کوچک و متوسط حمایت کنیم تا بتوانند با چالش‌های کمتری در امر مهم صادرات مواجه شوند.
 

*** ظرفیت صادراتی ۱۵ کشور همسایه

 
به گزارش خبرگزاری سروش، مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران در پایان بر استفاده از ظرفیت صادراتی ۱۵ کشور همسایه تاکید و خاطرنشان کرد:
ما از کل واردات کشورهای همسایه تنها ۲ درصد سهم داریم که اگر فقط یک درصد به این میزان اضافه شود ۱۲ میلیارد دلار به سهم صادرات کشور اضافه خواهد شد که این مهم در رونق تولید و افزایش اشتغال در کشور کمک شایانی خواهد کرد. 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نه + 3 =

کلید مقابل را فعال کنید