کد خبر:108569
پ
شرکت ورشکسته
مدیرکل قوه قضائیه:

احیای ۵۰ شرکت ورشکسته و بازگشت بیش از ۶ هزار کارگری

مدیرکل قوه قضائیه احیای ۵۰ شرکت ورشکسته و بازگشت بیش از ۶ هزار کارگری را اطلاع داد.

مدیرکل قوه قضائیه احیای ۵۰ شرکت ورشکسته و بازگشت بیش از ۶ هزار کارگری را اطلاع داد.

 

*** احیای ۵۰ شرکت ورشکسته 

 

به گزارش خبرگزاری سروش، نعمت اله حاجعلی با اشاره به اینکه وقتی کارخانه‌ای ورشکسته می‌شود هزینه نگهداری تا زمانی که رای قطعی شود، زیاد است، اظهار داشت:

به تاسی از رهنمود‌های رهبر معظم انقلاب در رابطه با اقتصاد مقاومتی و تولید و اشتغال و همچنین تاکیدات موکد رئیس قوه قضائیه براین هستیم تا بجای اینکه شرکت‌های ورشکسته را تعطیل کنیم آن‌ها را احیا کنیم تا دوباره به چرخه تولید بازگردند.

عضو معاون دیوان عالی کشور در ادامه تصریح کرد: دراین رابطه شرکت‌های ورشکسته را در قالب قرار داد بهره‌برداری و یا اجاره به افراد واجد صلاحیت داده تا از در آمد حاصله اجاره، بخشی از طلب بستانکار‌ها پرداخت شود.

 

*** بازگشت بیش از ۶ هزار کارگری

 

حاجعلی پیرامون احیای چرخه اشتغال گفت:

در چارچوب سیاست‌های اقتصاد مقاومتی با اقدامات موثر امور ورشکستگی قوه قضائیه، در­چندین سال بیش از ۵۰ شرکت ورشکسته احیا شده و بیش از ۶ هزار کارگری که به واسطه ورشکستگی شغلشان را از دست داده‌اند به کار خود بازگشته‌اند.

وی تصریح کرد: دربرخی از موارد علاوه براینکه کارخانه‌ای احیا شده، کارگر جدید نیز به آن اضافه شده است با احیای این کارخانه ۱۵۰ کارگر جدید جذب شده‌اند و در سال ۹۸ جزو واحد‌های تولیدی برتر در سطح استان معرفی و نشان و لوح تقدیر دریافت کرده است.

 

*** وضعیت شرکت‌های برشکسته

 

به گزارش خبرگزاری سروش، مدیرکل قوه قضائیه در پایان، اظهار داشت:

در کارخانه نساجی سبلان پارچه در اردبیل که اکنون وضعیت بسیار خوبی دارد ۱۰۰ کارگر علاوه بر کارگر‌های موجود به این کارخانه جذب شده‌اند شرکت آلومینیوم پارس در شهرستان ساوه از دیگر شرکت‌های ورشکسته است که در حین ورشکستگی ماهانه یک و نیم میلیارد زیان‌دهی داشت که از طریق این اداره کل احیا و به چرخه تولید و اشتغال بازگشته است در حال حاضر تعداد ۷۰۰ تا ۸۰۰ نفر جذب کار و تعدادی نیز به کارگران این شرکت اضافه­ و­ به عنوان واحد نمونه موفق به دریافت نشان و لوح تقدیر در استان مرکزی شده است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 − هفت =

کلید مقابل را فعال کنید