کد خبر:108744
پ
فرهاد دژپسند
وزیر امور اقتصادی و دارایی:

تشکیل کریدور ویژه مبارزه با فساد توسط وزارت اقتصاد

وزیر امور اقتصادی و دارایی از تشکیل کریدور ویژه مبارزه با فساد توسط وزارت اقتصاد خبر داد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی از تشکیل کریدور ویژه مبارزه با فساد توسط وزارت اقتصاد خبر داد.

 

*** تشکیل کریدور ویژه‌ای از سوی وزارت اقتصاد در خصوص مبارزه با فساد

 

به گزارش خبرگزاری سروش، فرهاد دژپسند در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی از تشکیل کریدور ویژه‌ای از سوی وزارت اقتصاد در خصوص مبارزه با فساد خبر داد و اظهار داشت:

تمام تلاش وزارت امور اقتصادی و دارایی آن است که بتوان شرایط را برای عدم وقوع فساد فراهم کرد که بر این اساس در این وزارتخانه برای مبارزه با فساد، کریدور ویژه اختصاص خواهد داد و به شدت راهکارهای جلوگیری از این پدیده شوم اقتصادی پیگیری خواهد شد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با تأکید بر اینکه ریشه‌های فساد باید از میان برود، افزود:

درواقع ریشه‌کن شدن فساد باید بدون حاشیه انجام شود و از هیچ چیز در این رابطه ترسی وجود نداشته باشد که بر این اساس وزارت امور اقتصادی و دارایی و دولت آمادگی کامل دارند.

وی تصریح کرد: درواقع برنامه ما آن است که هر فردی بتواند فسادی را افشا کند که منجر به صدور حکم برای افشاکننده شود از سوی وزارت اقتصاد مورد تشویق قرار خواهد گرفت.

 

*** فراهم کردن ضمینه اقتصاد هوشمند

 

دژپسند در بخش دیگری از سخنان خود، راهکار مبارزه با فساد قرار دادن یک مأمور بالای سر هر فرد ندانست و تأکید کرد:

درواقع باید شرایط به گونه‌ای باشد که همه ترس از انجام فساد داشته باشند ضمن اینکه باید توجه داشت که باور احساس و ادراک فساد بسیار خطرناک است به این معنا که برخی از دلالان در حوزه‌های مالیات و گمرک با دامن زدن به ادراک بد، به دنبال کاسبی خود هستند.

وی تأکید کرد: وجود فساد در یک اقتصاد، تصویر بدی را از کشورها در سطح جهانی به جای خواهد گذاشت بنابراین باید زمینه را برای شکل‌گیری اقتصاد هوشمند فراهم کرد که در حال حاضر نیزدر اقتصاد ایران در حال پیگیری است.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، وزیر امور اقتصادی و دارایی در پایان، اظهار داشت:

وجود فساد در جامعه را منع نمی‌کنیم و این در حالی است که اگرچه در مورد مبارزه با فساد، صحبت‌های بسیاری انجام شده، اما این سَم مُهلک هنوز کامل از اقتصاد ایران پاک نشده است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × 5 =

کلید مقابل را فعال کنید