کد خبر:108913
پ
انتخابات مجلس
خبرگزاری سروش گزارش می‌دهد

کدامیک از اقتصاددانان در انتخابات مجلس ثبت‌نام کردند؟

در میان حدود ۱۶ هزار ثبت‌نام‌کننده در انتخابات مجلس یازدهم بیش از ۱۰ نفر از اقتصاددانان و کارشناسان مسائل اقتصادی مطرح، حضور دارند.

در میان حدود ۱۶ هزار ثبت‌نام‌کننده در انتخابات مجلس یازدهم بیش از ۱۰ نفر از اقتصاددانان و کارشناسان مسائل اقتصادی مطرح، حضور دارند.

 

*** کدامیک از اقتصاددانان در انتخابات مجلس ثبت‌نام کردند؟

 

به گزارش خبرگزاری سروش، از میان ثبت‌نام کنندگان انتخابات مجلس یازدهم، نام ۱۲ اقتصاددان و کارشناس اقتصادی به چشم می‌خورد که برای آشنایی بیشتر با این افراد، در این گزارش به معرفی آن‌ها می‌پردازیم.

 

***  سابقه کاری الیاس نادران

 

الیاس نادران، فارغ‌التحصیل مقطع دکتری در رشته اقتصاد بخش عمومی از دانشگاه کلرمون فرانسه و استاد دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران است.

وی نماینده مردم تهران در دوره‌های هفتم، هشتم و نهم مجلس بوده است.

 

*** محمدرضا پورابراهیمی

 

محمدرضا پورابراهیمی، دارای دکتری مدیریت مالی از دانشگاه تهران و استاد دانشکده مدیریت دانشگاه تهران است.

وی سابقه نمایندگی مردم کرمان در مجالس نهم و دهم را در کارنامه خود دارد.

 

***  احسان خاندوزی

 

احسان خاندوزی، اقتصاددان و استاد دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی است، مدیر دفتر اقتصادی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی از سوابق مدیریتی وی محسوب می‌شود.

 

*** غلامرضا مصباحی مقدم

 

غلامرضا مصباحی مقدم، فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد اقتصاد و دکتری فقه و استاد دانشکده اقتصاد دانشگاه امام صادق علیه‌السلام است. وی نماینده مردم تهران در مجالس هفتم، هشتم و نهم بوده است.

 

*** سابقه کاری  سید شمس‌الدین حسینی

 

سید شمس‌الدین حسینی، تحصیلات وی کارشناسی ارشد اقتصاد از دانشگاه تهران و دکتری اقتصاد بخش عمومی از دانشگاه علوم و تحقیقات است و از سال‌ها پیش به سمت استادی دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی درآمد.

حسینی همچنین در سال‌های ۸۷ تا ۹۲ وزیر امور اقتصادی و دارایی بوده است.

 

*** میثم پیله‌فروش

 

میثم پیله‌فروش فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد اقتصاد از دانشگاه امام صادق (ع) و دکتری اقتصاد از پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی جهاد دانشگاهی است.

وی پیش‌تر مدیر دفتر اقتصادی مرکز پژوهش‌های مجلس بوده است.

 

***  سابقه کاری حسین راغفر

 

حسین راغفر وی مدرک دکتری اقتصاد خود را از دانشگاه اسکس انگلستان دریافت کرده و سال‌ها است که ضمن عضویت در هیات علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه الزهرا، به تدریس در این دانشکده مشغول است.

معاونت سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی در سال‌های ۸۲ تا ۸۳ از مهمترین سوابق مدیریتی وی محسوب می‌شود.

 

*** صادق خلیلیان

 

صادق خلیلیان خلیلیان که فارغ‌التحصیل دکتری اقتصاد کشاروزی از دانشگاه تربیت مدرس است، در همین دانشگاه به عضویت هیات علمی پذیرفته شد و وی سال‌ها است در این دانشگاه به تدریس می‌پردازد.

معاون برنامه‌ریزی وزیر جهاد کشاورزی در سال‌های ۸۴ تا ۸۸ و وزیر جهاد کشاورزی در سال‌های ۸۸ تا ۹۲ مهم‌ترین سمت‌های اجرایی خلیلیان بوده است.

 

*** محمد حسین حسین‌زاده بحرینی

 

محمد حسین حسین‌زاده بحرینی وی در کنار طی طی کردن دروس حوزی، دانش‌آموخته رشته اقتصاد در دانشگاه علامه طباطبایی در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری است.

حسین‌زاده بحرینی نماینده مردم مشهد و کلات در مجالس نهم و دهم بوده است.

 

***  سید امیر سیاح

 

سید امیر سیاح، فارغ‌التحصیل رشته کارشناسی ارشد علوم اقتصادی از دانشگاه تهران و دکتری مدیریت استراتژیک از دانشگاه دفاع ملی است. از سوابق وی می‌توان به مدیریت گروه مطالعات محیط کسب‌و‌کار در مرکز پژوهش‌های مجلس و سردبیری برنامه‌های اقتصادی در صدا و سیما اشاره کرد.

 

***  سابقه کاری محمود بهمنی

 

محمود بهمنی، فارغ‌التحصیل رشته مدیریت بازرگانی است، تحصیلات وی در مقطع کارشناسی، اقتصاد پول و بانکداری بوده است.

بهمنی سابقه عضو هیات مدیره بانک ملی ایران، دبیر کل بانک مرکزی، رئیس کل بانک مرکزی در سال‌های ۱۳۸۷ تا ۱۳۹۲ و نماینده مردم سوجبلاغ را دارا است.

 

*** سید محمد هادی سبحانیان

 

سید محمد هادی سبحانیان، دانش‌آموخته اقتصاد از دانشگاه تهران در مقطع دکتری و عضو هیات علمی دانشگاه خوارزمی است.

در سوابق سبحانیان نیز مدیریت در بخش‌های مرتبط با اقتصاد در مرکز پژوهش‌های مجلس مشاهده می‌شود.

 

***  مالک شریعتی

 

مالک شریعتی، وی علیرغم آنکه مشخصا اقتصاد نخوانده است، اما پژوهشگر و کارشناس انرژی و دارای مدرک دکتری مهندسی مکانیک سیستم‌های انرژی از دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی خواجه نصیر الدین طوسی است.

شریعتی در حال حاضر در پژوهشگاه نیرو مشغول به فعالیت است.

 

*** مقداد همتی

 

به گزارش خبرگزاری سروش، مقداد همتی، وی نیز اقتصاد نخوانده، اما از کارشناسان بخش مسکن محوسب می‌شود.

همتی کارشناسی ارشد مهندسی عمران دارد و در مقطع دکترای همین رشته در دانشگاه علم و صنعت تحصیل می‌کند. وی مشاور سابق وزیر راه و شهرسازی طراح و نماینده تام الاختیار وزیر در مسکن مهر و دبیر سامانه املاک و مستغلات کشور بوده است.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج + نه =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول