کد خبر:109844
پ
اهواز
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور:

عملیات اجرایی برای ساماندهی امور زیربنایی فاضلاب اهواز آغاز می‌شود

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور از آغاز عملیات اجرایی برای ساماندهی امور زیربنایی فاضلاب اهواز خبر داد.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور از آغاز عملیات اجرایی برای ساماندهی امور زیربنایی فاضلاب اهواز خبر داد.

 

*** آغاز عملیات اجرایی برای ساماندهی امور زیربنایی فاضلاب اهواز

 

به گزارش خبرگزاری سروش، مهدی جمالی‌نژاد با اشاره به دستور رهبر معظم انقلاب و رئیس‌جمهوری برای رفع ریشه‌ای مشکلات شبکه فاضلاب اهواز، اظهار داشت:

بازدیدهای تخصصی توسط گروه‌های کارشناسی این معاونت صورت گرفته است و در صورت تامین اعتبار عملیات اجرایی برای ساماندهی امور زیربنایی به سرعت آغاز خواهد شد.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور افزود:

در بازدید گروه‌های کارشناسی معاونت عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور و مسوولان محلی و مدیریت شهری اهواز، ارزیابی‌های کارشناسی از بخش‌های آسیب‌دیده شبکه فاضلاب اهواز صورت گرفته و وظایف دستگاه‌های مختلف برای رفع سریع مشکلات مشخص شده است.

 

*** اولویت‌های دولت و وزارت کشور

 

جمالی‌نژاد در ادامه با اشاره به اولویت‌های دولت و وزارت کشور، بیان داشت:

رفع اصولی مشکلات قدیمی مرتبط با فقدان زیرساخت‌ها و همچنین وجود سیستم فاضلاب فرسوده اهواز و بخش‌هایی از خوزستان که چندین دهه سابقه دارد، در اولویت دولت و وزارت کشور قرار دارد.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور در پایان، اظهار داشت:

در صورت تامین اعتبار برای اجرای اقدامات لازم در زمینه‌های ایجاد زیرساخت های دائمی این موضوع، کارهای عمرانی لازم به سرعت آغاز خواهد شد.

 

*** راهکارهای خروج اهواز از بحران

 

از مهمترین اقدامات می‌توان به بازمهندسی در طرح جامع جمع‌آوری آب‌های سطحی اهواز اشاره کرد که سیاست اصلی آن بر تفکیک شبکه آب‌های سطحی از شبکه جمع‌آوری فاضلاب شهر باشد.

به گزارش خبرگزاری سروش، گفتنی است، از دیگر اقدامات فوریتی، اجرا و تکمیل کلکتورهای شرقی و غربی رودخانه کارون است که از ورود فاضلاب خام به کارون جلوگیری کند.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 + 10 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول