کد خبر:109852
پ
نوبخت
رئیس سازمان برنامه‌ و بودجه:

پرداخت ۱۰میلیون تومان کمک بلاعوض به خسارت‌دیدگان خوزستانی/ اختصاص ۲۵میلیارد تومان اعتبار نقدی به استان خوزستان

رئیس سازمان برنامه‌ و بودجه با اشاره به پرداخت ۱۰میلیون تومان کمک بلاعوض به خسارت‌دیدگان خوزستانی از اختصاص ۲۵میلیارد تومان اعتبار نقدی به این استان خبر داد.

رئیس سازمان برنامه‌ و بودجه با اشاره به پرداخت ۱۰میلیون تومان کمک بلاعوض به خسارت‌دیدگان خوزستانی از اختصاص ۲۵میلیارد تومان اعتبار نقدی به این استان خبر داد.

 

*** پرداخت ۱۰میلیون تومان کمک بلاعوض به خسارت دیدگان خوزستانی

 

به گزارش خبرگزاری سروش، محمدباقر نوبخت در جلسه مدیریت برنامه و بودجه استان خوزستان با بیان این که میان ۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰ خانوار در بارش باران اخیر خسارت دیدند، اظهار داشت:

جهت جبران این خسارات به هر خانوار آسیب‌دیده ۱۰ میلیون تومان به‌صورت بلاعوض جهت تهیه اسباب منزل پرداخت خواهد شد.

به محله‌ها و معابر عمومی نیز خساراتی وارد شده که باید هرچه سریع‌تر خسارات برآورد شده و به سازمان برنامه و بودجه ابلاغ شود و در حال حاضر ۲۵ میلیارد تومان اعتبار به صورت نقدی به استان خوزستان اختصاص داده شده است.

 

*** شهرداران خوزستان طرح خود را برای جمع‌آوری آب‌های سطحی ارائه کنند

 

وی با بیان این‌که مشکل این استان صرفاً شبکه آب‌وفاضلاب شهری نیست، ادامه داد:

حجم باران اگر از حدی بیشتر باشد در هیچ جای دنیا شبکه آب‌وفاضلاب به‌تنهایی جواب‌گو نخواهد بود و نیاز به طرحی دیگر جهت جمع‌آوری آب‌های سطحی وجود دارد.

از این رو از شهردار اهواز و دیگر شهرهای استان درخواست داریم که طرح خود را جهت جمع‌آوری آب‌های سطحی ارائه کنند و دولت نیز در کنار آن‌ها خواهد بود.

 

*** تخصیص اعتبارات لازم جهت انجام پروژه‌های مصوب سال ۹۸

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رئیس سازمان برنامه و بودجه در پایان اظهار داشت:

در بخش آب‌وفاضلاب حدود ۱۴۰۰ کیلومتر برای توسعه و اصلاح این شبکه قرارداد منعقد شده که تاکنون ۴۲۲ کیلومتر از آن انجام شده است و تا پایان دی‌ماه اعتبارات لازم جهت انجام پروژه‌های مصوب سال ۹۸ در خوزستان تخصیص داده خواهد شد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × 2 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول