کد خبر:109937
پ
نمایشگاه صنعت ورزش
رئیس مجلس تاکید کرد

اولین نمایشگاه صنعت ورزش و تجهیزات ساخت ایران/ ضرورت رعایت استانداردهای تجهیزات ورزشی

رئیس مجلس در حاشیه برگزاری اولین نمایشگاه صنعت ورزش و تجهیزات ساخت ایران بر ضرورت رعایت استانداردهای تجهیزات ورزشی تاکید کرد.

رئیس مجلس در حاشیه برگزاری اولین نمایشگاه صنعت ورزش و تجهیزات ساخت ایران بر ضرورت رعایت استانداردهای تجهیزات ورزشی تاکید کرد.

 

*** برگزاری اولین نمایشگاه صنعت ورزش و تجهیزات ساخت ایران

 

به گزارش خبرگزاری سروش، علی لاریجانی در حاشیه برگزاری اولین نمایشگاه صنعت ورزش و تجهیزات ساخت ایران پیرامون اهمیت برگزاری این نمایشگاه، اظهار داشت:

برگزاری این نمایشگاه نشان می‌دهد صنعتگران توانسته‌اند تقریبا اکثر نیازهای ورزشکاران از انواع بازی‌های مختلف را از طریق تولید داخل همچون تولید چمن مصنوعی، وسایل وزنه‌برداری، توپ‌های مختلف و سایر موارد تامین کنند که بیانگر ایجاد قابلیت خوبی در بخش صنعت است.
رئیس مجلس تاکید کرد: اکثر تولیدکنندگانی که در این نمایشگاه حضور دارند به این نکته اشاره کردند که وضعیت اقتصادی آن‌ها از زمان اعمال تحریم‌ها بهبود یافته است، چرا که همه به استفاده از تولیدات داخلی روی آورده‌اند.

 

*** ایرانی‌ها این قابلیت و استعداد را دارند که سختی‌ها را به فرصت تبدیل کنند

 

وی با بیان اینکه ایرانی‌ها این قابلیت و استعداد را دارند که سختی‌ها را به فرصت تبدیل کنند، بیان داشت:

این نمایشگاه نمونه‌ای از همین موضوع است و نشان می‌دهد موانع و شرایط سخت در این حوزه به بازار کار تبدیل شده است.
رئیس مجلس افزود: یکی از نکات جالب‌تری که در این نمایشگاه وجود داشت، این بود که محصولات ورزشی تولید داخلی به بسیاری از کشورها صادر می‌شود که بیانگر ظرفیت‌سازی جدیدی در این حوزه است.

 

*** ضرورت رعایت استانداردهای تجهیزات ورزشی

 

لاریجانی با اشاره به مشکلات صنعتگران، بیان داشت:

مشکلاتی که صنعتگران این بخش برای حمل و نقل تولیداتشان در حوزه صادرات دارند قابل حل است، اما موضوع مهم دیگر اینکه استانداردهای تولیدات این بخش در حدی است که می‌توانند محصولاتشان را به دیگر کشورها صادر کنند و این ارزشمند است.

 

*** همکاری سمن‌های بخش جوانان در زمینه تولید محصولات ورزشی رویکردی ارزشمند است

 

وی ضمن قدردانی از اقدامات وزیر ورزش و جوانان، تصریح کرد:

وزیر ورزش همت کرد تا صنعت ورزش فعال شود، ضمن اینکه همکاری سمن‌های بخش جوانان در زمینه تولید محصولات ورزشی رویکردی ارزشمند است.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رئیس مجلس در پایان پیرامون لایحه اهداف و وظایف وزارت ورزش، اظهار داشت:

این لایحه از شورای نگهبان به مجلس برگشته است و با تصویب آن، وزارت ورزش و جوانان با توان بیشتری کار خود را دنبال خواهد کرد.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده − پنج =

کلید مقابل را فعال کنید