کد خبر:110034
پ
سامانه سیب
معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت:

تشکیل پرونده ۹۰ درصد جمعیت روستایی در سامانه سیب/ وجود سامانه‌ها و زیرساخت‌های الکترونیک از الزامات کشور است

معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت با اشاره به تشکیل پرونده ۹۰ درصد جمعیت روستایی در سامانه سیب، وجود سامانه‌ها و زیرساخت‌های الکترونیک را از الزامات کشور دانست.

معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت با اشاره به تشکیل پرونده ۹۰ درصد جمعیت روستایی در سامانه سیب، وجود سامانه‌ها و زیرساخت‌های الکترونیک را از الزامات کشور دانست.

 

*** تشکیل پرونده ۹۰ درصد جمعیت روستایی در سامانه سیب

 

به گزارش خبرگزاری سروش، کوروش فرزین با اشاره به اینکه در حال حاضر در کشور از طریق ۴ سامانه به جمعیت روستایی خدمات درمانی ارائه می‌شود، اظهار داشت:

در حال حاضر پرونده نزدیک به ۹۰ درصد جمعیت ساکن روستا در سامانه سیب تشکیل شده است..

معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت، افزود:

سامانه ناب در استان گلستان، سامانه سینا در استان خراسان رضوی و سامانه جدید پارسا در استان مازندران از دیگر سامانه‌هایی است که وزارت بهداشت برای پرونده الکترونیک و دریافت خدمات درمانی برای تمام افرادی که تحت پوشش پزشک خانواده هستند، ایجاد کرده است.

 

*** وجود سامانه‌ها و زیرساخت‌های الکترونیک از الزامات کشور است

 

وی با بیان اینکه وجود سامانه‌ها و زیرساخت‌های الکترونیک از الزامات کشور است، بیان داشت:

در صورتی که وزارت بهداشت اقداماتی همچون طرح‌های پیشگیری را در دستور کار قرار دهد طبیعتا لازم است برای کنترل بیماری‌ها و غربال‌گری اطلاعات پایه در دسترس سازمان‌های بیمه‌گر قرار گیرد.

وی ادامه داد: در پرونده الکترونیک سلامت که از ابتدای سال جاری عملیاتی شده است، سازمان‌های بیمه‌گر و مراکز ارائه دهنده خدمت موظف هستند که علاوه بر واردکردن اطلاعات، به قواعد و خدمات پرونده متصل شوند که با این اقدام تمام خدمات و آزمایشات را می‌توان به طورهدفمند و هوشمند پیگیری کرد.

 

*** راه‌اندازی بانک جامع اطلاعات بیمه‌شدگان کشور

 

فرزین با اشاره به اینکه سازمان بیمه سلامت طبق قانون برنامه موظف است که بانک جامع اطلاعات بیمه‌شدگان کشور را راه‌اندازی کند، افزود:

تمام اقدامات لازم انجام شده و تا پایان سال ۹۸ اطلاعات تمام بیمه‌شدگان کشور در این بانک تجمیع خواهد شد و بر این اساس استعلام ارائه خدمات درمانی به بیمه‌شدگان از این طریق صورت خواهد گرفت.

معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت تصریح کرد:

سازمان بیمه سلامت به ۴ بانک اصلی از جمله بانک اطلاعات بیمه‌شدگان، بانک مراکز طرف قرارداد، بانک قیمت خدمات و بانک قواعد بیمه‌گری نیاز داریم.

وی افزود: در حال حاضر بانک قواعد بیمه‌گری آماده شده و در اختیار سامانه‌های وزارت بهداشت و سایر مراکز طرف قرارداد قرار گرفته است و همچنین تمام قراردادها در بانک اطلاعاتی تجمیع شده که در تلاش هستیم تا تمام این اقدامات در یک سامانه قرار گرفته و از آن در جهت ارائه خدمات هر چه بهتر به بیمه‌شدگان استفاده شود.

 

*** پروژه استحقاق سنجی در جهت ارائه خدمات هوشمند

 

فرزین به پروژه استحقاق سنجی در جهت ارائه خدمات هوشمند اشاره کرد و گفت:

استحقاق سنجی به این معنا است که چه کسی، چه خدمتی را کجا و با چه قیمتی دریافت کند که لازمه این اقدام این است که مراکز درمانی به بانک‌های اطلاعاتی متصل شوند.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران در پایان، اظهار داشت:

حذف دفترچه بدون اجرای پروزه استحقاق سنجی محقق نمی‌شود.در واقع با حذف دفترچه بیمه‌شدگان تنها با ارائه کد ملی می‌توانند تمام خدماتشان را از مراکز طرف قرارداد دریافت کنند.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × پنج =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول