کد خبر:110317
پ
کرونا
وزیر صنعت:

تولید خودرو روزانه به ۴ هزار دستگاه افزایش پیدا کرد / خروج صنعت خودرو از وضعیت بحرانی

وزیر صنعت معدن و تجارت با شاره به خروج صنعت خودرو از وضعیت بحرانی از افزایش تولید خودرو روزانه به ۴ هزار دستگاه خبر داد.

وزیر صنعت معدن و تجارت با شاره به خروج صنعت خودرو از وضعیت بحرانی از افزایش تولید خودرو روزانه به ۴ هزار دستگاه خبر داد.

 

*** اشتغال ۶۰۰ هزار نفر در صنعت خودرو

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رضا رحمانی در نشست علنی مجلس شورای اسلامی درباره علت توجه نکردن به قیمت‌های کاذب خودرو در بازار، اظهار داشت:

صنت خودرو از جمله صنعت‌های بسیار مهمی است که آثار و تبعات زیادی در بازار دارد ما در حوزه صنعت خودرو اقدامات گسترده‌ای انجام دادیم با توجه به اینکه صنعت خودرو در کل کشور بسیار گسترده است بیش از ۶۰۰ هزار نفر به صورت مستقیم در این صنعت مشغول به کار هستند.

وزیر صنعت معدن و تجارت ادامه داد:‌ زمانی که ما وزارت صمت را تحویل گرفتیم تولید در شرف تعطیلی بود و تولید خودرو یک سوم تولید امروز بود و اکثر تولیدات ناقص بود.

وی گفت:‌ در سال پیش بدهی خودروسازان و به ویژه دو شرکت بزرگ و اصلی بسیار بالا بود و همچنین تولید در حداقل شرایط و وضعیت و بدهی در حداکثر شرایط بود.

 

*** بدهی ۲۰ هزار میلیارد تومان به قطعه‌سازان

 

رحمانی با اشاره به بدهی ۲۰ هزار میلیارد تومان به قطعه‌سازان، خاطرنشان کرد:

زمانی که ما وزارت صمت را تحویل گرفتیم حدود یک میلیون دستگاه زمانی پیش فروش شده بود آن نیز در شرایطی که ۲۴ هزار میلیارد تومان از بابت پیش فروش خودرو از مردم گرفته بودند.

یعنی تولید تعطیل بود و بدهی به حداکثر وضعیت خود قرار داشت در چنین وضعیتی یک میلیون نفر خریدار بودند آن نیز مردم عادی که با فروش اموال خود برای خرید خودرو ثبت‌نام کرده بودند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در بخش دیگری از سخنانش یادآور شد: صنعتی با این اهمیت و گستردگی عظیم را با شرایط نامناسبی تحویل گرفتیم لذا وظیفه ما این بود که این صنعت را از وضعیت بحرانی خارج کرده و در شرایط عادی آن را درمان کنیم.

وی ضمن تشریح اقدامات صورت گرفته در حوزه فروش خودرو، خاطرنشان کرد:

ما برنامه اصلاحی و ساماندهی صنعت خودرو را ارائه کردیم و ماحصل، این شد که در حال حاضر روزانه تولیدمان به ۴ هزار دستگاه خودرو افزایش یافته است.

 

*** آشتی قطعه‌سازان با خودروسازان

 

رحمانی همچنین گفت: در شرایط فعلی ما اقداماتی را انجام دادیم که تولیدمان به حجم بالایی افزایش و سامان یافته است و قطعه‌سازان با خودروسازان آشتی کرده‌اند.

وزیر صنعت معدن و تجارت در بخش دوم پاسخ به سؤال خجسته، اظهار داشت: کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی به موضوع خودرو ورود کرده و چند جلسه در این خصوص با ما داشت، همچنین از صنعت خودرو بازدید کردند و خوشحالیم که به صورت میدانی مسائل را دیدند.

وی افزود: به غیر از حجم بالای بدهی‌های خودروسازان و پایین بودن تولید در این بخش یکی از مسائل مهم برای اینکه کیفیت این صنعت حل شود مرتفع کردن بحث یک میلیون خریدار است چرا که امروز ما تحت تاثیر یک میلیون خریدار هستیم.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، وزیر صنعت، معدن و تجارت در پایان، با اشاره به اینکه ما همزمان ساخت داخل و سرمایه‌گذاری خارجی را جدی گرفته‌ایم، اظهار داشت:‌

اگر بخواهیم حجم مشکلات این حوزه را کاهش دهیم باید توجه به سرمایه‌گذاری را بیش از پیش مورد توجه قرار دهیم که باید بگوییم طی ۱۰ سال پیش سرمایه‌گذاری اساسی در این صنعت نشده و عموما این موارد روزمرگی بوده است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده − 12 =

کلید مقابل را فعال کنید