کد خبر:110584
پ
FATF
امام جمعه موقت تهران:

شکاف طبقاتی روز به روز بیشتر می‌شود / FATF یکی از حلقه‌های فتنه دشمن است

امام جمعه موقت تهران با اشاره این که شکاف طبقاتی روز به روز بیشتر می‌شود، FATF را یکی از حلقه‌های فتنه دشمن عنوان کرد.

امام جمعه موقت تهران با اشاره این که شکاف طبقاتی روز به روز بیشتر می‌شود، FATF را یکی از حلقه‌های فتنه دشمن عنوان کرد.

 

*** نماز جمعه تهران

 

به گزارش خبرگزاری سروش، کاظم صدیقی در خطبه‌های سیاسی-عبادی این هفته تهران طی سخنانی، اظهار داشت:

خدا نعمت عقل را در وجود انسان مستقر کرده؛ چراغ عقل راهنمای زندگی بشر است و انسان را به دین هدایت می‌کند.

وی افزود: عقل به انسان می‌گوید آنچه به نفع و مصلحت دنیا و آخرت است را باید به دست‌آوری و آنچه آسیب می‌رساند و خسران دنیا و آخرت در آن است، حرام است؛ همانطور که هیچ انسان عاقلی خود را جلوی گرگ نمی‌اندازد.

امام جمعه موقت تهران در ادامه عنوان کرد:

حادثه خبر نمی‌کند، به عنوان مثال شخصی را امروز در فتنه می‌بینیم اما تا دیروز با انقلاب بود؛ این خطرات اخلاقی و سیاسی ممکن است در زندگی هر کسی اتفاق بیفتد.

صدیقی بر همین اساس اضافه کرد: اتفاق افتاده شخصی که دیروز مدیرکل یا رئیس بوده امروز در زندان است و سراغ او را باید در زندان‌ها گرفت، اینها همگی عبرت است.

این نوع بلاهای مادی، معنوی، آبرویی و آخرتی پیش‌بینی نشده در کمین است و انسان را شکار می‌کند، حال برای اینکه گرفتن این خطرها و زیان ها و بلاها نشویم باید به سنگر دعا و نیایش پناه ببریم.

 

*** ۹ دی نقطه عطفی در تاریخ ایران

 

امام جمعه موقت تهران در بخش دیگری از خطبه‌های خود در نماز جمعه ضمن تبریک سالروز میلاد حضرت زینب (س) اظهار داشت:

نهم دی هم از روزهای خدا و ایام الله است و هم تجدید خاطره ایام الله دوره انقلاب، ۲۲ بهمن ۵۷ و روزهای طلایی ۱۹ دی قم و سایر روزهایی که اسلام را نجات داد و دشمن قهار و غدیر را به زانو در آورده و پیروزی خون بر شمشیر خشونت را در عالم به ثبت رساند و نقطه عطفی در تاریخ بشریت شد.

وی افزود: ۸ ماه بود که استکبار عالم در سطح وسیع و در راس آن شیطان بزرگ و هم پیمانانش و همچنین غده سرطانی اسرائیل همه دست به دست هم داده بودند و سالها نقشه کشیده و حتی زمان اجرای آن را هم مشخص کرده بودند و به دست کسانی پایان نظام اسلامی را پیش بینی کرده بودند که برخی از آنها هرچه داشتند را از سفره شهدای ما به دست آورده و از اعتبار امام و ولایت مطرح شده و شهرت به دست آورده بودند که این هم از عبرت‌های بسیار بزرگ تاریخ است.

 

*** دشمن با اربابان خارجی آتش فتنه را روشن کرد

 

صدیقی در ادامه عنوان کرد: دشمن با برنامه اربابان خارجی آتش فتنه را روشن کرد و هر آن چه را که می‌شد برای براندازی یک نظام از هیچ چیز کوتاهی نکردند.

وی ایجاد ناامنی، بهم ریختگی، حمله، شرارت و ایجاد شبهه و ندای الله اکبر سر دادن در شب‌ها را از جمله اقدامات فتنه‌گران خواند و گفت:

آنها از همه ابزاری که از درون و بیرون می‌توانستند برای به هم ریختن نظام اسلامی استفاده کردند و این سکان داری کشتی انقلاب رهبر حکیم الهی بود که هم پروردگار ظرفیت و سعه صدر و عاطفه به ایشان عنایت کرده بود و ایشان حاضر نشدند مشکل را نظامی حل کنند.

امام جمعه موقت تهران در نماز جمعه این هفته تهران اضافه کرد:

هشت ماه رهبری در تمام صحبت‌هایشان هم مخالفین را به حضور پذیرفتند و نمایندگان سران فتنه شخصاً به محضر ایشان شرفیاب شدند و هم هر کسی شبهه داشت مستقیماً در محضر نایب امام زمان خود توانست حاضر شود و اتمام حجت به معنای واقعی کلمه از ناحیه مقام نیابت به عمل آمد،‌ اما آنها دست بردار نبودند. مردم تهران شب و روز آسایش نداشتند و بازار هم در ابهام وحشتناکی به سر می‌برد.

وی افزود: در ایام فتنه، همه امور اقتصادی مختل بود اما نهایتا آمریکا، فرانسه، انگلیس، آلمان و صهیونیست و هم پیمانان آنها در منطقه را رسوا و نقشه‌های طولانی مدت آنها را نقش بر آب کرد و این معجزه حضور ایمان و غیرت و بصیرت مردم بود که با نایب امام زمان و مرجع و رهبر خود تجدید بیعت کردند.

 

*** جریان فتنه هنوز از بین نرفته

 

خطیب جمعه تهران همچنین خاطرنشان کرد: این حضور بی‌بدیل مردم و تجلی روح امام حسین(ع) و جوشش خون حسین بن علی(ع) در عاشورا بود؛ مردم خون امام حسین(ع) را در رگ‌های خود احساس کردند و در یک حرکت خودجوش آنچنان حضوری ایجاد کردند که زمینه‌ای برای سران فتنه و فتنه‌گر باقی نماند.

صدیقی همچنین عنوان کرد: دل‌های مردم ما بسته به اراده الهی و کانون عشق پیامبر(ص) و اهل بیت(ع) و ولایت است که همیشه در حساس‌ترین نقطه،‌ فرصت شناس بوده و به موقع به جبهه می آیند و با حضورشان کار فرشتگان را کردند اگر شب و روز ما پیشانی سپاس به خاک بسپاریم و دائماً شکر کنیم شکر نعمت حضور آن روز(۹ دی) نخواهد شد؛ چرا که امام زمان خشنود و شهدا راضی شدند، رهبری نیز در عالم سر بلند شد.

وی با اشاره به اینکه آتش فتنه با سرافکندگی سران فتنه خاموش شد،‌ گفت:

افرادی پرچم فتنه را به دست گرفته بودند اما پرچم از آنها گرفته شد، اما جریان فتنه هنوز از بین نرفته چرا که آنها به دنبال هر فرصتی هستند که ملت ایران را برای همیشه از استقلال، ثبات و پیشرفت‌شان بازدارند که جریان برجام یکی از این مسائل بود که در حلقه فشار استکبار عالمی بود.

 

*** FATF یکی از حلقه‌های فتنه دشمن است

 

امام جمعه موقت تهران در ادامه خطبه‌‌های خود عنوان کرد:

FATF یکی دیگر از حلقه‌هایی است که اصرار روی آن است، با برجام سفره مردم کوچکتر شد و گرانی‌ها سیر صعودی طی کرد. در مدت کوتاهی مردم تلخ‌ترین شرایط را چشیدند و در این رهگذر، امتحان افزایش قیمت بنزین اتفاق افتاد.

صدیقی بر همین اساس اضافه کرد: اصل مسئله هدفمند کردن یارانه‌ها، گرفتن حق دهک‌های ضعیف جامعه از دهک‌های مرفه جامعه بود که در مسئله سوخت، بنزین و مسائل دیگر، مرفهین و قشر متمول جامعه از یارانه‌ها چندین برابر بهره مندند و شکاف طبقاتی روز به روز بیشتر می‌شود.

وی در همین راستا یادآور شد: اصل قضیه بنزین بر اساس، قانون بود که هم بر عهده دولت بود اما متاسفانه با عدم توجیه و عدم شناخت درست از ملت این طرح اجرا شد، مردمی که هشت سال جنگ را با زندگی فقیرانه خود اداره کردند و پول قلک‌های بچه و گردنبند نوعروسان خود را به جبهه دادند و مردمی که خود را بدهکار امام حسین و ولایت می‌دانند را نشناختند و برای آنها در زمینه اجرای طرح افزایش قیمت بنزین روشنگری نکرده و مطالب را بیان نکردند؛ همچنین نخبگان را توجیه نکرده و مراجع تقلید اساس مسئله آگاه نکردند. در چنین شرایطی یک مرتبه با یک حرکت ناگهانی مواجه شدند.

 

*** اعتراضات اخیر در پی اجرای طرح افزایش قیمت بنزین

 

صدیقی با اشاره به اعتراضات اخیر در پی اجرای طرح افزایش قیمت بنزین، عنوان کرد:

مردم در مقام گرفتن حق شان به خیابان‌ها آمدند اما تک تک این مردم تا دیدند بلندگوی اسلام صدای امام عصر از حلقوم نایبش بیرون آمد که مردم صف خود را از اراذل و اوباش جدا کنند،‌ اینها همان مردم شریف و متدین سال ۵۷ هستند؛ لذا این ایمان سلامت، وفاداری و دشمن شناسی را به امام زمان تبریک می‌گوییم.

وی همچنین تصریح کرد: مردم در اعتراضات اخیر به اراذل و اوباش اجازه نداند به نوامیسشان آزاری برسد و همیشه در صحنه هم بودند.

 

*** بودجه سال ۹۹

 

به گزارش خبرگزاری سروش، خطیب جمعه تهران در پایان با اشاره به تدوین و ارائه بودجه سال ۹۹ کل کشور از سوی دولت به مجلس،‌ اظهار داشت:

رهبر معظم انقلاب بودجه ۹۸ را مبتلا به آشفتگی‌هایی می‌دیدند و ارشاد فرمودند که این بودجه را اصلاح کنید اما نه دولت و نه مجلس اهتمامی نسبت به این موضوع نداشتند و بودجه ۹۹ نیز همان نسخه ۹۸ است در حالی که سند مهمی است که برجستگی و بی‌توجهی دولت‌ها را نشان می‌دهد.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو + 17 =

کلید مقابل را فعال کنید