کد خبر:110600
پ
محمدباقر نوبخت در خراسان
رئیس سازمان برنامه و بودجه :

اختصاص ۱۵ هزار میلیارد تومان برای محرومان در سال ۹۹/افزایش ۱۵ درصدی دریافتی افراد زیرپوشش کمیته امداد

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اختصاص ۱۵ هزار میلیارد تومان برای محرومان در سال ۹۹ از افزایش ۱۵ درصدی دریافتی افراد زیرپوشش کمیته امداد خبر داد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اختصاص ۱۵ هزار میلیارد تومان برای محرومان در سال ۹۹ از افزایش ۱۵ درصدی دریافتی افراد زیرپوشش کمیته امداد خبر داد.

 

*** افزایش ۱۵ درصدی دریافتی افراد زیرپوشش کمیته امداد

 

به گزارش خبرگزاری سروش، محمدباقر نوبخت در حاشیه آیین بهره‌برداری از ۲ هزار واحد مسکن روستایی استان خراسان جنوبی که در روستای «هج و نج» شهرستان بیرجند برگزار شد، در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: سال ۹۹ دریافتی همه افراد زیرپوشش کمیته امداد و بهزیستی مانند ۱۵ درصد افزایش حقوق کارکنان دولت، افزایش می‌یابد.

وی اضافه کرد: اسفندماه سال ۹۷ که به خراسان جنوبی سفر داشتم، ۹۷۰ میلیارد تومان از سوی دولت و روحانی تعیین شد که در استان سرمایه‌گذاری شود و از این مبلغ ۴۷۰ میلیارد تومان سهم سال ۹۸ بود که از این مقدار ۲۹۰ میلیارد تومان تاکنون پرداخت شده و بقیه نیز تا قبل از پایان ۹۸ پرداخت می‌شود.

معاون رئیس‌جمهوری گفت: این مبلغ برای کل طرح و پروژه‌ها از جمله راه آهن است که برای این استان در نظر گرفته شده است.

وی افزود: طرح‌های زیربنایی برای روستاها از جمله احداث ۱۰ هزار واحد مسکونی را داشتیم که ۲ هزار واحد به بهره‌برداری رسید و بقیه واحدها در دست اجرا بوده و پیش‌بینی این است که بخشی را تا دهه فجر و تمام واحدها را تا اسفندماه به اتمام برسانیم.

 

*** ۴۳ هزار واحد مسکونی برای محرومان خراسان جنوبی

 

وی گفت: طرح احداث مسکن محرومان خراسان جنوبی یک ساله است که اگر از یک سال بیشتر طول کشید، نشان از عقب‌ماندن ما از برنامه است.

نوبخت بیان کرد: همچنین برای استان‌های دیگر تا این لحظه ۴۳ هزار واحد مسکونی را تعهد کردیم که تعدادی از این واحدها در هفته‌های آینده افتتاح خواهد شد.

وی افزود: همه‌ تلاش بدخواهان ملت این است که آن قدر تحریم را فشرده کنند تا نتوانیم به مردم خدمت ارائه کنیم و مردم پشیمان شوند از اینکه نظام مستقلی را در جهان پشتیبانی می‌کنند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: همه مساعی دولت به نمایندگی از نظام در امور اجرایی این است به گونه‎ای عمل کند که کمترین بار فشار را از سوی تحریم به مردم داشته‌ باشیم.

وی افزود: دولت تمام تعهدهایی که برای پرداخت حقوق و دستمزد شاغلین و بازنشستگان را داشته، به موقع پرداخت می‌کند و هر قدر نیز تحریم طول بکشد ضمن اینکه شرمنده مردم هستیم از این بابت که به آنها سختی وارد می‌شود اما تمام تلاش این است که در بخش جاری همه تعهدات خود را به انجام برسانیم.

 

*** اختصاص ۱۵ هزار میلیارد تومان برای محرومان در سال ۹۹

 

نوبخت گفت: سال ۹۸ علاوه بر پرداخت‌های حقوق و دستمزد که ۱۵ درصد افزایش پیدا می‌کند، حداقل پنج هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان برای طرح‌های مربوط به درمان و طرح تحول سلامت سرمایه‌گذاری می‌کنیم.

وی افزود: غیر از این اقدامات برای اینکه دشمن را مایوس کنیم تلاش این است همان گونه که سال ۹۸ تاکنون ۳۹ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای طرح‌های عمرانی پرداخت کردیم برای سال ۹۹ نیز تا ۷۰ هزار میلیارد تومان اضافه خواهیم کرد.

پیوسته در جای جای کشور طرح‌های زیربنایی، راه آهن و آزادراه‌ها را افتتاح می‌کنیم و در کنارش از ماموریت اصلی که رسیدگی به محرومان و افراد کم درآمد است، هیچ‌گاه غافل نخواهیم شد و سال ۹۹، ۱۵ هزار و ۵۵۰ میلیارد تومان برای انواع خدمات به محرومان و افراد پشت نوبت نهادهای حمایتی هزینه خواهد شد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با تاکید بر اینکه دشمنان ما بدانند که این تحریم‌ها جز اینکه حیثیت آنان را در جهان ببرد، کاری دیگری نخواهد داشت گفت:

به هیچ وجه به وعده‌های واهی آنان برای مذاکره دل نبستیم و امیدی نداریم و با اتکای به امکانات داخلی خودمان پیش می‌رویم.

وی افزود: این عمران و آبادانی کشور که مشاهده می‌شود، ریالی ربطی به خارج ندارد و براساس امکانات داخلی کشور است.

 

*** بازدید از روند اجرای پروژه راه آهن بیرجند 

 

نوبخت گفت: همه‌ سعی ما به گونه‌ای است که مردم کمترین فشار را از تحریم داشته باشند ضمن اینکه باید از آنان عذرخواهی کنیم از اینکه بیشتر از این دست نمی‌رسد که آثار سوء تحریم را تقلیل دهیم ولی همچنان استقلال خودمان را با اتحاد حفظ خواهیم کرد.

فاز اول ساخت مسکن نیازمندان در استان خراسان جنوبی شامل ۲ هزار واحد مسکن روستایی با حضور معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه در این استان به بهره‌برداری رسید. 

محمدباقر نوبخت اسفند سال ۹۷ به خراسان جنوبی سفر کرد و این سفر منجر به تصویب سند توسعه میان مدت استان شد که یکی از اهداف سفر نوبخت، بررسی میزان پیشرفت برنامه‌های توسعه استان و پیگیری مصوبات سفر قبلی است.

 کلنگ اولین واحد از ۱۰ هزار واحد مسکن محرومان خراسان جنوبی ۲۰ اسفند ۹۷ با حضور نوبخت در روستای «هج و نج» از توابع شهرستان بیرجند به زمین زده شد و ۱۰ ماه پس از آن سفر واحدهای مسکونی این روستا همراه با طرح هادی آن با حضور مجدد وی در این روستا به بهره‌برداری رسید.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رئیس سازمان برنامه و بودجه همچنین از روند اجرای پروژه راه آهن بیرجند که ۱۵ مهر ۹۸ کلنگ‌زنی شد، بازدید کرد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 + بیست =

کلید مقابل را فعال کنید