کد خبر:111040
پ
یارانه
خبرگزاری سروش گزارش می‌دهد:

چند خانوار یارانه معیشتی می‌گیرند؟

بعد از ثبت درخواست‌های مربوط به مشمولیت دریافت یارانه معیشتی تعداد خانوارها در مرحله دوم به ۱۸.۱ میلیون نفر افزایش یافته است.

بعد از ثبت درخواست‌های مربوط به مشمولیت دریافت یارانه معیشتی تعداد خانوارها در مرحله دوم به ۱۸.۱ میلیون نفر افزایش یافته است.

 

*** چند خانوار یارانه معیشتی می‌گیرند؟

 

به گزارش خبرگزاری سروش، دومین مرحله از یارانه معیشتی به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود، گرچه مبلغ واریزی برای خانوارها تغییر نکرده اما در فاصله مرحله اول تا دوم بر تعداد خانوارهای دریافت‌کننده یارانه معیشتی افزوده شده است.

با اصلاح قیمت بنزین و مابه‌التفاوتی که در نتیجه رشد قیمت ایجاد می‌شود، دولت تصمیم گرفت که این مبلغ را به صورت نقدی به خانوارها برگرداند، اما انتخاب خانوارهای هدف که گفته شده بود بین ۱۸ تا ۱۹ میلیون نفر باشد در مرحله اول برای حدود ۱۷.۷ میلیون خانوار انجام شد.

 

*** تعداد خانوارها در مرحله دوم به ۱۸.۱ میلیون نفر افزایش یافته است

 

مرحله اول یارانه معیشتی در حالی پرداخت شد که بعد از آن افراد زیادی نسبت به دریافت‌نکردن معترض شدند و بر این اساس در این فاصله فرصتی فراهم شد تا افرادی که از دریافت یارانه معیشتی جا مانده بودند، اعتراض خود را نسبت به  این موضوع اعلام کنند که تازه‌ترین آمار از این حکایت دارد که حدود ۴۱۹ هزار و ۳۰۴ خانوار یعنی حدود دو درصد به تعداد قبلی اضافه شده است.

براین اساس، تعداد خانوارهایی که در مرحله دوم یارانه دریافت می‌کنند به ۱۸ میلیون و ۱۲۶ هزار و ۳۷۲ نفر افزایش یافته و مبلغ واریزی برای خانوارها نیز از حدود ۲۴۰۰ میلیارد تومان مرحله اول به ۲۵۳۲ میلیارد تومان رسیده است.

برخلاف یارانه نقدی که مبلغ ثابتی برای هر نفر با ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان در نظر گرفته شده است، در یارانه به تناسب افراد خانوار پرداخت‌ها انجام خواهد شد؛ به‌گونه‌ای که برای خانوارهای تک‌نفره ۵۵ هزار تومان، دو نفره ۱۰۳ هزار تومان، سه نفره ۱۳۸ هزار تومان، چهارنفره ۱۷۲ هزار تومان و پنج نفره و بیشتر ۲۰۵ هزار تومان واریز انجام می‌شود.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، گفتنی است؛ مرحله دوم یارانه معیشتی ساعت ۲۴ امشب (۱۰دی) به حساب‌ سرپرستان خانوار واریز می‌شود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × 4 =

کلید مقابل را فعال کنید