کد خبر:111169
پ
تولید انواع کامیون
با حضور رئیس‌جمهور و وزیر صمت در اردبیل انجام شد؛

افتتاح طرح بزرگ تولید انواع کامیون در شهرستان مشگین‌شهر

طرح بزرگ تولید انواع کامیون در شهرستان مشگین‌شهر با حضور رئیس‌جمهور و وزیر صمت در استان اردبیل افتتاح شد. 

طرح بزرگ تولید انواع کامیون در شهرستان مشگین‌شهر با حضور رئیس‌جمهور و وزیر صمت در استان اردبیل افتتاح شد. 

 

*** افتتاح طرح بزرگ تولید انواع کامیون در شهرستان مشگین‌شهر

 

به گزارش خبرگزاری سروش، در سفر یک روزه هیات دولت به استان اردبیل، شرکت کامیون‌سازی حدید مبتکران در شهرستان مشگین‌شهر توسط رئیس‌جمهور افتتاح و وارد چرخه تولید شد.

حسن روحانی در جریان افتتاح کارخانه کامیون‌سازی مشگین‌شهر، اظهار داشت:

با تکمیل تمام خطوط، این کارخانه به زودی قادر خواهد بود روزانه ۵۰ دستگاه کامیون را با برند ایرانی چاپار تولید کند.

 

*** اشتغال‌زایی برای ۵۰۰۰ نفر

 

مدیرعامل کارخانه نیز در این مراسم اظهار داشت:

کارخانه تولید خودروهای سنگین تجاری کشوردر ۵۰ هکتار و سه فاز قابل بهره‌برداری است که امروز فاز اول با سرمایه‌گذاری ۱۰۰۰ میلیارد تومان افتتاح شد و به طور متوسط ۲.۵ کامیون در ساعت تولید و ۱۲۰۰ نفر مشغول به کار خواهند شد.

الله وردی در ادامه، بیان کرد:

عملیات احداث شرکت حدید مبتکران از سال ۱۳۸۶ آغاز شده و در صورت تکمیل و بهره‌برداری هر سه فاز برای ۵۰۰۰ نفر اشتغال ایجاد خواهد شد.

 

در سفر یک روزه هیات دولت به استان اردبیل، شرکت کامیون‌سازی حدید مبتکران در شهرستان مشگین‌شهر توسط رئیس‌جمهور افتتاح و وارد چرخه تولید شد. حسن روحانی در جریان افتتاح کارخانه کامیون‌سازی مشگین‌شهر، اظهار داشت: با تکمیل تمام خطوط، این کارخانه به زودی قادر خواهد بود روزانه ۵۰ دستگاه کامیون را با برند ایرانی چاپار تولید کند. *** اشتغال‌زایی برای ۵۰۰۰ نفر مدیرعامل کارخانه نیز در این مراسم اظهار داشت: کارخانه تولید خودروهای سنگین تجاری کشوردر ۵۰ هکتار و سه فاز قابل بهره‌برداری است که امروز فاز اول با سرمایه‌گذاری ۱۰۰۰ میلیارد تومان افتتاح شد و به طور متوسط ۲.۵ کامیون در ساعت تولید و ۱۲۰۰ نفر مشغول به کار خواهند شد. الله وردی در ادامه، بیان کرد: عملیات احداث شرکت حدید مبتکران از سال ۱۳۸۶ آغاز شده و در صورت تکمیل و بهره‌برداری هر سه فاز برای ۵۰۰۰ نفر اشتغال ایجاد خواهد شد. بر اساس این گزارش، شرکت کامیون‌سازی حدید مبتکران که در شهرستان مشگین‌شهر احداث شده است، در زمینه تولید انواع کامیونت، کامیون کشنده، شاسی درایو، موتور دیزلی، لیفتراک و لودر فعالیت می‌کند. ظرفیت تولید این واحد در سال حدود ۳ هزار دستگاه و در ۶ تیپ، ۲ محور و ۳ محور، کشنده و کمپرسی با زمینه کاربرد در حمل و نقل جاده‌ای، شهرداری، آتش‌نشانی و...؛ است. این واحد با استفاده از فناوری و ماشین‌آلات داخلی و خارجی آماده بهره‌برداری شده است. *** سرمایه‌گذاری انجام‌شده در فاز اول طرح صنعتی حدید مبتکران فاز نهایی این طرح نیز با سرمایه‌گذاری بیش از ۳۰ هزار میلیارد ریال، اشتغال مستقیم برای بیش از ۵۰۰۰ نفر ایجاد خواهد نمود. شرکت کامیون‌سازی حدید مبتکران هم‌اکنون با ظرفیت ۴۰ درصدی ساخت داخل فعالیت خود را شروع می‌نماید و طبق برنامه‌ریزی انجام‌شده در فاز نهایی بیش از ۸۰ درصد تولید محصول از محل ساخت داخل قطعات انجام خواهد شد. به گزارش خبرگزاری صنایع، این طرح که امروز اولین خط تولید آن توسط رئیس‌جمهور رونمایی و افتتاح می‌شود با نام تجاری چاپار و با موتور یورو ۵ محصولات خود را به بازار عرضه خواهد کرد.

 

بر اساس این گزارش، شرکت کامیون‌سازی حدید مبتکران که در شهرستان مشگین‌شهر احداث شده است، در زمینه تولید انواع کامیونت، کامیون کشنده، شاسی درایو، موتور دیزلی، لیفتراک و لودر فعالیت می‌کند.

ظرفیت تولید این واحد در سال حدود ۳ هزار دستگاه و در ۶ تیپ، ۲ محور و ۳ محور، کشنده و کمپرسی با زمینه کاربرد در حمل و نقل جاده‌ای، شهرداری، آتش‌نشانی و…؛ است.

این واحد با استفاده از فناوری و ماشین‌آلات داخلی و خارجی آماده بهره‌برداری شده است.

 

*** سرمایه‌گذاری انجام‌شده در فاز اول طرح صنعتی حدید مبتکران

 

فاز نهایی این طرح نیز با سرمایه‌گذاری بیش از ۳۰ هزار میلیارد ریال، اشتغال مستقیم برای بیش از ۵۰۰۰ نفر ایجاد خواهد نمود.

شرکت کامیون‌سازی حدید مبتکران هم‌اکنون با ظرفیت ۴۰ درصدی ساخت داخل فعالیت خود را شروع می‌نماید و طبق برنامه‌ریزی انجام‌شده در فاز نهایی بیش از ۸۰ درصد تولید محصول از محل ساخت داخل قطعات انجام خواهد شد.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، این طرح که امروز اولین خط تولید آن توسط رئیس‌جمهور رونمایی و افتتاح شد با نام تجاری چاپار و با موتور یورو ۵ محصولات خود را به بازار عرضه خواهد کرد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 − 4 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول