کد خبر:111186
پ
رئیس دبیرخانه شورای عالی صنایع دریایی
رئیس دبیرخانه شورای عالی صنایع دریایی تاکید کرد

ضرورت اصلاح قانون توسعه صنایع دریایی / استفاده از ظرفیت‌های منطقه برای داخلی‌سازی شناورهای بزرگ

رئیس دبیرخانه شورای عالی صنایع دریایی ضمن اشاره به ضرورت استفاده از ظرفیت‌های منطقه‌ای برای داخلی‌سازی شناورهای بزرگ، بر اصلاح قانون توسعه صنایع دریایی تاکید کرد.

رئیس دبیرخانه شورای عالی صنایع دریایی ضمن اشاره به ضرورت استفاده از ظرفیت‌های منطقه‌ای برای داخلی‌سازی شناورهای بزرگ، بر اصلاح قانون توسعه صنایع دریایی تاکید کرد.

 

*** توسعه صنایع دریایی

 

به گزارش خبرگزاری سروش به نقل از خبرگزاری صنایع، سیامک سیدمرندی در گفت‌و‌گوی اختصاصی با خبرنگار این خبرگزاری پیرامون مهم‌ترین اقدامات کشور برای توسعه صنایع دریایی اظهار داشت:

ما ۵۸۰۰ کیلومتر بخش دریایی و سواحل داریم که بیشتر از مرزهای خشکی است و این یعنی یک ظرفیت مناسب برای فعالیت کشور در صنعت دریایی.

وی در خصوص مهمترین اقداماتی که باید در حال حاضر انجام شود، اظهار داشت:

با توجه به ظرفیت و مسائلی که در این حوزه وجود دارد، در حال حاضر باید بر روی رفع و اصلاح قانون توسعه صنایع دریایی، حمایت از صنایع دریایی و استفاده حداکثری از توان و خدمات داخلی است.

این قانون، قانونی بسیار جامع و خوب است، البته ایراداتی در ان وجود داشت و اگر این قوانین رعایت نمی‌شد، مشخص نبود که چه تخلفی صورت می‌گرفت و میزان جرائم در این حوزه چه مقدار بود.

خوشبختانه در قانون جدید این اصلاحات صورت گرفته و هیأت نظارتی نیز تعیین‌ شده که نماینده آن وزارت صنعت است.

 

*** استفاده از قانون توسعه صنایع دریایی، برای توسعه ساخت داخل

 

سیدمرندی تصریح کرد: در قانون اصلاح شده، هر آن چیزی که تسهیلات به آن تعلق می‌گیرد اعم از بخش خصوصی یا دولتی، باید به میزان تسهیلات دریافتی ساخت داخل را رعایت کنند.

رئیس دبیرخانه شورای عالی صنایع دریایی در ادامه یادآور شد:

در حال حاضر حتی در برگزاری مناقصات نیز این موضوع باید رعایت شود.

حتی در صورتی که شرکت داخلی در لیست نباشد و یا با مشارکت شرکت خارجی باشد، باید حداقل بصورت ۵۱ درصد این مهم رعایت شود.

سیدمرندی با اشاره به الزام رعایت قانون در همهٔ بخش‌های صنعتی، خاطرنشان کرد:

این قانون باید به‌صورت خواسته مطرح شود نه به‌صورت دستوری؛ چراکه این موضوع می‌تواند کمک بسیاری به توسعه صنعت داخلی بخصوص صنایع دریایی کند.

 

صنایع دریایی

 

*** ایجاد زنجیره تأمین برای تحقق داخلی‌سازی

 

وی با اشاره به داخلی‌سازی شناورهای بزرگ در کشور، گفت:

داخلی سازی به زنجیره تأمین نیاز دارد و ایجاد زنجیره تأمین تنها به چند شناور از سوی کشتی‌سازان ختم نمی‌شود، لذا باید بتوانیم بازاریابی خوبی را در منطقه و جهان داشته باشیم تا از این بازار و ظرفیت ها استفاده کنیم چراکه ما تاکنون نتوانستیم از این ظرفیت‌ها به‌خوبی استفاده کنیم.

سیدمرندی در ادامه تصریح کرد:

کشتی‌سازها و شناورسازهای داخلی باید روند دائم سفارش را داشته باشند که زنجیره تأمین شکل بگیرد و زمانی که چند سفارش صورت می‌گیرد پس از مدتی دوباره قطع می‌شود این انفصال و عدم تداوم موجب شده که از آن شرایط ایده‌آل که ما را به یک کشتی‌ساز تبدیل می‌کند فاصله بگیریم.

 

*** استفاده ۷۵ درصدی از توان داخلی در ساخت شناورهای کوچک

 

وی در ادامه افزود: این قابلیت در شناورهای کوچک به دلیل مقرون‌ بصرفه بودن سفارش‌ها در داخل و با توجه به ظرفیت‌هایی که در حوزه نظامی و تجاری پیش‌آمده، وجود دارد که حداقل با استفاده از ۷۰ تا ۷۵ درصد توان داخلی این کار را انجام دهیم و از حالت مونتاژ و خرید صفر، خارج شویم.

 

*** دلایل اجرا نشدن قانون توسعه صنایع دریایی

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رئیس دبیرخانه شورای عالی صنایع دریایی، در پایان این گفتگو پیرامون دلایل اجرا نشدن قانون توسعه صنایع دریایی، اظهار داشت:

در خصوص اجرا نشدن این قانون باید دید آن قانونی که نوشته‌شده قابلیت اجرا را داشته یا خیر، چراکه آن قانون در برههٔ زمانی خود و بر اساس شرایط آن زمان تدوین‌شده است و موضوع بعدی محدودیت در تأمین منابع و تزریق منابع است که البته در قانون بعدی به شکل دیگری حمایت‌هایمان را تغییر داده‌ایم که امیدواریم بتوانیم در این خصوص رشد قابل‌توجهی را داشته باشیم.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده − سیزده =

کلید مقابل را فعال کنید