کد خبر:111673
پ
سردار قاسم سلیمانی
خبرگزاری سروش گزارش می‌دهد:

ابعاد مختلف زندگی شخصی سردار قاسم سلیمانی از نگاه برادر ایشان

در این گفتگو با ابعاد مختلف زندگی شخصی سردار قاسم سلیمانی از نگاه برادر ایشان آشنا خواهید شد.

در این گفتگو با ابعاد مختلف زندگی شخصی سردار قاسم سلیمانی از نگاه برادر ایشان آشنا خواهید شد.

 

*** ابعاد مختلف زندگی شخصی سردار قاسم سلیمانی از نگاه برادر ایشان

 

به گزارش خبرگزاری سروش، این روزها تصاویر ژنرال بزرگ ایرانی در صفحات مختلف شبکه‌های مجازی دست به دست می چرخد اما آنچه که برای ما افتخارآفرین شده پیام‌ها و نظرات کاربران شبکه های اجتماعی در سراسر دنیا است که در بیشتر این پیام‌ها، ژنرال‌های منطقه را جنگجویان پوشالی معرفی کرده‌اند و درباره قاسم سلیمانی گفته‌اند که وی مرد بی‌ادعای صحنه‌های نبرد است، کسی که به جای ژست‌های هالیوودی و حرافی، پای خاکریزها ایستاده و به صورت واقعی مرد میدان‌های سخت است ویک قهرمان واقعی.

زندگی خصوصی این ژنرال ایرانی قطعاً برای خیلی از مردم به ویژه جوان‌های ایران جالب توجه است، به همین جهت در گفتگویی که با برادر سردار سلیمانی انجام داده و وارد جزئیات زندگی شخصی این سردار جهانی شده است.

سهراب سلیمانی می‌گوید سردار سلیمانی تنها متعلق به خانواده ما نیست،حاج قاسم در خانواده ما متولد شده اما متعلق به خانواده ما نیست بلکه متعلق به کشور و مردم شیعه است.

اتفاقاً چندی پیش استاندار سابق کرمان ملاقاتی با پدر بنده داشته و به ایشان گفته بود می‌دانید پسرتان چقدر مشهور است و استکبار چقدر از او می‌ترسد؟

پدرم گفته بود من از شما متعجبم که چنین حرفی می‌زنید، استاندار پرسیده بود چرا؟ پدرم گفته بود پسر من یک سرباز ولایت است آنها از اسلام می‌ترسند نه از پسر من، حاج قاسم تنها یک نشانه از کشور اسلامی و شیعه است.

 

*** جوانی و نوجوانی 

 

وی ادامه داد: خانواده سلیمانی را پنج خواهر و برادر تشکیل می‌دهند، بزرگ‌ترین فرزند این خانواده یک خواهر ۶۰ ساله است، حاج قاسم فرزند وسط و سهراب سلیمانی نیز برادر کوچک خانواده است.

سلیمانی به روزهای ورود حاج قاسم به سپاه اشاره می‌کند و می‌گوید پدرم کار کشاورزی می‌کرد و مابه نوعی عشایر محسوب می‌شویم البته من و حاج قاسم از استان کرمان کوچ کردیم.

من از سال ۷۶ زنجان بودم و سپس به کرمان رفتم و دوباره به تهران آمدم، حاج قاسم نیز بعد از این که از لشکر ثارالله تودیع شدند به دستور رهبرمعظم انقلاب مسئولیت نیروی قدس را پذیرفتند،من تقریباً از کلاس پنجم پیش حاج قاسم بزرگ شدم و زمانی که ایشان در سازمان آب کارمی‌کرد من ودوپسرخاله دیگرم چهارنفری در یک اتاق اجاره‌ای زندگی می‌کردیم و من درس می‌خواندم.

وی در ادامه گفت: آن زمان حاج قاسم در سازمان آب در بخش اداری کار می‌کرد و بعد به موضوع روابط عمومی پرداخت اما آدم ورزشکاری بود، حاج قاسم در کاراته دارای دان است و آن زمان نیز در یک باشگاه پرورش اندام کار می‌کرد و جزء مربیان پرورش اندام بود.

ایشان ابتدابه عنوان پاسدار افتخاری وارد سپاه شدند، حاج قاسم یکی از گردانندگان اصلی راه پیمایی‌ها و اعتصابات کرمان در زمان انقلاب بود و زمانی که سپاه اعلام کرد نیرو می‌خواهد وی فوراً از سازمان آب به عنوان پاسدار افتخاری به سپاه رفتند.

 

*** سال‌های جنگ تحمیلی

 

پس از گذراندن دوره‌هایی دریک عملیات به عنوان کرخه نور در اطراف حمیدیه اهوازبه عنوان معاون یک گردان از کرمان اعزام شد و من نیز که آن موقع دوم دبیرستان بودم به همراه حاج قاسم در این عملیات حاضر شدم، البته در آن عملیات ابتدا آقای مهاجری مدیرکل سابق زندان استان های کرمان فرمانده گردان بود، کسی که باعث شد من به سمت سازمان زندان‌ها و قوه قضائیه سوق پیدا کنم اما وقتی ایشان زخمی شد فرماندهی نیروها را حاج قاسم بر عهده گرفت.

سلیمانی در خصوص علت خروج خود از سپاه گفت:من آن زمان سوم دبیرستان بودم امابه صورت افتخاری با سپاه همکاری می‌کردم، به لحاظ سن و سال کم خیلی تابع ضوابط و مقررات نبودم و همین حاج قاسم را عصبانی می‌کرد.

فاصله سنی من با حاج قاسم تقریباً ۷سال است، حاج قاسم خیلی دوست داشت من منضبط باشم چون برادر فرمانده بودم و دیگران از من الگو می‌گرفتند اما چون سنم طوری بود که دوست نداشتم در چارچوب ضابطه‌ها قرار بگیرم و درنهایت به خاطر بی نظمی‌هایی که داشتم ایشان مرا دعوا کرد و من نیز که آدم لجبازی بودم از آنجا بیرون آمدم، بعد آن پاسدار وظیفه شدم اما در اکثر عملیات‌ها همراه حاج قاسم بودم و در انتهای جنگ نیز «پیک فرماندهی» خودش بودم چون پدرم گفته بود اگر شهید می‌شوید با یکدیگر شهید شوید.

 

*** روحیات سردار سلیمانی

 

سلیمانی در خصوص روحیات سردار سلیمانی می‌گوید:

حاج قاسم خیلی وقت نمی‌کند به خانواده برسد اما بسیار آدم عاطفی است و حتی تا زمانی که نسبت به مسائل زندگی من اطمینان پیدا نکرد مرا رها نکرد، مدام من را کنترل می‌کرد چون من در سازمان زندان‌ها کار می‌کردم و با زندانیان در ارتباط بودم حتی اگر یک موتور می‌خریدم تا اطمینان پیدا نمی‌کرد که چگونه آن را تهیه کرده‌ام راحت نمی‌شد، شاید به نوعی تمام زندگی اطرافیان ما را زیر نظر داشت تاخدای ناکرده به راه کج و آلوده کشیده نشویم.

برادر این ژنرال ایرانی می‌گویدکه حاج قاسم مسئولیت‌های زیادی داشت و حتی بعد از جنگ به منطقه شرق کشور آمد و ناامنی‌هایی را که در آن منطقه بود رفع کرد، الآن نیز علی رغم اینکه در نیروی قدس است و به سختی به زندگی خود می‌رسد اما توجه‌اش به اطرافیان کم نشده و به همین جهت نیز به لطف خدا خانواده ما حاشیه‌ای ندارد.

سلیمانی در خصوص شایعات مطرح شده مبنی بر اینکه پسر شهردار تهران داماد حاج قاسم سلیمانی است، گفت:

به هیچ عنوان این موضوع صحت ندارد، یکی از دخترهای حاج قاسم ازدواج کرده اما نه با پسر شهردار تهران! شایعه زیاد است، مثلاًیک مدتی می‌گفتند که عماد داماد خانواده ما است درحالی که این طور نبود، ارتباط عاطفی برقرار بود اما اینکه نسبت سببی یا نسبی داشته باشیم،این گونه نبوده است.

من با حاج قاسم هم باجناق هستم و هم پسر حاج قاسم با دختر من ازدواج کرده کهی کماه پیش نیز خدا نوه دوقلوی مشترکی نصیب ما کرد، حاج قاسم دو دختر و پسر دیگر نیز دارد که مشغول تحصیل هستند.

 

*** زندگی شخصی این سردار بزرگ

 

جهاد بسیار آدم عاطفی، مهربان و باغیرتی بود و حتی در ایام فوت مادرم تقریباً جهاد در بسیاری از مواقع همراه حاج قاسم بود، برادرم به شدت با محافظ مخالف است و شاید الآن دغدغه فرمانده سپاه نیز بیشتر روی حفاظت از ایشان باشد.

عماد از ما که برادر حاج قاسم هستیم بیشتر از او محافظت می‌کرد و در فضاهای عمومی پشت حاج قاسم می‌ایستاد که اگر خدای ناکرده تیری شلیک می‌شود به او اصابت کند نه به حاج قاسم، جهاد نیز نسبت به برادرم تعصب داشت.

سلیمانی با اشاره به علاقه ویژه حاج قاسم به فرزندان شهدا،می‌گوید: آن قدرحاج قاسم به بچه‌های شهدا عشق می‌ورزدکه گاهی بچه‌های خودش حسودی‌شان می‌شود، میزان رابطه ایشان بابچه‌های شهدا خیلی نزدیک است و برای حاج قاسم فرقی ندارد که فرزند شهید مربوط به کدام جناح است.

پسر حاج قاسم که داماد بنده می‌شود کار دولتی نمی‌کند، کار آزاد دارد اما تاجر نیز نیست و کارش فروش محصولات کشاورزی در داخل است.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، برادر این شهید بزرگوار در پایان با اشاره به روابط خانوادگی و عاطفی در خانواده سلیمانی، اظهار داشت:

حاج قاسم خیلی آدم عاطفی است و تا کسی از نزدیک ایشان را نبیند باورش نمی‌شود چگونه شخصیتی دارد، ایشان فردی جدی اما بسیار مهربان و عاطفی است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نه + 3 =

کلید مقابل را فعال کنید