کد خبر:111987
پ
سامانه‌های نظارتی اولویت بانک مرکزی
رئیس کل بانک مرکزی:

ضرورت تقویت اقتصاد مقاومتی/آثار منفی تحریم کاهش می‌یابد

رئیس کل بانک مرکزی با تاکید بر ضرورت تقویت اقتصاد مقاومتی از کاهش آثار منفی تحریم خبر داد.

رئیس کل بانک مرکزی با تاکید بر ضرورت تقویت اقتصاد مقاومتی از کاهش آثار منفی تحریم خبر داد.

 

*** آثار منفی تحریم کاهش می‌یابد

 

به گزارش خبرگزاری سروش، عبدالناصر همتی با اعلام این خبر، اظهار داشت:

کاری که ما اقتصادی‌ها می‌توانیم انجام دهیم فارغ از آنچه مسئولان سیاسی تصمیم می‌گیرند، مقابله با فشار اقتصادی آمریکا است تا بتوانیم اقتصاد مقاومتی را تقویت کرده و آثار منفی تحریم را بر اقشار مختلف و اقتصاد کاهش دهیم.

وی افزود: در این راستا تمام توان خود را خواهیم گذاشت که در راه سردار سپهبد سلیمانی که همان مقاومت است، قدم برداریم و استقلال اقتصادی کشور را تقویت و فشار اقتصادی دشمن را خنثی کنیم.

 

*** وداع با سردار سلیمانی

 

همتی درخصوص سردار سلیمانی، اظهار داشت:

همانگونه که حضور ایشان برای کشور نعمت بود، شهادت‌شان نیز برای کشور نعمت شده است؛ از این لحاظ که حماسه ملی را در سراسر کشور موجب شدند. پیکر این شهید بزرگوار در شهرهای مختلف کشور تشییع شد و حتی شهرهایی نیز که تشییع نشد، ملت بزرگ ایران به پا خاستند.

وی افزود: ایشان تمام عمرشان را برای جمهوری اسلامی و مقاومت اسلامی صرف کردند و بزرگ‌ترین فشار اکنون از سوی آمریکا علیه جمهوری اسلامی برای شکستن مقاومت است و فشار حداکثری به ایران وارد می‌شود.

 

*** هدف آمریکا از فشار حداکثری

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رئیس کل بانک مرکزی در پایان، اظهار داشت:

اینکه بعد از شهادت ایشان چه واکنشی نشان داده شود و چه تصمیم اتخاذ شود، مربوط به مسئولان سیاسی کشور و نظام است اما بالاخره تمام حرکت‌هایی که آمریکا انجام می‌دهد این است که در فشار حداکثری که به کشور وارد می‌کند مقاومت اقتصادی شکسته شود و هدف‌شان نابودی و فروپاشی اقتصاد ایران بود که ظرف یک سال و نیم گذشته مردم مقاومت کردند دولت و نظام نیز تدبیر داشتند و توانستیم کشور را از عواقب فشار آمریکا دور کنیم.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × 1 =

کلید مقابل را فعال کنید