کد خبر:112179
پ
اسحاق جهانگیری
از سوی معاون اول رئیس‌جمهوری

آئین‌نامه تبلیغات در حوزه پولی و بانکی ابلاغ شد

معاون اول رئیس‌جمهوری آئین‌نامه تبلیغات در حوزه پولی و بانکی را ابلاغ کرد.

معاون اول رئیس‌جمهوری آئین‌نامه تبلیغات در حوزه پولی و بانکی را ابلاغ کرد.

 

*** آئین‌نامه تبلیغات در حوزه پولی و بانکی ابلاغ شد

 

به گزارش خبرگزاری سروش، اعضای دولت با هدف ساماندهی و تمرکز تبلیغات پولی و بانکی در چارچوب مقررات مشخص و دقیق، آیین‌نامه اجرایی تبلیغات در حوزه خدمات پولی و بانکی کشور را در جلسه ۸ دی ۱۳۹۸ تصویب کرد.

بر این اساس، انجام هرگونه تبلیغات در حوزه خدمات پولی و بانکی، تنها از سوی موسسات پولی‌و بانکی دارای اجازه‌نامه فعالیت از بانک مرکزی و در چارچوب این آئین‌نامه و قوانین و مقررات ناظر بر حوزه‌پولی و بانکی و بخشنامه‌ها و دستورات بانک مذکور مجاز است.

همچنین، موسسه پولی و بانکی دارای اجازه‌نامه تاسیس و یا مجوز پذیره‌نویسی از بانک مرکزی، موظف است قبل از انجام هرگونه تبلیغات مجوز لازم را از این بانک اخذ نماید.

افزون بر این، موسسه پولی و بانکی در صورت مغایرت تبلیغات خود با مقررات و ضوابط مربوطه، ایجاد اختلال در نظام پولی و بانکی و یا اشتباه، گمراهی و فریب اشخاص در خصوص خدمات پولی و بانکی، موظف به توقف تبلیغات خود است.

 

*** مغایرت تبلیغات مؤسسه پولی و بانکی با قوانین

 

سازمان صدا و سیما، کانون‌های آگهی و تبلیغاتی و سایر سفارش گیرندگان تبلیغات و هم‌چنین شهرداری‌ها، وزارتخانه‌های راه و شهرسازی و ورزش و جوانان نیز موظفند به محض اعلام بانک مرکزی مبنی بر مغایرت تبلیغات مؤسسه پولی و بانکی با قوانین مربوط، نسبت به توقف فوری تبلیغات، اقدام و مراتب را به بانک مرکزی اعلام نمایند.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، علاوه بر این انجام تبلیغات در زمینه خرید و فروش تسهیلات و انواع سپرده بانکی و مجوزهای تأسیس و فعالیت مؤسسه پولی و بانکی، تبلیغات روی اسکناس‌، ایران چک‌ و مسکوکات منتشره بانک مرکزی و یا استفاده تبلیغاتی از آن ها و هم‌چنین، هرگونه تبلیغات از طریق چاپ برگه‌های شبه اسکناس، شبه ایران‌چک‌ و ضرب شبه مسکوکات بانک مرکزی ممنوع است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × 5 =

کلید مقابل را فعال کنید