کد خبر:112360
پ
کاخ سفید
وزیر امور خارجه در حاشیه جلسه هیأت دولت:

آمریکایی‌ها در صورت اشتباه با اراده مردم ایران مواجه خواهند شد

وزیر امور خارجه به آمریکایی‌ها هشدار داد که در صورت هرگونه اشتباهی با اراده مردم ایران مواجه خواهید شد.

وزیر امور خارجه به آمریکایی‌ها هشدار داد که در صورت هرگونه اشتباهی با اراده مردم ایران مواجه خواهید شد.

 

*** پاسخ جمهوری اسلامی، پاسخی مشخص و متناسب بود

 

به گزارش خبرگزاری سروش، محمدجواد ظریف در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به حمله موشکی سپاه پاسداران به پایگاه عین‌الاسد آمریکا، اظهار داشت:

موشک باران پایگاه کشور متجاوز در منطقه به عنوان اقدام نظامی، علیه اقدام تروریستی آمریکا در به شهادت رساندن سردار شهید سلیمانی و همراهان ایشان بود.
وزیر امور خارجه تاکید کرد: پاسخ جمهوری اسلامی همانطور که گفته بودیم، پاسخ مشخص و متناسب خواهد بود.
وی افزود: پاسخ جمهوری اسلامی علیه مراکز نظامی آن‌هم یک مرکز نظامی اشغالگر بود که این مرکز نظامی بعد از مصوبه مجلس عراق دیگر صلاحیت و مشروعیت حضور در عراق حتی به شکل ظاهری را نیز نداشت.
 

*** آمریکایی‌ها در صورت اشتباه با اراده مردم ایران مواجه خواهند شد

 
وزیر امور خارجه در ادامه بیان داشت:  اگر آمریکایی‌ها عقل داشته باشند، می‌فهمد کسانی که به آن‌ها مشورت داده بودند، مشورت‌های غلط و خطرناکی داده بودند.
وی تصریح کرد: اگر آمریکا جلوی این ضرر استراتژیک را برای خود بگیرد اقدام درستی انجام داده است در غیر اینصورت اگر اشتباهی مرتکب شود این اشتباه با اراده مردم ایران که حضور خود را در مراسم تشییع پیکر سردار سلیمانی نشان دادند مواجه خواهد شد.
 

*** تماس وزرای خارجه انگلیس و آلمان با ظریف

 
ظریف در مورد همراهی انگلیس و آلمان با اقدام تروریستی آمریکا، بیان داشت:
وزرای امور خارجه انگلیس و آلمان تماسی با بنده داشتند و من غیرقابل قبول بودن این اقدام را اعلام کردم.
وزیر امور خارجه تاکید کرد: غرب امنیت خود را مدیون قاسم سلیمانی بوده و با داعش جنگیده است، کسی که اگر نبود، اروپایی‌ها باید در خیابان‌های شهرهایشان با داعش می‌جنگیدند.
 
*** واکنش کشورهای منطقه به ترور سردار سلیمانی
 
وزیر امور خارجه پیرامون واکنش کشورهای منطقه به ترور سردار سلیمانی، اظهار داشت:
کشورهای منطقه به شدت نگران این ماجراجویی بسیار خطرناک آمریکا هستند و همواره آمریکا به دنبال جنگ و خشونت بوده است اما برعکس آن‌ها جمهوری اسلامی به دنبال گفتگو در منطقه است.
وی ادامه داد: البته آمریکا پایان خود را در منطقه ما رقم زد و با این میزان نفرت عمومی که در برابر آمریکا شکل گرفته است، آمریکا روزهای آخر خود را در این منطقه می‌گذراند و حتماً آینده‌ای در منطقه نخواهد داشت و این نتیجه واقعی خون پاک شهید سلیمانی است که پای آمریکا را از این منطقه قطع خواهد کرد.
 
*** اقدام نظامی ایران علیه آمریکا
 
ظریف با بیان اینکه جمهوری اسلامی باید در برابر اقدام آمریکا واکنش نظامی نشان می‌داد که این اقدام را عملی کرد، افزود:
این عملیات پایان کار نیست و پایان کار در واقع خروج آمریکا از منطقه است که تنها نیاز به اقدام نظامی هم ندارد. این اقدام نتیجه حماقتی است که در این حرکت مغرورانه و ابلهانه از خودشان نشان دادند.
وزیر امور خارجه کشورمان در مورد تلفات نیروهای آمریکایی، گفت: بنده هنوز آماری ندارم و آمار را باید مقامات نظامی اعلام کنند.
ظریف ادامه داد: جمهوری اسلامی یک پایگاه نظامی در منطقه، که از این پایگاه علیه سردار سلیمانی اقدام شده بود و قبلاً هم علیه مقاومت اقدام شده بود مورد حمله قرار داده است که یک هدف مشروع از جهت حقوق بین‌الملل است.
 
 
به گزارش خبرگزرای سروش، وزیر امور خارجه در پاین در رابطه با اینکه دفتر حافظ منافع آمریکا پیغامی به جمهوری اسلامی ارسال کرده است یا خیر، اظهار داشت: جمهوری اسلامی به محض انجام عملیات، از طریق دفتر حافظ منافع آمریکا پیغام‌های لازم را ارسال کرد.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × یک =

کلید مقابل را فعال کنید