کد خبر:112571
پ
قاسم سلیمانی
معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران خبر داد

برگزاری مراسم بزرگداشت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در دانشگاه تهران

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران از برگزاری مراسم بزرگداشت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی به میزبانی این دانشگاه خبر داد.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران از برگزاری مراسم بزرگداشت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی به میزبانی این دانشگاه خبر داد.

 

*** مراسم بزرگداشت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی

 

به گزارش خبرگزاری سروش، مجید سرسنگی با اعلام این خبر، اظهار داشت:

دل تمامی ملت ایران از این داغ سوگوار است و دانشگاهیان نیز به همین ترتیب از اولین لحظات انتشار خبر جانسوز شهادت این فرمانده دلیر و سرباز ملت و میهن و اسلام، همپای دیگر آحاد ملت سوگوار بوده و حضور گسترده و چشمگیری نیز در مراسم تشییع این شهید بزرگ داشته‌اند.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران با اشاره به درخواست‌های مکرر دانشگاهیان، بویژه استادان دانشگاه‌ها، برای برگزاری مراسمی که بتوان در آن نسبت به روح آسمانی این سردار سرافراز ادای احترام کرد، گفت:
ما در دانشگاه تهران بنا داشتیم با همکاری و همراهی همه نهادهای فرهنگی مراسمی را در این خصوص برگزار کنیم، اما بعد از مشورت با دوستانمان در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و نیز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه علوم پزشکی تهران، تصمیم بر آن شد تا یک مراسم باشکوه از سوی تمام دانشگاهیان برای این فرزند دلاور وطن و این الگوی راستین استکبارستیزی برگزار شود.
 

*** برگزاری با شکوه این مراسم

 
سرسنگی با بیان اینکه این مراسم با حضور مسئولین و مدیران ارشد دو وزارتخانه، رؤسا، استادان، دانشجویان، مدیران و کارکنان دانشگاه‌ها، بویژه دانشگاه‌های تهران، برگزار خواهد شد، افزود:
برگزاری این مراسم ادای دینی خواهد بود به مردی که جان خود را برای امنیت و آرامش این کشور در طبق اخلاص گذاشت و همچنین ابراز امیدواری کرد به برکت خون شهید حاج قاسم سلیمانی و دیگر شهدای این رخداد تروریستی، همدلی و وفاق در بین تمام گروه‌های معتقد به ارزش‌های نظام اسلامی بیشتر شود.
وی با اشاره بر حضور گسترده و معنادار مردم در مراسم تشییع شهید سپهبد قاسم سلیمانی افزود: هر چند این واقعه را باید یکی از تلخ‌ترین وقایع این روزگار نامید، اما پیامی روشن را به تمام جهان مخابره کرد.
معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران در پایان با بیان اینکه پیام رشادت مردم ایران، تیزهوشی و فرصت‌سنجی آنان و اینکه علی‌رغم همه مشکلات هنوز ارزش‌های دینی و ملی برایشان اصلی خدشه‌ناپذیر است، اظهار داشت:
امیدوارم دولتمردان قدر این مردم شریف و وفادار را دانسته و تمام هم خود را برای حل مشکلات آنان صرف کنند؛ مطمئنم روح سردار سلیمانی نیز بیش از هر چیز در آرزوی آن است که این ملت منحصربفرد به جایگاه و موقعیتی که لایق آنند برسند و در پس این روزهای سخت، روزهای بهتری در پیش روی ایرانیان و خصوصا نسل جوان آن باشد.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، گفتنی است، این مراسم از سوی دانشگاهیان کشور و به میزبانی دانشگاه تهران ۲۲ دی ماه از ساعت ۱۰:۳۰ تا ۱۲ در مسجد این دانشگاه برگزار می‌شود.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 2 =

کلید مقابل را فعال کنید