کد خبر:112537
پ
رهبری
رهبر معظم انقلاب اسلامی پس از اطلاع از خطای انسانی دستور دادند:

تشکیل فوری جلسه شورای عالی امنیت ملی و بررسی حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی

رهبر معظم انقلاب اسلامی پس از اطلاع از خطای انسانی در حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی، دستور تشکیل فوری جلسه شورای عالی امنیت ملی و بررسی این حادثه را صادر کردند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی پس از اطلاع از خطای انسانی در حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی، دستور تشکیل فوری جلسه شورای عالی امنیت ملی و بررسی این حادثه را صادر کردند.

 

*** اصل حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی و نتایج بررسی‌ها را صریح و صادقانه با مردم مطرح کنید

 

به گزارش خبرگزاری سروش، پس از سقوط هواپیمای مسافربری بلافاصله تحقیقات در مورد چگونگی این رویداد در دستور کار مسئولین مربوطه قرار گرفت، صبح جمعه (۲۰ دی ۹۸) در فاصله کمتر از ۴۸ ساعت پس از این اتفاق، با محرز شدن خطای انسانی برای فرماندهان ارشد نظامی کشور، رهبر معظم انقلاب و رئیس‌جمهور در جریان موضوع قرار می‌گیرند.

رهبر معظم انقلاب به محض اطلاع از خطای فاجعه‌بار صورت گرفته در سامانه پدافند کشور، روز گذشته (۲۰ دی ۹۸) دستور تشکیل فوری جلسه شورای عالی امنیت ملی و بررسی موضوع را صادر کرده‌ و تاکید می‌کنند به محض اتمام بررسی در جلسه شورای عالی امنیت، اصل حادثه و نتایج بررسی‌ها، صریح و صادقانه از سوی نهادهای ذیربط به اطلاع مردم رسانده شود.

در پی دستور رهبر انقلاب جلسه شورای عالی امنیت ملی شب گذشته (جمعه ۲۰ دی ماه) با حضور اعضا تشکیل شده و بیانیه صبح امروز (۲۱ دی ۹۸) ستاد کل نیروهای مسلح و پیام رئیس‌جمهور خطاب به ملت ایران بخشی از نتایج این جلسه بوده است.

 

*** اطلاعیه ستاد کل نیروهای مسلح

 

به گزارش خبرگزاری سروش، ساعاتی پیش ستاد کل نیروهای مسلح ایران تایید کرد که بر اثر بروز خطای انسانی و غیرعمد، هواپیمای خطوط هوایی اوکراین مورد اصابت قرار گرفته است این ستاد اطمینان خاطر داد با پیگیری انجام شده اصلاحات اساسی در فرآیندهای عملیاتی در سطح نیروهای مسلح، امکان تکرار این گونه خطاها را غیر ممکن ساخته و بلافاصله مقصر آن را به سازمان قضایی نیروهای مسلح معرفی کند تا با خطاهای صورت گرفته برخورد قانونی صورت گیرد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × 1 =

کلید مقابل را فعال کنید