کد خبر:112563
پ
سقوط هواپیمای مسافربری اوکراین
فرمانده هوافضای سپاه تشریح کرد:

جزئیات حادثه سقوط هواپیمای مسافربری اوکراین

فرمانده هوافضای سپاه جزئیات حادثه سقوط هواپیمای مسافربری اوکراین را تشریح کرد.

فرمانده هوافضای سپاه جزئیات حادثه سقوط هواپیمای مسافربری اوکراین را تشریح کرد.

 

*** جزئیات حادثه سقوط هواپیمای مسافربری اوکراین 

 

به گزارش خبرگزاری سروش، سردار حاجی زاده در تشریح جزئیات حادثه سقوط هواپیمای مسافربری اوکراین، اظهار داشت:

حادثه دلخراش سرنگونی هواپیمای مسافربری خطوط هوایی اوکراین را بنده در غرب کشور بعد از اجرای عملیات ضربات موشکی علیه پایگاه‌های آمریکا شنیدم.

موقعی که اطمینان پیدا کردم این اتفاق افتاده آرزوی مرگ کردم برای خودم که ای کاش می‌مردم و این حادثه را شاهد نبودم ما یک عمر خودمان را پیش مرگ پیش‌مرگ مردم کردیم و امروز نیز آبرویمان را با خداوند متعال معامله می‌کنیم و در این شرایط سخت مقابل دوربین ها ظاهر شدیم توضیح بدهیم.

فرمانده هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد:

بررسی‌های این حادثه توسط ستادها بالاتر و مجموعه قوه قضاییه بررسی می‌شود اطلاعات کامل می‌شود و همین ابتدای صحبت عرض بکنم که ما گردنمان از مو باریک‌تر است همه مسئولیت کار را می‌پذیریم و هر گونه تصمیمی مسئولین بگیرند ما مطیع اجرای آن هستیم.

وی افزود: بیش از یک هفته شرایط منطقه و التهابات منطقه و احتمال درگیری نسبت به سال‌های گذشته شاید از ابتدای انقلاب بی سابقه بود و احتمال درگیری بالا بود، نیروهای هر دو طرف در آماده باش صددرصد بودند بخصوص که آمریکایی‌ها اعلام کرده بودند ۵۲ نقطه در ایران را می‌زنند برای همین همه‌ی یگان‌های آفندی و پدافندی در آماده باش صددرصد بودند.

 

*** وضعیت آمادگی در سطح جنگی

 

سردار حاجی زاده درخصوص شب حادثه گفت:

آنچه در بررسی‌های ما انجام شد شب حادثه وضعیت آمادگی را در سطح جنگی قرار دادند و بالاترین سطح آماده باش توسط شبکه یکپارچه پدافند به سامانه‌ها ابلاغ می‌شود در این شرایط تعدادی از سامانه‌های پدافندی به رینگ پدافند تهران اضافه شد. یعنی اولین سامانه‌های که در محدوده‌ غرب تهران مستقر می‌شود، این حادثه توسط آن رقم خورده است.

فرمانده هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد:

در چندین مرحله این آماده باشه سه – سه که بالاترین سطح آماده باش است به همه شبکه تاکید می‌شود و همه سامانه‌های پدافندی در بالاترین سطح آمادگی به سر می‌بردند.

وی افزود: در مراحل مختلف چندین بار به این سامانه‌ها از جمله همین سامانه که درگیر شده توسط شبکه یکبارچه اعلام می‌شود، موشک‌های کروزی به سمت کشور شلیک شده است و در یکی دو مرحله تاکید می‌شود و گزارش‌های واصله مبنی بر این است که این کروزها در مسیر هستند. آمادگی داشته باشید.

در واقع سامانه‌ها در بالاترین سطح آمادگی  قرار داشتند و کافی بود شاسی را فشار دهید به آنها گفته شده کروزها شلیک شده و در مسیر است این سامانه درگیر شده و شلیک موشک داشته است.

 

*** تشخیص هواپیمای اوکراینی به عنوان «کروز»

 

این مقام نظامی در بخش دیگری از صحبت‌های خود آورده است:

ما پیش‌بینی کردیم و مصاحبه‌ای با خود اپراتور شده است که پخش خواهد شد ایشان (اپراتور) اظهار می‌کند که ما چندین بار درخواست کردیم که فضای کشور از پروازها متوقف شود و به اصطلاح (CLEAR)که در شرایط سه سه طبیعی است که درخواست شود.

حاجی زاده با تشریح چگونگی نحوه اصابت موشک به هواپیمای مسافربری اوکراینی، محل استقرار سامانه پدافند یا سامانه‌ای که ساعت ۱۲شب مستقر و آماده بوده را نشان داد و گفت:

زمانی که هواپیما که از فرودگاه امام بلند می‌شود، (سامانه) به سمتی که (با اشاره به نقطه اصابت) می‌بیند می‌رود؛ با توجه به اطلاعاتی که به این اپراتور داده بودند که وضعیت جنگی است و موشک کروز شلیک شده است این بنده خدا این را کروز تشخیص می‌دهد.

وی ادامه داد: وی موظف بود در این شرایط تماس و تاییدیه بگیرد و خبط این اپراتور نیز از همین نقطه است اما در این شرایط ظاهرا سیستم ارتباطی‌اش با اختلال مواجه بود.

حالا یا سامانه جمینگ باعث شده یا شبکه شلوغ بوده به هر ترتیب نمی‌تواند ارتباط بگیرد در این شرایط  ۱۰ ثانیه فرصت داشت تصمیم بگیرد می‌توانست بزند و می‌توانست نزند در این شرایط متاسفانه این تصمیم بد را می‌گیرد و موشک شلیک می‌شود و هواپیما مورد اصابت قرار می‌گیرد.

 

*** اظهارنظرها از سوی مقامات هواپیمایی

 

سردار حاجی زاده با اشاره به برخی اظهارنظرها از سوی مقامات هواپیمایی گفت:

لازم می‌دانم چند نکته را در اینجا مطرح کنم عزیزان هواپیمایی کشوری تا قبل از اعلام نیروهای مسلح دفاع می‌کردند و می‌گفتند این حادثه اصابت موشک نیست و تحت بررسی است آنها براساس دانسته‌های خود عمل می‌کردند و از این حادثه خبری نداشتند من زمانی که مطلع شدم صبح روز چهارشنبه (۱۸ دی ۹۸) بلافاصله به مسئولین اطلاع دادم.

وی ادامه داد: به من گفته بودند که یک هدف را زده‌ایم اما تقارن این موضوع با سقوط هواپیمای مسافربری من را به شک انداخت من درغرب کشور بودم و بلافاصله به سمت تهران حرکت کردم ولی در بین راه با مسئولین تماس گرفتم و گفتم که این اتفاق افتاده است و من احتمال بالا می‌دهم که هواپیمای خودی را زده باشیم تا به تهران برسم دیدم که ستاد کل نیروهای مسلح یک تیم بررسی حادثه تشکیل داده و این تیم به کسانی که دخیل در این موضوع بودند را قرنطینه کردند.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه، افزود:

ما اجازه نداشتیم چیزی به کسی بگوییم ما اطلاع‌رسانی کرده بودیم و لازم بود شرایط و موضوع مورد بررسی قرار گیرد اما اینکه چند روز طول کشید تا خبررسانی شود، به این خاطر نبوده که کسی بخواهد موضوع را کتمان کند.

روال موضوع به همین شکل است که ستاد کل می‌بایست موضوع را بررسی کند آنها نیز حادثه را بررسی کردند و تقریباً صبح جمعه (۲۰ دی ۹۸) همه اطلاعات جمع و مشخص شد واقعه چه بوده است عده‌ای در این حادثه خطا داشتند.

 

*** کسی از هواپیمایی کشوری از این قضیه مطلع نبود

 

سردار حاجی زاده گفت: بنده در اولین ساعتی که مطلع شدم، به مقامات اطلاع دادم و آنها باید این مساله را ارزیابی و بررسی می‌کردند و واقعا نیز ستاد کل نیروهای مسلح در این زمینه سریعا عمل کردند و ظرف ۴۸ ساعت این بررسی‌ها انجام شد.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه ادامه داد: همچنین مسئولان در هواپیمایی کشوری که محکم برخورد موشک به هواپیما را رد می‌کردند، به این دلیل بود که آنان براساس تجربیات خودشان عمل می‌کردند و من اعلام می‌کنم آنها هیچ گناهی ندارند و مقصر نیستند و هر چه تقصیر است بر عهده ماست.

وی ادامه داد: هواپیما در مسیر بوده و خطایی نداشته و هواپیمایی کشوری و شرکت فرودگاه‌ها همگی به درستی عمل کرده‌اند و اگر خبط و خطایی وجود داشته است یکی از عناصر ما خطا کرده است و این موضوع به ما مربوط است و باید پاسخگو باشیم.

سردار حاجی‌زاده تصریح کرد: هواپیمایی کشوری نظامی نیستند و بر اساس تجربیاتی که داشتند اظهارنظر کردند و تصورشان بر این بود که اگر موشکی به هواپیما برخورد کند، باید در بالا منهدم شود و بر اساس آنکه منهدم نشده بود چنین نظری دادند.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه افزود: از آنجایی که هواپیما در یک ارتفاع کم مورد اصابت قرار گرفته است، توسط یک موشک کوتاه برد بوده است و این موشک چون مجاورتی عمل کرده است، این هواپیما فرصت کرده یک مسیری را برود و روی هوا متلاشی نشود و پس از برخورد با زمین متلاشی شد.

لذا کسی از هواپیمایی کشوری از این قضیه مطلع نبوده است و بنده از آن عزیزان دفاع می‌کنم و شرح ماوقع نیز همین بوده است.

 

*** خودمان را آماده درگیری همه جانبه کرده بودیم

 

سردار حاجی زاده بیان کرد: نیروهای مسلح و سپاه به دنبال پنهان‌کاری نبوده‌اند و ما از این حادثه متاسف هستیم و مانند خانواده این شهدا خود را غم‌زده و شریک غم آنان می‌دانیم و ما هم عزیزان‌مان را از دست داده‌ایم و از این حادثه متاسفیم.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه تصریح کرد: اینها هزینه شیطنت‌ها، التهابات و اقدامات آمریکا در منطقه است که واقعا آن شب ما آمادگی درگیری همه‌جانبه را داشتیم. بنده در غرب کشور بودم و هر لحظه احتمال درگیری را می‌دادم چرا که تعداد زیادی هواپیما در منطقه در حال پرواز بود.

وی با اشاره به اینکه هواپیماهای جنگی بسیار زیادی در حال پرواز بودند و بمب افکن‌های بسیار زیادی در منطقه اضافه کرده بودند، گفت:

ما احتمال شلیک کروز و ورود هواپیماها را داشتیم و خودمان را آماده درگیری همه جانبه کرده بودیم و متاسفانه در اینجا به واسطه تصمیم‌گیری عجولانه یک فرد این اتفاق و فاجعه بزرگ رخ داد.

 

*** بخش دولتی، کشوری و شرکت فرودگاه‌ها هیچ قصور و تقصیری ندارند

 

سردار حاجی زاده در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا این امکان وجود نداشت با توجه به اینکه جمهوری اسلامی ایران در حال انجام عملیات موشکی بود و آسمان کشور از حالت عادی خارج شده بود، آسمان کشور برای چند ساعتی clear اعلام  و از پروازهای تجاری و مسافربری عاری می‌شد، گفت:

من نمی‌خواهم اینجا کسی را متهم کنم ما اطلاع‌رسانی می‌کنیم، طبیعتا گروه هایی که مسئول هستند این حادثه را بررسی و رسیدگی کنند، آنها رسیدگی‌های لازم را انجام خواهند داد از دیدِ من زمانی که شرایط جنگی می‌شود، باید از سوی مسئولان ذیربط این اتفاق می‌افتاد و این دستور صادر می‌شد.

وی در پاسخ به سئوال دیگری که آیا شما این موضوع را به نهادهای غیرنظامی و هوانوردی اعلام کرده بودید، گفت:

بخش هوانوردی هیچ مسئولیتی نداشته و هیچ چیزی از آنها خواسته نشده بوده است هر مشکلی هست به نیروهای مسلح بازمی‌گردد.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه تصریح کرد: هر خطا و مشکلی هست به نیروهای مسلح باز می‌گردد بخش دولتی، کشوری و شرکت فرودگاه‌ها هیچ قصور و تقصیری ندارند.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، فرمانده هوافضای سپاه در پایان، اظهار داشت:

مسئول این کار افراد دیگری بودند که باید این کار را مدیریت و فرماندهی می‌کردند، همانگونه که آن شب بنده در غرب کشور عملیات ضربات موشکی را فرماندهی و کنترل می‌کردم، در این بخش نیز عزیزان دیگری مسئول بودند و باید این کارها را انجام می‌دادند اما این زمینه فراهم شد که این فرد این خطای بزرگ را انجام دهد و متأسفانه این حادثه غم انگیز رخ دهد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شش − دو =

کلید مقابل را فعال کنید