کد خبر:112665
پ
بخشنامه مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی
از سوی معاون اول رئیس‌جمهور انجام شد

ابلاغ بخشنامه مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی به دستگاه‌های اجرایی کشور

معاون اول رئیس‌جمهور بخشنامه مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی را به دستگاه‌های اجرایی کشور ابلاغ کرد.

معاون اول رئیس‌جمهور بخشنامه مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی را به دستگاه‌های اجرایی کشور ابلاغ کرد.

 

*** بخشنامه مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی

 

به گزارش خبرگزاری سروش، به منظور مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی، کلیه وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها، موسسات و شرکت‌های دولتی، نهادهای انقلاب اسلامی، نیروهای مسلح و استانداری‌ها، تا پایان سال موظف به رعایت کامل موارد عنوان شده در این بخشنامه گردیده‌اند.

رعایت دمای ۱۸ تا ۲۱ درجه سانتیگراد در فضاهای داخلی و بسته و دمای ۱۸ درجه سانتی‌گراد در راهروها و فضاهای عمومی سرپوشیده و روشن نمودن وسایل گرمایشی یک ساعت قبل از آغاز وقت اداری و خاموش نمودن آنها یک ساعت قبل از پایان وقت اداری و خاموش نمودن وسایل گرمایشی در روزهای تعطیل از جمله موارد این بخشنامه است.

بر اساس این بخشنامه، استفاده از دستگاه‌های گازسوز استاندارد با برچسب انرژی بالا، انجام معاینه فنی کلیه موتورخانه‌ها توسط شرکت‌های تایید صلاحیت شده از سوی سازمان ملی استاندارد ایران (بر اساس ماده (۱۷) قانون هوای پاک)، سرویس و تعمیر دوره‌ای تجهیزات گازسوز از طریق متخصصان مجاز و نصب سامانه پایش هوشمند موتورخانه به منظور افزایش ضریب ایمنی و بازدهی وسایل گاز‌سوز و کاهش حداقل پنج درصدی مصرف گاز طبیعی هر مشترک در چهار ماهه پایانی سال نسبت به مدت مشابه سال پیش مورد تأکید قرار گرفته است.

 

*** پیگیری اجرای دقیق بخشنامه

 

همچنین شرکت ملی گاز ایران و شرکت‌های گاز استانی در موارد یاد شده در این بخشنامه آمادگی ارائه هر گونه مساعدت فنی به دستگاه‌های اجرایی را دارند.

در راستای اجرای موارد بالا استانداران باید ضمن تاکید بر اجرای ای بخشنامه و طرح آن در شورای اداری استان، پیگیری‌های لازم جهت صرفه‌جویی و اصلاح الگوی مصرف در دستگاه‌های اجرایی را در دستور کار قرار دهند.

همچنین، شرکت ملی گاز ایران و شرکت‌های گاز استانی مکلف به پیگیری اجرای دقیق این بخشنامه در دستگاه‌های اجرایی می‌باشند و در صورت رعایت نکردن این بخشنامه شرکت گاز استانی مربوط، پس از یک بار اخطار کتبی ضمن ارسال مراتب به استانداری ذی ربط در صورت تخطی مجدد مطابق مقررات با دستگاه اجرایی رفتار می‌کنند.

 

به گزارش خبرگزاری سروش در پایان این بخشنامه آمده است:

سازمان صدا و سیما موظف به اطلاع‌رسانی مناسب برای بهره‌گیری از روش‌های موثر جهت ترغیب جامعه به صرفه‌جویی و کاهش مصرف گاز طبیعی می‌باشند و روابط عمومی دستگاه‌های اجرایی نیز مکلف به اطلاع رسانی مناسب برای کاهش مصرف سوخت به کارکنان هر دستگاه هستند.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 + یک =

کلید مقابل را فعال کنید