کد خبر:112633
پ
علی لاریجانی
رئیس مجلس تاکید کرد

لزوم پیگیری جدی حادثه سقوط هواپیمای مسافری اوکراین توسط کمیسیون امنیت ملی 

رئیس مجلس بر لزوم پیگیری جدی حادثه سقوط هواپیمای مسافری اوکراین توسط کمیسیون امنیت ملی تاکید کرد.

رئیس مجلس بر لزوم پیگیری جدی حادثه سقوط هواپیمای مسافری اوکراین توسط کمیسیون امنیت ملی تاکید کرد.

 

*** لزوم پیگیری جدی حادثه سقوط هواپیمای مسافری اوکراین توسط کمیسیون امنیت ملی 

 

به گزارش خبرگزاری سروش، مجلس شورای اسلامی دقایقی پیش به ریاست علی لاریجانی آغاز شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در آغاز جلسه با اشاره به موضوع جلسه غیرعلنی با حضور فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و بررسی سقوط هواپیمای مسافری اوکراین در این جلسه، اظهار داشت: این حادثه قلب همه ملت ایران را جریحه‌دار کرد و اینکه چه دلایلی داشت که این اتفاق افتاده است، سردار سلامی توضیحاتی در این باره دادند.

وی همچنین با اشاره به توضیحات سردار حسین سلامی در جلسه غیر علنی افزود: اقداماتی که در مقابله با آمریکا داشتند و نیز کیفیت عملی که انجام و به سقوط هواپیما منجر شد، تشریح شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان، اظهار داشت:

امیدواریم با تدابیری که انجام می شود از تکرار چنین حوادثی جلوگیری شود کمیسیون امنیت ملی با جدیت چگونگی این حادثه را پیگیری کنند تا از تکرار این حوادث جلوگیری شود.

 

*** سقوط هواپیمای اوکراینی بر اثر بروز خطای‌انسانی و غیرعمد

 

به گزارش خبرگزاری سروش، هواپیمای مسافربری خطوط اوکراین ۱۸ دی ۹۸ سقوط کرد، چندی پیش ستاد کل نیروهای مسلح ایران تایید کرد که بر اثر بروز خطای انسانی و غیرعمد، هواپیمای خطوط هوایی اوکراین مورد اصابت قرار گرفته است این ستاد اطمینان خاطر داد با پیگیری انجام شده اصلاحات اساسی در فرآیندهای عملیاتی در سطح نیروهای مسلح، امکان تکرار این گونه خطاها را غیر ممکن ساخته و بلافاصله مقصر آن را به سازمان قضایی نیروهای مسلح معرفی کند تا با خطاهای صورت گرفته برخورد قانونی صورت گیرد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 − 1 =

کلید مقابل را فعال کنید