کد خبر:112694
پ
سقوط هواپیمای اوکراینی
وزیر امور خارجه در واکنش به حادثه هواپیمای اوکراینی:

در این تراژدی تاریخی باید شرمسار ایران و ایرانی بود

وزیر امور خارجه در واکنش به حادثه هواپیمای اوکراینی عنوان کرد که در این تراژدی تاریخی باید شرمسار ایران و ایرانی بود.

وزیر امور خارجه در واکنش به حادثه هواپیمای اوکراینی عنوان کرد که در این تراژدی تاریخی باید شرمسار ایران و ایرانی بود.

 

*** در این تراژدی تاریخی باید شرمسار ایران و ایرانی بود

 

به گزارش خبرگزاری سروش، محمدجواد ظریف بامداد یکشنبه در یک پست اینستاگرامی در مورد اتفاق رخ‌داده برای هواپیمای اوکراینی که منجر به کشته‌شدن تمام سرنشینان آن شد، نوشت: 

«آهوان گم شدند در شب دشت / آه از آن رفتگان بی‌برگشت. با تمام وجود سر خم می‌کنم در برابر جانکاهی فاجعه، در برابر از دست شدن انسان‌ها و رخ در رخ خانواده‌هایی که هنوز چشم بر آسمان دارند تمام‌قد تعظیم می‌کنم در برابر رؤیاهایی که بر زمین افتادند، در برابر دیدارهایی که هرگز تازه نشد و در سوگ انتظاری که برای همیشه به درازا خواهد کشید.

 

مهم نیست کجای یک ساختار ایستاده‌ایم، کجای یک اشتباه بدفرجام، در این تراژدی تاریخی باید شرمسار ایران و شرمسار شهروندان بود که مردم بر همه چیز مقدمند.

نه در مقام وزیر خارجه که به عنوان یک هم‌وطن شانه به شانه همه ایرانیان، داغدار اندوه بزرگی هستم که وطن را فرا گرفته است.»

 

*** بروز خطای انسانی در سقوط هواپیمای اوکراینی 

به گزارش خبرگزاری سروش، ستاد کل نیروهای مسلح ایران در بیانیه‌ای تایید کرد که بر اثر بروز خطای انسانی و غیرعمد، هواپیمای خطوط هوایی اوکراین مورد اصابت قرار گرفته است این ستاد اطمینان خاطر داد با پیگیری انجام شده اصلاحات اساسی در فرآیندهای عملیاتی در سطح نیروهای مسلح، امکان تکرار این گونه خطاها را غیر ممکن ساخته و بلافاصله مقصر آن را به سازمان قضایی نیروهای مسلح معرفی کند تا با خطاهای صورت گرفته برخورد قانونی صورت گیرد.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 − 13 =

کلید مقابل را فعال کنید