کد خبر:112620
پ
آمریکا و عراق
خبرگزاری سروش گزارش می‌دهد

هشدار آمریکا به عراق مبنی بر مسدودکردن حساب‌های نفتی این کشور

آمریکا به بغداد هشدار داده است در صورت اخراج نظامیان آمریکا از عراق این کشور را از دسترسی به حساب‌های نفتی خود محروم خواهد کرد.

آمریکا به بغداد هشدار داده است در صورت اخراج نظامیان آمریکا از عراق این کشور را از دسترسی به حساب‌های نفتی خود محروم خواهد کرد.

 

*** هشدار آمریکا به عراق مبنی بر مسدودکردن حساب‌های نفتی این کشور

 

به گزارش خبرگزاری سروش، وال استریت ژورنال گزارش داد که آمریکا این هفته به بغداد نسبت به فقدان دسترسی به یک حساب بانکی مهم خود در صورت اخراج نیروهای آمریکایی از عراق هشدار داده است.

وال استریت به نقل از مقامات عراقی افزود که وزارت خارجه آمریکا هشدار داده است حساب بانک مرکزی عراق نزد بانک فدرال رزرو آمریکا را مسدود می‌کند امری که عملاً اقتصاد شکننده عراق را از هم می‌پاشد.

این روزنامه همچنین آورده است که عراق همانند بسیاری دیگر از کشورها در بانک فدرال رزرو در نیویورک حساب‌های دولتی از جمله حساب درآمدهای نفتی دارد و دسترسی‌نداشتن به آنها می‌تواند عراق را در بکارگیری این درآمدها محدود کند و در نظام مالی این کشور بحران ایجاد کند.

 

*** تهدید ترامپ

 

به نوشته وال استریت، تهدید به مسدودکردن حساب عراق، در تماسی تلفنی با نخست وزیر دولت پیشبرد امور عراق به وی منتقل شده است و در این تماس به شراکت نظامی، سیاسی و مالی همه جانبه بین دو کشور نیز پرداخته شده است.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، این در حالی است که رئیس‌جمهور آمریکا نیز پیش از این گفته بود در صورتی که بغداد بر اخراج نظامیان آمریکایی از عراق پافشاری کند با تحریم‌های بی‌سابقه‌ای مواجه خواهد شد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × یک =

کلید مقابل را فعال کنید