کد خبر:112640
پ
ماشین‌سازی اراک
مدیرعامل شرکت ماشین‌سازی اراک:

موفقیت ماشین‌سازی اراک در داخلی‌سازی ۹۸.۸ درصدی تجهیزات وارداتی / صادرات ۴۰ درصدی تجهیزات ساخت داخل+فیلم

مدیرعامل شرکت ماشین‌سازی اراک با اشاره به داخلی‌سازی ۹۸.۸ درصدی تجهیزات وارداتی در شرکت متبوع خود، از تلاش برای صادرات ۴۰ درصد از تجهیزات تولید شده این شرکت خبر داد.

مدیرعامل شرکت ماشین‌سازی اراک با اشاره به داخلی‌سازی ۹۸.۸ درصدی تجهیزات وارداتی در شرکت متبوع خود، از تلاش برای صادرات ۴۰ درصد از تجهیزات تولید شده این شرکت خبر داد.

 

*** شرکت ماشین‌سازی اراک

 

به گزارش خبرگزاری سروش به نقل از خبرگزاری صنایع، جعفر صفری در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار این خبرگزاری، پیرامون عمده فعالیت‌های شرکت ماشین‌سازی اراک، اظهار داشت:

ماشین‌سازی اراک، کارخانه‌ای با قدمت بالای ۵۱ سال است که ساخت تجهیزات صنایع نفت، گاز و پتروشیمی، سیمان و فولاد را در برنامه کار خود دارد و خوشبختانه تا به امروز در ۸ پالایشگاه کشور نقش اساسی داشته است.

همچنین این شرکت با بیش از ۶۰ پالایشگاه پتروشیمی که در کشور در حال فعالیت هستند همکاری کرده است.

ماشین‌سازی اراک در ۱۹ فاز از ۲۴ فاز عسلویه نیز حضور فعال داشته است و در فاز ۱۴ نیز موفق شده حدود ۲۷۴ میلیون یورو قرارداد را به امضا برساند و با این کار توانسته در میان ۱۴ کنسرسیومی که در عسلویه حضور داشته‌اند، رتبه اول را کسب کند.

مدیرعامل شرکت ماشین‌سازی اراک در ادامه بیان کرد:

این شرکت فعالیت‌هایی را نیز در صنایع مختلف از جمله نفت، گاز و پتروشیمی و نیرو انجام داده که از نظر زمان و کیفیت مورد رضایت کارفرما بوده است و در حال حاضر کارفرمایان به این یقین رسیده‌اند که شرکت ماشین‌سازی اراک چه از نظر کیفیت و چه از نظر زمان تولید، توانایی بالایی دارد و جزو اولین‌ها است.

 

*** داخلی‌سازی تجهیزات وارداتی

 

صفری در بخش دیگری از صحبت‌های خود پیرامون داخلی‌سازی تجهیزات وارداتی در شرکت ماشین‌سازی اراک، اظهار داشت:

ماشین‌سازی اراک توانسته سه سال قبل از دیگر شرکت‌های فعال در این حوزه تجهیزات وارداتی را تا ۹۸.۸ دهم درصد داخلی‌سازی کند.

تجهیزاتی که ماشین‌سازی اراک تولید می‌کند صد در صد داخلی است ولی بعضی از قسمت‌هایی که در حوزه تأمین مواد اولیه است، از خارج از کشور تأمین می‌شود که البته این میزان کمتر از ۱۰ درصد است.

لازم به ذکر است به دلیل این‌که ساخت این تجهیزات که در حال حاضر وارداتی هستند در کشور توجیه اقتصادی ندارد، نسبت به داخلی‌سازی آن اقدامی بعمل نیامده است و اگر الزام وجود داشته باشد این امر نیز محقق خواهد شد.

 

*** برنامه صادراتی ماشین‌سازی اراک

 

وی در بخش دیگر از صحبت‌های خود پیرامون برنامه صادراتی شرکت ماشین‌سازی اراک، گفت:

ایجاد ظرفیت ۳۰ الی ۴۰ درصدی صادرات، یکی از رسالت‌هایی است که در سه سال گذشته هیئت‌مدیره ماشین‌سازی اراک دنبال می‌کند و به همین منظور در حال فعالیت در بازار و همچنین کشورهای منطقه از جمله عمان و ترکمنستان هستیم.

لازم به ذکر است که ماشین‌سازی اراک در گذشته به هفت الی هشت کشور نیز صادرات داشته است.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، مدیرعامل شرکت ماشین‌سازی اراک،  در پایان اظهار داشت:

در تلاش هستیم که ۴۰ درصد از ظرفیت تولیدی خود را به صادرات در بخش‌های مختلف و صنایع جدید اختصاص دهیم.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده + 6 =

کلید مقابل را فعال کنید