کد خبر:112639
پ
سیف الله ابوترابی
سخنگوی سازمان ثبت احوال:

کارت هوشمند ملی تولید داخل به دست شهروندان می‌رسد

سخنگوی سازمان ثبت احوال از ارائه کارت هوشمند ملی تولید داخل به شهروندان خبر داد.

سخنگوی سازمان ثبت احوال از ارائه کارت هوشمند ملی تولید داخل به شهروندان خبر داد.

 

*** کارت هوشمند ملی تولید داخل به دست شهروندان می‌رسد

 

به گزارش خبرگزاری سروش، سیف الله ابوترابی با اعلام این خبر، اظهار داشت:

۵۵ میلیون و ۸۷ هزار و ۸۹۰ نفر مراحل تکمیل ثبت‌نام کارت هوشمند ملی را انجام داده‌اند که برای ۴۶ میلیون و ۲۲۰ هزار و ۵۷۲ نفر کارت ملی صادر شده و ۴۵ میلیون و ۴۸۷ هزار و ۴۳۳ نفر کارت خود را دریافت کرده‌اند.

وی درمورد علت تاخیر و طولانی‌شدن زمان صدور کارت هوشمند ملی نیز ادامه داد:

تاخیر بیش از یک و نیم سال را در این باره می‌پذیریم؛ از اسفند سال ۹۶ با مشکل تامین بدنه کارت مواجه شده‌ایم و از آغاز سال ۹۷ با شرکت‌های متولی که چاپخانه دولتی متولی تامین و تولید آن است، وارد مذاکره شدیم و تلاش‌ها آغاز و قرار شد که بدنه کارت ایرانی مشابه خارجی باشد، آزمایشات طولانی انجام شد و در آغاز نیمه اول ۹۸ شاهد تولید ۳۲۴ هزار و ۹۸۳ کارت تولید داخل بودیم که به ما تحویل داده شد و آن را به مردم دادیم.  

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور افزود: این کارت مشابه نمونه خارجی است و تمام نکات ایمنی و فنی در تولید آن رعایت شده است.

چاپخانه دولتی تا پایان سال ۹۸ به ما وعده داد که ۹ میلیون کارت بدهد، اما آنها مشکلاتی دارند و به وعده خود عمل نکردند در حالیکه آمادگی صدور دو میلیون کارت را در ماه ایجاد کردیم.  

 

*** جمعیت ۸۸.۸۸ درصدی واجد شرایط دریافت کارت هوشمند ملی

 

به گزارش خبرگزاری سروش، سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور در پایان، اظهار داشت:

جمعیت ۸۸.۸۸ درصدی واجد شرایط دریافت کارت هوشمند ملی تکمیل ثبت‌نام انجام داده‌اند و این میزان از جمعیت ۶۲ میلیون نفری است که واجد شرایط هستند.  

صدور کارت هوشمند ملی به عنوان کلید ورود به دولت الکترونیک که موجب توزیع عادلانه فرصت‌ها، کاهش بسیاری از هزینه‌های دولت و مردم خواهد شد، از سال ۱۳۹۱ آغاز شده و بر اساس هدف گذاری ها، قرار بود این کارت تا پایان سال ۱۳۹۷ برای تمام واجدان شرایط صادر شود.

همچنین کارت هوشمند ملی مهم‌ترین کارت هویتی افراد است و افراد باید برای دریافت این کارت، خودشان باید به مراکز اعلام شده مراجعه کنند زیرا اثر انگشت آنها به منظور احراز هویت اخذ می‌شود همچنین در این کارت‌ها امضای الکترونیکی نیز درنظر گرفته شده است که باید توسط خود افراد ثبت شود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده + 3 =

کلید مقابل را فعال کنید