کد خبر:112701
پ
شرکت‌های دانش‌بنیان
معاون علمی و فناوری ریاست‌جمهوری اعلام کرد

درآمدزایی ۹۰ هزار میلیارد تومانی شرکت‌های دانش‌بنیان در سال ۹۷

معاون علمی و فناوری ریاست‌جمهوری میزان درآمدزایی شرکت‌های دانش‌بنیان در سال ۹۷ را ۹۰ هزار میلیارد تومان اعلام کرد.

معاون علمی و فناوری ریاست‌جمهوری میزان درآمدزایی شرکت‌های دانش‌بنیان در سال ۹۷ را ۹۰ هزار میلیارد تومان اعلام کرد.

 

*** باید خط تولید واحدها را در داخل راه‌اندازی کنیم

 

به گزارش خبرگزاری سروش، سورنا ستاری در دومین جشنواره ملی فولاد ایران با بیان اینکه وارد کردن خط تولید از خارج و ماشین‌آلات آن تعریف درست صنعت نیست، اظهار داشت:

تعریف از کارخانه این است که از آن محصول خارج می‌شود ولی نیاز به دانشگاه ندارد و فقط چند تکنیسین می‌خواهد که اگر قطعه‌ای خراب شد، همان را وارد و تعویض کند.
معاون علمی و فناوری ریاست‌جمهوری افزود: اگر قرار است میان دانشگاه و صنعت ارتباط برقرار شود، باید این کارخانه جمع‌آوری شود و  وقتی درباره صنعت صحبت می‌کنیم باید خط تولید را در داخل راه‌اندازی کنیم.
 

*** سرمایه‌گذاری دولت در پژوهش نتیجه نمی‌دهد

 
وی با تأکید بر اینکه محصول، حاصل سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در پژوهش است و از پژوهش‌های دولتی، محصول بیرون نمی‌آید، گفت:
دولت فقط می‌تواند زیرساخت پژوهش را فراهم کند تا زمانی که سرمایه بخش خصوصی وارد پژوهش نشود، به محصول صنعتی دست نخواهیم یافت، ماهیت دولت‌ها این است که سرمایه‌گذاری دولت در پژوهش نتیجه نمی‌دهد.
 

*** بهترین شرکت‌های دانش‌بنیان در دانشگاه‌ها هستند

 
ستاری در ادامه بیان داشت: بهترین شرکت‌های دانش‌بنیان در دانشگاه‌ها هستند و از هیچ دانشگاهی به تنهایی واکسن و دارو تولید نمی‌شود این شرکت‌ها هستند که آن محصول را تولید می‌کنند.
وی اضافه کرد: دانشگاه فقط محلی برای انجام پژوهش‌ها و تولید دانش است ضمن اینکه دانشگاه‌های کشور نیز به این نتیجه رسیده‌اند که با بودجه دولت، سقف آرزوهایشان محدود است و سرمایه‌گذاری را باید بخش خصوصی انجام دهد.
 

*** درآمد ۹۰ هزار میلیارد تومانی شرکت‌های دانش‌بنیان در سال ۹۷

 
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با تأکید بر اینکه ۴۸۰۰ شرکت دانش‌بنیان داریم که سال گذشته ۹۰ هزار میلیارد تومان درآمدزایی داشتند، افزود:
۱۱۰ سال فروش نفت در کشور به ما یاد داد که همه چیز حتی دانش و تکنولوژی نیز خریدنی است در حالی‌ که این اشتباه بزرگی است چون تکنولوژی یاد گرفتنی است و دیگر نمی‌توان به این روند ادامه داد اما دیر به این نتیجه رسیده‌ایم چرا که ۶۰۰۰ سال فرهنگ کارآفرینی را از بین برده‌ایم.
 
 
*** تحریم‌های صنعت فولاد
 
 به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور در پایان، اظهار داشت:
مایه شرمندگی است که به دلیل قطعاتی مانند کُک یا کُک سوزنی تحریم می‌شویم و این موضوع نشان می‌دهد که در جاهایی ضعف داشته‌ایم و به همین دلیل است که سیستم وارداتی فعالی داریم ولی ساختار صادراتی ضعیفی ایجاد شده است و در حال حاضر توانسته‌ایم تمام کاتالیست‌های صنعت نفت و گاز را در داخل تولید کنیم.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 + 2 =

کلید مقابل را فعال کنید