کد خبر:112727
پ
طرح پتروشیمی
معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی:

بهره‌برداری از ۲ میلیارد دلار طرح پتروشیمی تا پایان سال ۹۸

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی از بهره‌برداری ۲ میلیارد دلار طرح پتروشیمی تا پایان سال ۹۸ خبر داد.

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی از بهره‌برداری ۲ میلیارد دلار طرح پتروشیمی تا پایان سال ۹۸ خبر داد.

 

*** بهره‌برداری از فاز دوم یک پتروشیمی در ماهشهر

 

به گزارش خبرگزاری سروش، بهزاد محمدی با اعلام این خبر، اظهار داشت:

فاز دوم یک پتروشیمی در ماهشهر به عنوان بزرگ‌ترین واحد تولیدکننده ماده اولیه لاستیک (پلی بوتادین رابر) که کاربرد بسیاری در صنایع پایین‌دستی دارد به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با بیان اینکه با بهره‌برداری از فاز دوم این پتروشیمی سالانه ۵۵ هزار تن محصول خاص پلیمری (پی‌بی‌آر) تولید خواهد شد، افزود:

این محصول در صنایع تکمیلی پتروشیمی به‌ویژه صنایع تولید تایر و لاستیک دارای کاربردهای متعددی است و کشور را از واردات برخی از انواع (گریدهای) خاص پلیمری بی‌نیاز خواهد کرد.

 

*** بهره‌برداری ۲ میلیارد دلار طرح پتروشیمی تا پایان سال ۹۸

 

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی با اعلام اینکه از امروز تا پایان سال ۹۹ به‌طور میانگین هر ماه یک طرح پتروشیمی در کشور به بهره‌برداری می‌رسد، ادامه داد:

در سه ماه باقیمانده از سال ۹۸ افزون بر فاز دوم یک پتروشیمی در ماهشهر، یک طرح متانول نیز به‌عنوان بزرگ‌ترین طرح پتروشیمی متانول جهان با ظرفیت سالانه ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تن و طرح شیرین‌سازی، جداسازی و تولید متانول پتروشیمی بوشهر با ظرفیت تولید سالانه یک میلیون و ۶۵۰ هزار تن به بهره‌برداری می‌رسد.

محمدی با بیان اینکه نزدیک به ۲ میلیارد دلار طرح پتروشیمی تا پایان سال ۹۸ به بهره‌برداری می‌رسد، اظهار کرد:

در جهش دوم صنعت پتروشیمی که بهره‌برداری از طرح‌های آن تا آخر سال ۱۴۰۰ ادامه دارد در مجموع ظرفیت صنعت پتروشیمی کشور از ۶۶ میلیون تن کنونی به ۱۰۰ میلیون تن خواهد رسید و درآمد کشور از ۱۷ میلیارد دلار کنونی به ۲۵ میلیارد دلار در سال افزایش خواهد یافت.

 

*** جهش سوم صنعت پتروشیمی تا پایان سال ۱۴۰۴

 

وی با اشاره به جهش سوم صنعت پتروشیمی تا پایان سال ۱۴۰۴ افزود:

با تکمیل این گام ظرفیت این صنعت به بیش از ۱۳۰ میلیون تن خواهد رسید و درآمد کشور ۳۷ میلیارد دلار از محل صادرات محصولات پتروشیمی خواهد بود که عدد قابل توجهی است.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی در پایان، درباره تنوع محصولات صنعت پتروشیمی کشور، اظهار داشت:

گسترش دایره محصولات پتروشیمی یکی از برنامه‌هایی است که آن را دنبال می‌کنیم و با پایان جهش سوم صنعت پتروشیمی ۱۶ محصول جدید برای نخستین بار به سبد محصولات پتروشیمی ایران اضافه خواهد شد.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × یک =

کلید مقابل را فعال کنید