کد خبر:112840
پ
۳ استان سیل‌زده
وزیر راه و شهرسازی:

خسارت ۷۰۰ میلیارد تومانی سیل به ۳ استان سیل‌زده/ تمام راه‌های اصلی بازگشایی شده‌اند

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به خسارت ۷۰۰ میلیارد تومانی سیل به ۳ استان سیل‌زده از بازگشایی تمام راه‌های اصلی مناطق سیل‌زده خبر داد.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به خسارت ۷۰۰ میلیارد تومانی سیل به ۳ استان سیل‌زده از بازگشایی تمام راه‌های اصلی مناطق سیل‌زده خبر داد.

 

*** خسارت ۷۰۰ میلیارد تومانی سیل به ۳ استان سیل‌زده

 

به گزارش خبرگزاری سروش، محمد اسلامی با اشاره به حضور به موقع همه دستگاه‌ها برای امدادرسانی در مناطق سیل‌زده، اظهار داشت:

بر اساس برآوردهای اولیه میزان خسارت وارد شده به راه ها، پل ها، آب‌روها و ابنیه فنی راه‌های این استان بالغ بر ۷۰۰ میلیارد تومان است.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به وضعیت راه‌های استان سیستان و بلوچستان، بیان داشت:
بیش از ۸۰۰ راه روستایی دچار آسیب یا انسداد شده بود که با همت راهداران و با بسیج امکانات و استفاده از ۳۷۵ دستگاه ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین بازگشایی راه‌ها صورت گرفت.
وی افزود: با این وجود اکنون حدود ۳۰ مسیر روستایی به طور کامل بازگشایی نشده است و همکاران ما در تلاش برای باز کردن راه‌های باقیمانده هستند. روستاهای باقی مانده عموما در مسیر رودخانه ها هستند و تا زمانی که آب به طور کامل فرو کش نکند نمی توان کار بازگشایی را انجام داد.
 
 
 

 

*** اولویت وزارت راه در مناطق سیل‌زده

 
وزیر راه و شهرسازی در ادامه بیان داشت:
الویت ما این است که راه های اصلی مسدود نباشد. اکنون راه های اصلی تماما باز و بسیاری از راه های فرعی نیز ترمیم شده‌اند.
اسلامی با بیان این که الویت اصلی وزارت راه و نیز تاکید دولت برگرداندن شرایط به وضیعت عادی است، تصریح کرد:
رسیدگی به وضعیت مسکن و خانه‌های آسیب دیده نیز در برنامه های وزارت راه قرار دارد. اکنون بنیاد مسکن در استان مستقر شده و در حال شناسایی، ارزیابی و انجام اقدام های اجرایی هستند تا هم اقلام مورد نیاز مردم در اختیارشان گذاشته شود و هم کار بازسازی خانه‌ها آغاز شود.
وی ادامه داد: باید بتوانیم اعتباراتی را برای بازسازی مناطق سیل زده مصوب کنیم و بعد از ان کار بازسازی را شروع خواهیم کرد.
 

*** اقدامات بعدی وزارت راه برای ۳ استان سیل‌زده

 
وزیر راه و شهرسازی در پایان اظهار داشت:
الویت اصلی ما این است که تردد برقرار شود و در گام دوم به دنبال تثبیت ترددها هستیم تا ترددها بر قرار بماند و در گام سوم به دنبال بازسازی هستیم که همه این سه مورد به شکل متوازن در حال انجام است.
 
به گزارش خبرگزاری سروش، لازم به ذکر است سه استان کشور در سیل اخیر درگیر شده‌اند، جنوب استان کرمان، شرق استان هرمزگان و جنوب استان سیستان و بلوچستان از ایرانشهر تا چابهار درگیر سیل هستند.
 
 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 1 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول