کد خبر:112941
پ
انصراف چهار نماینده ایران
خبرگزاری سروش گزارش می‌دهد

انصراف چهار نماینده ایران در لیگ قهرمانان آسیا از این رقابت‌ها/عواقب این اقدام چه خواهد بود؟

با اعلام انصراف چهار نماینده ایران در لیگ قهرمانان آسیا، حال باید دید عواقب این اقدام چیست.

با اعلام انصراف چهار نماینده ایران در لیگ قهرمانان آسیا، حال باید دید عواقب این اقدام چیست.

 

*** انصراف چهار نماینده ایران در لیگ قهرمانان آسیا از این رقابت‌ها

 

به گزارش خبرگزاری سروش، بعد از آنکه کنفدراسیون فوتبال آسیا میزبانی نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا را سلب کرد، مدیران هر چهار باشگاه ایرانی برای شرکت‌نکردن در این رقابت‌ها به توافق قطعی دست یافتند.

شهر خودرو، استقلال، پرسپولیس و سپاهان چهار نماینده ایران در لیگ قهرمانان ۲۰۲۰ آسیا هستند که با حکم جدید AFC، نمی توانند در ایران از حریفانشان میزبانی کنند.

در همین ارتباط و بعد از جلسات و تماس‌های متعدد، مدیران چهار باشگاه در راستای حفظ‌شان و مصلحت کشور، دفاع از امن‌بودن ایران و جلوگیری از دخالت سیاست برای تصمیم‌گیری در فوتبال، نامه مشترکی را به امضا رساندند و این نامه برای رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال می‌شود.

در این نامه آمده است که نمایندگان ایران زیر بار حکم کنفدراسیون فوتبال آسیا نمی‌روند و به غیر از ایران در کشور دیگری از حریفانشان میزبانی نمی‌کنند به همین دلیل از این رقابت‌ها انصراف می‌دهند.

 

*** عواقب این اقدام چه خواهد بود؟

 

«نواف الاسیوی» حساب توییتری خبرنگار عربستانی در این ارتباط نوشت: در صورتی که باشگاه‌های ایرانی از لیگ قهرمانان آسیا کنار بکشند، به مدت دو سال تیم‌های ایران از شرکت در هرگونه رقابت‌های آسیایی محروم می‌شوند و همچنین باید جریمه مالی به AFC بپردازند.

این در حالی است که امروز قرار است جلسه ای با حضور مسئولان وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال برای تصمیم‌گیری در این ارتباط برگزار شود که خروجی این جلسه سرنوشت‌ساز خواهد بود.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، استقلال و شهرخودرو دو نماینده ایران در آسیا هستند که ابتدا باید در مرحله پلی آف به میدان بروند سپاهان و پرسپولیس نیز به صورت مستقیم در مرحله گروهی حضور دارند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 14 =

کلید مقابل را فعال کنید