کد خبر:112910
پ
شانه ساز
رئیس سازمان غذا و دارو تشریح کرد

جزئیات وضعیت ذخایر دارویی و تجهیزات تخصصی پزشکی

رئیس سازمان غذا و دارو جزئیات وضعیت ذخایر دارویی و تجهیزات تخصصی پزشکی تشریح کرد.

رئیس سازمان غذا و دارو جزئیات وضعیت ذخایر دارویی و تجهیزات تخصصی پزشکی تشریح کرد.

 

*** جزئیات وضعیت ذخایر دارویی و تجهیزات تخصصی پزشکی

 

به گزارش خبرگزاری سروش، محمدرضا شانه‌ساز با اعلام این خبر، اظهار داشت:

بخشی از این گفته به دلیل گران‌بودن برخی از تجهیزات و دستگاه‌ها است که تمام دولت‌ها با آن مواجه هستند نمی‌توانیم دستگاه‌های گران قیمت خریداری کنیم که هیچ‌کس در نوبت عمل نماند؛ چراکه درست نیست و هزینه‌های کمرشکن به بار می‌آورد.

وی با اشاره به اینکه با تمام خباثت‌های دشمن‌های خارجی، اکنون هیچ کمبودی در دارو و تجهیزات پزشکی وجود ندارد، افزود:

بیشتر مشکل در این زمینه است که برخی بیمارستان‌ها در پرداخت و تامین نقدینگی برای بازپرداخت مطالبات شرکت‌های دارویی و تجهیزات پزشکی با موانع مالی روبرو بودند که با پیگیری‌های شخص وزیر بهداشت و همکاری سازمان تامین اجتماعی، قرار است مبلغ قابل توجهی در اختیار وزارت بهداشت قرار گیرد.

امیدواریم دانشگاه‌ها بتوانند با این مبالغ بدهی شرکت‌ها را پرداخت کنند تا به دلیل تحویل‌نداده‌شدن اقلام مورد نیاز توسط شرکت‌ها، خدمات بیمارستان‌ها با مشکل مواجه نشود.

 

*** پیگیری‌های صورت‌گرفته برای تامین داروی بیماران MPS

 

وی ادامه داد: در حال حاضر وضعیت ذخایر دارویی و تجهیزات تخصصی پزشکی در کشور در شرایط بی‌نظیری قرار دارد و هیچ کمبودی متوجه تامین دارو، تجهیزات و مواد اولیه نیست.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رئیس سازمان غذا و دارو در پایان همچنین به پیگیری‌های صورت‌گرفته برای تامین داروی بیماران MPS اشاره کرد و اظهار داشت:

علاوه بر مکاتبات بین‌المللی از سایر کانال‌های ارتباطی نیز این موضوع را پیگیری می‌کنیم طی یک یا دو سال گذشته (۹۸ الی ۹۶) همواره اقلام دارویی وجود داشته که دشمنان ما در تلاش بودند تا به دستمان نرسد اما با پیگیری‌های صورت گرفته این مشکلات مرتفع شده‌اند تنها تفاوتی که وجود دارد این است که در این بین داروی بیماران MPS نسبت به سایر دارو‌ها بیشتر رسانه‌ای شد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + 7 =

کلید مقابل را فعال کنید