کد خبر:112913
پ
صنعت فولاد
رئیس دانشگاه تهران:

توسعه پایدار صنعت فولاد کشور در گرو ایجاد زیست‌بوم

رئیس دانشگاه تهران با اشاره به جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد که در راستای توسعه صنعت فولاد کشور برگزار می‌شود، توسعه پایدار این صنعت را در گرو ایجاد یک زیست‌بوم دانست.

رئیس دانشگاه تهران با اشاره به جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد که در راستای توسعه صنعت فولاد کشور برگزار می‌شود، توسعه پایدار این صنعت را در گرو ایجاد یک زیست‌بوم دانست.

*** ارتباط میان صنعت فولاد و دانشگاه

 

به گزارش خبرگزاری سروش، به نقل از خبرگزاری صنایع، در دومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد تفاهمنامه همکاری سه جانبه میان شرکت فولاد مبارکه با دانشگاه تهران و ستاد توسعه اقتصاد دیجیتال معاونت علمی و فناوری رئیس‌جمهور با هدف توسعه صنعت فولاد امضاء شد.

محمود نیلی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صنایع پیرامون این تفاهمنامه، با اشاره به نقش دانشگاه‌ها در توسعه صنعتی کشور، اظهار داشت:

توسعه پایدار صنعت فولاد کشور منوط به ایجاد یک زیست‌بوم است، این زیست بوم از دانشگاه شروع و در نهایت به محصول منتهی می‌شود که پارک‌های علم و فناوری و شرکت‌های دانش‌بنیان بخش بزرگی از این زیست بوم را تشکیل می‌دهند.

در حال حاضر با توجه به این موضوع، دانشگاه‌ها به سمت ایجاد فضای پارک علم و فناوری و مراکز رشد حرکت می‌کنند.

رئیس دانشگاه تهران در ادامه به حوزه فولاد اشاره و افزود:

حوزه فولاد نیز با توجه به ارزش افزوده بالا، نقش بسیار مهمی در صنعت کشور دارد و در حال حاضر با تحریم‌های آمریکا، بخش زیادی از درآمد ارزی توسط شرکت‌های فولادی تامین می‌شود.

 

 

*** اهمیت اتصال توسعه تکنولوژی به زیست‌بوم

 

نیلی در ادامه با اشاره به تفاهمنامه همکاری شرکت فولاد مبارکه با دانشگاه تهران و ستاد دیجیتال معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ضمن تاکید بر اهمیت اتصال توسعه تکنولوژی به زیست‌بوم در عصر دیجیتال، گفت:

امضای این تفاهم‌نامه و ایجاد مرکز نوآوری، موجب ورود دیجیتال به صنعت و در نهایت توسعه صنعت‌فولاد وابسته به دیجیتال می‌شود که امیدوارم با این اقدام در آینده شاهد حضور و توسعه هر چه بیشتر صنعت فولاد در کشور باشیم.

نیلی ادامه داد: با توجه به اینکه شرکت‌های متصل به صنعت‌فولاد در دانشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری حضور دارند، امیدواریم این زنجیره به نحو گسترده‌تری شکل بگیرد.

 

*** افزایش حضور دانشگاه در صنعت فولاد

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رئیس دانشگاه تهران در پایان، با اشاره به حضور معاونت علمی و فناوری و دانشگاه تهران در شرکت ملی فولاد مبارکه، اظهار داشت:

امیدواریم با ایجاد مرکز نوآوری دیجیتال در فولاد، حضور دانشگاه را در صنعت‌فولاد بیشتر شاهد باشیم و ارزش افزوده بیشتری در صنعت‌فولاد به وجود آوریم و از سوی دیگر کمک کنیم تا تقاضاهای فولاد در رساله‌ها و پایان‌نامه‌ها در دانشگاه‌ها با جدیت بیشتری دنبال شود.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − هفت =

کلید مقابل را فعال کنید