کد خبر:112900
پ
مردم ایران
وزیر امور خارجه:

فاجعه هواپیمای مسافربری اوکراینی نباید سیاسی شود

وزیر امور خارجه با اشاره به دیدار با همتای کانادایی خود درباره حادثه سقوط هواپیمای مسافربری اوکراینی تاکید کرد که این فاجعه نباید سیاسی‌سازی شود.

وزیر امور خارجه با اشاره به دیدار با همتای کانادایی خود درباره حادثه سقوط هواپیمای مسافربری اوکراینی تاکید کرد که این فاجعه نباید سیاسی‌سازی شود.

 

*** فاجعه هواپیمای مسافربری اوکراینی نباید سیاسی شود

 

به گزارش خبرگزاری سروش، محمد جواد ظریف در پیامی توئیتری، اظهار داشت:

امروز در عمان با وزیر خارجه کانادا برای بحث پیرامون همکاری کنسولی، فنی و حقوقی میان کشورهای آسیب دیده از فاجعه پرواز پی‌اس۷۵۲ دیدار کردم. درباره تبادل مستمر میان کارشناسان مربوطه توافق کردیم. سیاسی‌سازی این فاجعه باید نفی شود و بر خانواده‌های قربانیان تمرکز گردد.

اداره‌کل اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه خبر داد «محمد جواد ظریف» و «فرانسوا فیلیپ شامپانی» در دیداری که به درخواست طرف کانادایی در مسقط برگزار شد، ضمن ابراز تاسف مجدد از سانحه سقوط هواپیمایی اوکراینی در خصوص همکاری‌های کنسولی، فنی و حقوقی میان ایران و کشورهایی که اتباع آنها در آن سانحه جان باختند گفتگو و تبادل نظر کردند.

در این دیدار مقرر شد تیم‌های کارشناسی وزارتخانه‌های دو کشوربه تماس‌های خود در این زمینه ادامه دهند.

ظریف و شامپانی توافق کردند در زمان مناسب در آینده مجددا دیدار و گفت‌وگو کنند.

 

*** توئیت موسوی

 

 سخنگوی وزارت امور خارجه در حساب کاربری خود در توییتر نوشت:

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران تا ساعاتی دیگر در راه بازگشت از هند به کشور، در توقفی کوتاه در مسقط با وزیر امور خارجه کانادا دیدار و گفت و گو می‌کند.

ظریف به منظور شرکت در نشست بین‌المللی رایسینا وارد دهلی نو پایتخت هند شد، در حاشیه این نشست با مقامات حاضر در این نشست درباره روابط دو جانبه و مهم‌ترین تحولات بین‌المللی و منطقه، رایزنی کرد.  

 

به گزارش خبرگزاری سروش، یک هواپیمای خطوط هوایی اوکراین روز چهارشنبه ۱۸ دی ماه ۹۸ پس از برخاستن از فرودگاه امام خمینی(ره) بر اثر خطای انسانی و بصورت غیر عمد مورد اصابت قرار گرفت و در نتیجه این حادثه ۱۷۶ مسافر و خدمه از جمله ۱۴۷ مسافر ایرانی جان باختند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 12 =

کلید مقابل را فعال کنید