کد خبر:112953
پ
کاخ سفید
خبرگزاری سروش گزارش می‌دهد

کاخ سفید با ۵ وکیل به جنگ استیضاح می‌رود

با به جریان‌افتادن روند استیضاح رئیس‌جمهوری آمریکا در سنای، اقدامات حقوقی کاخ سفید برای در امان‌ماندن از این ماجرا آغاز شده است.

با به جریان‌افتادن روند استیضاح رئیس‌جمهوری آمریکا در سنای، اقدامات حقوقی کاخ سفید برای در امان‌ماندن از این ماجرا آغاز شده است.

 

*** کاخ سفید با ۵ وکیل به جنگ استیضاح می‌رود

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رسانه‌های آمریکایی گزارش داده‌اند فردی که در جریان استیضاح رئیس‌جمهور اسبق از سوی جمهوری‌خواهان به عنوان دادستان اصلی محاکمه رئیس‌جمهوری وقت آمریکا برگزیده شده بود قرار است اکنون به عنوان وکیل مدافع از دونالد ترامپ در جلسات استیضاح برابر دموکرات‌ها دفاع کند.

دونالد ترامپ که جلسات استیضاح او از روز پنجشنبه ۱۶ ژانویه ۲۰۲۰، در مجلس سنا رسماً آغاز شده از کن استار و رابرت ری، کسانی که مسئول تحقیقات از بیل کلینتون در جریان استیضاح او بودند به عنوان وکلای خود استفاده کرده و همزمان «آلن درشویتز» نیز به تیم وکلای ترامپ پیوسته است.

این تیم وکلا را قرار است «پت سیپولون» وکیل کاخ‌سفید و «جی سیکولو» وکیل شخصی ترامپ، رهبری کنند.

جلسه استماع دادخواست پس از بازگشت سناتورها از تعطیلات سه روزه آخر این هفته آغاز خواهد شد.

 

*** اظهارات رئیس دادگاه عالی آمریکا

 

بعد از تحویل مفاد طرح استیضاح از سوی مجلس نمایندگان کنگره به مجلس سنای آمریکا، اعضای این مجلس پیش از شروع محاکمه رئیس‌جمهور این کشور سوگند یاد کردند.

سناتورها در برابر رئیس دیوان عالی، سوگند یاد کرده‌اند تا مجری بی‌طرف باشند آنها تصمیم خواهند گرفت آیا اتهامات وارده از سوی مجلس نمایندگان به ترامپ شامل دو اتهام سوءاستفاده از قدرت و کارشکنی در تحقیقات کنگره وارد است و آیا او باید برکنار شود یا خیر.

رئیس دادگاه عالی آمریکا در مراسم از سناتورها پرسید:

آیا با جدیت سوگند یاد می‌کنید تا در همه امور مربوط به محاکمه استیضاح، رئیس‌جمهور ایالات متحده، بر اساس قانون اساسی و قوانین، مجری بی‌طرف قانون باشید، پس خدا یاری‌تان کند.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، پاسخ همه سناتورها آری بود و پس از آن رهبر اکثریت جمهوریخواه سنا، اعلام کرد که محاکمه در ساعت ۱۳:۰۰ روز سه‌شنبه (۲ بهمن ۹۸) به وقت شرق آمریکا شروع خواهد شد، این وضعیت در حالی است که رئیس‌جمهوری اتهامات مجلس نمایندگان را رد می‌کند و می‌گوید مرتکب هیچ تخلفی نشده است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × دو =

کلید مقابل را فعال کنید