کد خبر:113043
پ
رحمانی فضلی
وزیر کشور :

تشکیل کارگروهی برای رصد و بررسی آسیب‌های فضای مجازی

وزیر کشور از تشکیل کارگروهی برای رصد و بررسی آسیب‌های فضای مجازی خبر داد.

وزیر کشور از تشکیل کارگروهی برای رصد و بررسی آسیب‌های فضای مجازی خبر داد.

 

*** تشکیل کارگروهی برای رصد و بررسی آسیب‌های فضای مجازی

 

به گزارش خبرگزاری سروش، عبدالرضا رحمانی فضلی در حاشیه صد و بیست و هشتمین جلسه شورای اجتماعی کشور در جمع خبرنگاران، اظهار داشت:

جلسه امروز در تکمیل جلسه قبلی با موضوع تاثیر نهاد‌های دینی در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی برگزار شد در جلسه قبل گزارشی ارائه و مشخص شد که نهاد‌های دینی با همکاری سایر نهاد‌ها می‌توانند تاثیر مثبتی در کاهش آسیب‌های اجتماعی داشته باشند.

وزیر کشور با بیان اینکه گزارش‌ها، نظرسنجی‌ها و پیمایش‌های علمی صورت گرفته درباره تاثیر نهاد‌های دینی در حوزه آسیب‌های اجتماعی مثبت بوده است، گفت:
قرار شد مصوبه‌های این جلسه به عنوان یک سند بالادستی تنظیم شود تا همکاری بین نهاد‌های دینی با تقسیم کار مناسب در هر بخشی مورد بررسی قرار گیرد که البته در این سند وظایف هر حوزه به خودش واگذار می‌شود.
وی افزود: موضوع دیگری که در این جلسه مطرح شد بحث فضای مجازی بود که گزارشی از حوزه فضای مجازی و آسیب‌های آن ارائه شد، درست است که استفاده مثبت از فضای مجازی همواره مورد تاکید است، اما آسیب‌ هایی که در فضای مجازی وجود دارد بیشتر از تاثیر مثبت آن و نگران‌کننده است.
 

*** همکاری با حوزه‌های علمیه خواهران 

 
رحمانی فضلی ادامه داد: بنابراین تصمیم گرفته شد کارگروهی تعیین و آسیب‌های مربوط به حوزه فضای مجازی به این کارگروه واگذار و آسیب‌های اجتماعی حاصل از فضای مجازی نیز کنترل شود، در واقع در کارگروه، استفاده مثبت از فضای مجازی به صورت دقیق مورد بررسی قرار گیرد.
وی در ادامه به گزارش حوزه علمیه خواهران در جلسه امروز اشاره کرد و گفت:
کمک گرفتن از حوزه علمیه خواهران موضوع دیگری بود که در این جلسه مطرح و قرار شد در کارگروه همکاری حوزه‌های علمیه خواهران و آموزش و پرورش با هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی به صورت عملی مورد بررسی قرار گیرد تا از ظرفیت‌های حوزه در مدارس بهره بگیریم.
 
به گزارش خبرگزاری سروش، وزیر کشور در پایان، اظهار داشت:
آسیب‌های اجتماعی را فقط می‌توان در حوزه اجتماعی و به صورت پیشگیرانه حل کرد چرا که بهترین روش برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی روش پیشگیری است، امیدواریم این مسئله را از همین مسیر به پیش ببریم و به موفقیت برسیم.
 
 
انتهای پیام///
منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 − 5 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول