کد خبر:113862
پ
ساعت پادشاه مراکش

محاکمه ۱۵ نفر به اتهام سرقت ساعت مچی پادشاه مراکش

 ۱۵ نفر به اتهام سرقت ساعت مچی پادشاه مراکش محاکمه شدند.

 ۱۵ نفر به اتهام سرقت ساعت مچی پادشاه مراکش محاکمه شدند.

 

*** محاکمه ۱۵ نفر به اتهام سرقت ساعت مچی پادشاه مراکش

 

به گزارش خبرگزاری سروش، متهمان ۱۵ نفر هستند، آنها در دادگاه شهر رباط (پایتخت مراکش) به سرقت ۳۶ ساعت مچی لوکس و گران قیمت پادشاه این کشور (محمد ششم) متهم شده‌اند.

در این میان، یک زن متهم ردیف اول است وی در بخش نظافت یکی از کاخ‌های پادشاه مراکش فعالیت می‌کرد.

 
این افراد در اواخر سال ۲۰۱۹ میلادی بازداشت شدند، آنها متهم به ایجاد “گروه خلافکار” و “سرقت” هستند.
 
اعضای این گروه متهم شده‌اند سرقت‌های لوکس و گرانبها را در کاخ پادشاه انجام داده‌اند آنها برخی اشیای دزدی را فروخته و برخی قطعات را ذوب کرده و سپس فروخته‌اند.
 

*** اعترافات متهمان 

 
متهم ردیف اول در این دادگاه گفت که به همه اتهامات علیه خود اعتراف کرده است.
 
بقیه متهمان اما اتهامات علیه خود را رد کردند و گفتند که آنها نمی دانستند این ساعت‌ها از کجا آمده‌اند برخی از این افراد بازرگانان طلا یا واسطه های فروش ساعت و قطعات طلا هستند.
 
قبل از این عکسی از ساعت مچی پادشاه مراکش در یکی از برنامه‌های رسمی، مورد توجه کاربران شبکه‌های اجتماعی قرار گرفت و آنها تلاش کردند قیمت و برند ساعت را حدس بزنند آنها با بررسی عکس متوجه شدند این ساعت مچی از برند سوئیسی “پتک فیلیپ” (Patek Philippe & Co) احتمالا ۱٫۲ میلیون دلار قیمت دارد.
 
 

*** برند لوکس ساعت پادشاه مراکشض و انتقادات مردم

 
پَتِک فیلیپ ( Patek Philippe & Co) یک شرکت سوئیسی تولیدکننده ساعت‌های مچی و جیبی لوکس است که در سال ۱۸۵۲ در ژنو سوئیس تأسیس شده.
این شرکت به دلیل ساخت ساعت‌های مچی بسیار گران‌قیمت و پیچیده به عنوان پادشاه ساعت شناخته می‌شود در حراجی سال ۲۰۰۹ نیویورک، ساعت مچی مدل ۳۹۷۴ پتک فیلیپ به قیمت ۲۱ میلیون دلار فروخته شد که این رقم عنوان گران‌قیمت‌ترین ساعت جهان را به پتک‌فیلیپ اختصاص داد.
 
در واکنش به توجه به ساعت های لوکس پادشاه در شبکه های اجتماعی، برخی گفته اند پادشاه به ساعت های لوکس علاقمند است و برخی دیگر از کاربران هم با نگاه انتقادی آن را از مصادیق اصراف دانسته اند.
 
به نوشته خبرگزاری سروش، پادشاه مراکش ساعت‌ها، خودروها، قایق‌ها و تابلوهای نقاشی قدیمی و لوکسی در اختیار دارد مجله امریکایی فوربس در سال ۲۰۱۴ نوشته بود که ثروت او را می‌توان حدود ۲٫۵ میلیارد دلار حدس زد اکثر این ثروت از طریق سهم از شرکت ملی سرمایه‌گذاری است.
 
 
انتهای پیام///
منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده − 2 =

کلید مقابل را فعال کنید