کد خبر:113713
پ
استعفانامه کوتاه جان بولتون
گزارش نیویورک‌تایمز:

افشاگری مشاور سابق امنیت ملی آمریکا درباره کمک نظامی رئیس‌جمهوری این کشور به اوکراین

نیویورک‌تایمز در گزارشی از افشاگری مشاور سابق امنیت ملی آمریکا درباره کمک نظامی رئیس‌جمهوری این کشور به اوکراین خبر داد.

نیویورک‌تایمز در گزارشی از افشاگری مشاور سابق امنیت ملی آمریکا درباره کمک نظامی رئیس‌جمهوری این کشور به اوکراین خبر داد.

 

*** کمک نظامی ترامپ به اوکراین

 

به گزارش خبرگزاری سروش، نیویورک‌تایمز نوشت:

به بخش‌هایی از کتاب منتشر نشده مشاور پیشین امنیت ملی ترامپ دست یافته که ثابت می‌کند ترامپ کمک نظامی به اوکراین را به تحقیقات علیه بایدن مشروط کرده بود.

این روزنامه آمریکایی افزود: جان بولتون در کتابش تایید کرده ترامپ شهریور به او گفته بود کمک نظامی ۳۹۱ میلیون دلاری به اوکراین را متوقف می‌کند.

جان بولتون افزوده: ترامپ علت این کار را مجبور کردن مقامات اوکراینی برای تحقیق علیه دمکرات‌ها از جمله «جو بایدن»، جدی‌ترین رقیبش در انتخابات ۲۰۲۰ اعلام کرده بود.

دمکرات‌ها شهادت دادن بولتون را در جلسات استیضاح سنا خواستارند، اما رئیس‌جمهور آمریکا گفته بود: بولتون نباید شهادت دهد، زیرا ممکن است اظهارات او خلاف امنیت ملی باشد.

 

*** واکنش رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا

 

رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا در واکنش به گزارش نیویورک تایمز، اظهار داشت:

اکنون می‌دانیم چرا رئیس‌جمهور مانع درخواست ما برای شهادت دادن بولتون شده، زیرا او به طور مستقیم اصل دفاعیه ترامپ را رد می‌کند.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، استیضاح رئیس‌جمهورآمریکا به اتهام «سوء استفاده از قدرت» و «مانع‌تراشی در تحقیقات کنگره» از سه شنبه گذشته (۳۰ دی ۹۸) در سنا آغاز شده است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 4 =

کلید مقابل را فعال کنید