کد خبر:113954
پ
معامله قرن۱
یادداشت:

خون‌بهای شهید سلیمانی، وحشت قرن برای ترامپ آمریکاست یا تحقق معامله قرن ؟

یکی از دلایل دستپاچگی و اقدام زودهنگام ترامپ در رونمایی کامل از پروژه معامله قرن به زعم باطلش فقدان شهید سلیمانی بود اما نمی‌داند که خون‌بهای شهید سلیمانی؛ وحشت قرن برای ترامپ آمریکاست نه تحقق معامله قرن.

یکی از دلایل دستپاچگی و اقدام زودهنگام ترامپ در رونمایی کامل از پروژه معامله قرن به زعم باطلش فقدان شهید سلیمانی بود اما نمی‌داند که خون‌بهای شهید سلیمانی؛ وحشت قرن برای ترامپ آمریکاست نه تحقق معامله قرن.

 

*** معامله قرن یا وحشت قرن؟

 

به گزارش خبرگزاری سروش، حسین حاجی در یادداشتی پیرامون معامله قرن آورده است:

ترامپ خیره‌سر و نتانیاهو خون آشام بعد از شهادت سردار سلیمانی گمان می‌کردند که می‌توانند با خیال آسوده و بدون زحمت ابعاد و اهداف شوم معامله قرن را در منطقه اجرا نمایند!

پیش‌نیاز اعلام برای اجرای این پروژه، آمیخته‌ای از سناریوهای ترغیب و تهدید به همراه بود۰

رفتارهای متناقص و دوگانه آمریکا، اعلام استراتژی وحشت و تهدید بود برای ترور سران و رهبران جبهه مقاومت! ترغیب و تشویق دروغین بود برای صلح و امتیازدهی به مردم فلسطین!

توسل به دیپلماسی نمایشی و گفتمان‌سازی نرم بود با عوامل ستون پنجم خود در تحقق کشور مستقل کردستان عراق!

و تحریک و تحریص بعضی از رهبران سنی برای جدایی طلبی و تشکیل اقلیم سنی در این کشور بود!

 

*** اهداف و دسیسه‌های پشت پرده معامله‌قرن

 

نویسنده در ادامه این یادداشت آورده است:

همه اهداف و دسیسه‌های پشت پرده معامله قرن (مغالطه قرن) ضربه آخری؛ به جمهوری اسلامی بود!

اما در همین ضرب‌العجل، در هیچ کدام از اهدافشان توفیقی نداشته اند و نخواهند داشت، در عراق رستاخیز ملی بر علیه ترامپ صورت گرفت!خشم ملت ایران دو چندان شد! موشک‌های نقطه‌زن ذوالفقار پایگاه عین‌الاسد آمریکا را درهم کوبید!

اتحاد رهبران فلسطین و نهضت انتفاضه مردمی سر زنده‌تر و مصمم‌تر از گذشته‌ها شد در داخل آمریکا، یار غار دیروز ترامپ همچون جان بولتون بر علیه او دست به قلم شده و کتاب رسوایی نگاشت!

دمکرات‌ها و سناتورها برموضع ترامپ شوریدند هرچند مواضع آنها سرکوب‌های انتخاباتی باشد و خلاصه این که انتقام سخت از قاتل شهید سلیمانی فراتر از پاسخ موشکی و مرزهای ایران کشیده شد.

از همه مهم‌تر هواپیما‌ها، بالگردها و پایگاه‌ها و سفارت آمریکا در بغداد، یکی پس از دیگری در افعانستان و عراق با موشک‌های طالبان و حشد‌الشعبی ساقط شده و منهدم شدند و تعداد زیادی از تروریست‌ها و بعضی از طراحان ترور شهید سلیمانی در کام سیاه مرگ فرو رفتند!

به گزارش خبرگزاری سروش، نویسنده در پایان یادداشت خود آورده است:

برای ترامپ و نتانیاهو این رشته عملیات تند و برق آسا! سرآغاز وحشت قرن، برای مرگ زود هنگام معامله قرن است، هیچ نقطه‌ای در منطقه برای آمریکا امن نیست، وعده صادق خونخواهان شهید سلیمانی در یک قدمی ساعت صفر است!

اوقات تلخ، نفس‌های بریده، سرنوشت‌های بی‌سرانجام، روزهای تاریک همراه با آتش و خون و انتقام‌های بسیار سخت و شکننده‌ای در کمین آنهاست!

روندسازی وحشت، برای رئیس‌جمهور آمریکا دنباله‌دار است و چاره‌ای جز رفتن از منطقه ندارد.

 

 

نویسنده: دکتر حسین حاجی، کارشناس مسائل غرب آسیا

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 − 6 =

کلید مقابل را فعال کنید