کد خبر:114200
پ
علیرضا صالح
رئیس سازمان خصوصی‌سازی:

راه‌اندازی سامانه نظارتی آنلاین سازمان خصوصی‌سازی برای نظارت بیشتر بر عملکرد شرکت‌های واگذار شده

رئیس سازمان خصوصی‌سازی از راه‌اندازی سامانه نظارتی آنلاین سازمان متبوعش برای نظارت بیشتر بر عملکرد شرکت‌های واگذار شده به بخش خصوصی خبر داد.

رئیس سازمان خصوصی‌سازی از راه‌اندازی سامانه نظارتی آنلاین سازمان متبوعش برای نظارت بیشتر بر عملکرد شرکت‌های واگذار شده به بخش خصوصی خبر داد.

 

*** راه‌اندازی سامانه نظارتی آنلاین سازمان خصوصی‌سازی

 

به گزارش خبرگزاری سروش، به نقل از خبرگزاری صنایع، علیرضا صالح در نشست خبری با اصحاب رسانه و در پاسخ به سوال خبرنگار این خبرگزاری پیرامون اقدامات نظارتی سازمان خصوصی‌‌سازی بر نحوه فعالیت شرکت‌های واگذار شده به بخش خصوصی، اظهار داشت:

تکمیل سامانه نظارتی سازمان خصوصی‌سازی یکی از مواردی است که این سازمان علاوه بر سایر اقدامات نظارتی خود در حال حاضر در دستور کار خود دارد.

سازمان خصوصی‌‌سازی تا کنون گزارش‌ها را به صورت شش ماهه دریافت می‌کرده ولی اکنون با تکمیل و راه‌اندازی این سامانه، شرکت‌ها موظف خواهند شد، گزارشات خود اعم از گزارشات پرداخت حقوق و میزان تولید و … را به صورت ماهانه به این سازمان ارائه کنند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه متأسفانه برخی اقدامات غیر قانونی و زد و بند در برخی شرکت‌ها وجود داشته، بیان کرد:

این سامانه نظارتی آنلاین که تقریباً چارچوب آن آماده شده است و توانایی ارائه گزارش به صورت هفتگی دارد، در حال حاضر در معرض حمله هکرها قرار داده شده تا میزان نفوذپذیری آن علیه حملات سایبری مورد آزمایش قرار گیرد.

 

*** زمان راه‌اندازی سامانه نظارتی سازمان خصوصی‌‌سازی

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رئیس سازمان خصوصی‌سازی در پایان با اشاره به اینکه امیدوار هستیم این سامانه تا پایان سال ۹۸ آماده و راه‌اندازی شود، اظهار داشت:

در صددیم که با اخذ گزارشات ماهانه توسط این سامانه، از تخلفات شرکت‌ها مطلع و با آن‌ها برخورد کنیم.

بعنوان مثال اگر شرکتی بیش از دو ماه از پرداخت حقوق کارکنان خود امتناع کرد یا اگر بنا بوده به عنوان مثال در ماه ۱۰۰ محصول تولید کند، ولی در این امر موفق نبوده است، این سامانه به سازمان خصوصی‌سازی اطلاع و به شرکت‌های متخلف هشدار خواهد داد تا اقدامات لازم نیز متعاقبا انجام شود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده + دوازده =

کلید مقابل را فعال کنید